הסיפור שלי מהצפונית האחרונה

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שמעון.ק

הסיפור שלי מהצפונית האחרונה

שליחה על ידי שמעון.ק »

יום שישי 6.8.10 גלשתי בחוף מעיין צבי ( זכרון )
מצנח BEST 13 גלשן AIRASH לא משנה איך אבל השתחרר לי המצנח ולקינוח גם הגלשן עמוק בים .
המצנח נסחף לחוף מעגן מיכאל ושני גולשי רוח דאגו שיגיע לחוף.
עד כאן נשמע טוב....
תגובת אחד מהגולשים (בנימה ברורה של אכזבה ) שחילץ את המצנח: מצנח שייך למחלץ, אם יש ציוד נטוש בים המוצא הישיר לוקח.
בשלב הזה הגיעו חברים שלי ומול שלשה גברים ( גדולים ), נימת הדיבור השתנתה וה"מוצא" אמר: אתם נראים נחמדים ולא פרחים כמו רוב גולשי הקייט???? הגולש השני ביקש שאביא בקבוק וויסקי ונשתה אותו ביחד
( סביר ). אמרתי תודה והלכתי בהרגשה לא טובה משם .
הגלשן לא נמצא לדעתי וגם לא ימצא למרות שכל הפרטים שלי רשומים עליו בדיו בילתי מחיק .

לשיפוטכם :gg:
חולה רוח מדופלם
ובכלל חולה ים
סמל אישי של משתמש
Rauko

Re: הסיפור שלי מהצפונית האחרונה

שליחה על ידי Rauko »

אז ככה, התנהגות מגעילה, לא חברית ולא מתאימה לרוח (כן, בכוונה) החברות ששוררת בין רוב אנשי הים.
אבל, עפ"י החוק אותו גולש רוח צודק (בחלקו, אחוזים מהרכוש ולא כולו) ואם הייתם מגיעים לבית משפט סביר להניח שהיית מפסיד.
במקום זה הבאת את החברים הבריונים שלך (מה שמחזק את דעתו של הגולש על הפרחיות?!) והעסק לא הגיע למשפט. שיטה מקובלת בארץ...

ככלל (ופה אני עובר מנקיטת עמדה לסתם הוצאת קיטור ותסכול) יצא לי לפגוש לא מעט גולשי קייט אלימים שחושבים שאם הם גולשים בחוף מסויים (דיימונד ,תאיו) אז לי כגולש רוח אסור להכנס לשם. אז בלי להיות במקום אני יכול להתחבר ל"אתם נראים נחמדים ולא פרחים כמו רוב גולשי הקייט" בלי סימני שאלה בסוף.

עדיין, אם אני הייתי מוצא (או אמצא) ציוד בים, לא יעלה על דעתי לבקש תמורה או את הציוד.
סמל אישי של משתמש
yehonatan_naim

שליחה על ידי yehonatan_naim »

זה מעניין,
כי לי יצא לפגוש גולשי רוח אלימים שחושבים שאם הם גולשים בג'ינו אז לי כגולש קייט אסור לגלוש שם. (אז איך אומרים אי אפשר לתפוס תמקל משתי הצדדים)
או לחילופין יצא לי לפגוש גולש רוח 'פרח' שדרס לי גלשן קייט בכנרת (עם הגלשן רוח שלו) ופיצץ לו תראב ראבק ושבאתי לידרוש שישתתף בעליות התיקון הוא בא אלי עם עוד 4 חברים ערססונים שלו והתחיל באיומים וניסה למשוך תנושא לתגרה, וכל זאת שאני ארד מנושא הפיצוי למרות שהוא ידע שהוא אשם.

כמו שאתה מבין אין טעם להכללות פה, זה לא העניין.

לחלץ ציוד של בן אדם שאומר לך שזה שלו, ואתה מסרב לתת לו את זה, זה נקרא גנבה, יותר נכון שוד !!

או שנראה לך הגיוני שמחר תפול מהגלשן רוח שלך ואני אקפוץ עליו באמצא הים ואדרוש עליו בעלות..

בושה וחרפה של התנהגות ושל אנשים !!!
סמל אישי של משתמש
yuval arad
יצירת קשר:

שליחה על ידי yuval arad »

טוב אז אני אתחיל בזה שההכללות האלו ממש מטופשות ואני לא מוצא סיבה להגיב עליהן.
אבל מה שכן זה הסיפור על גולשי הרוח החברים הטובים שלי שהצילו מצנח מלהקרע על הסלעים אם בג'אסר או קיסריה או לאן שהמצנח היה מגיע,
כבר הרבה שנים שאנחנו מחלצים מצנחים או גלשנים מהמים שנסחפים אלינו מחוף מעין צבי ותאמינו לי אין לאף אחד מאתנו ציוד שהוא מצא בים, זאת אומרת שבכל עונת צפוניות כשנסחף ציוד ואנחנו מחלצים אותו תמיד אבל תמיד אנחנו מוצאים את בעל הציוד או הוא אותנו והציוד מוחזר אליו.
המנהג בין הימאים כמובן שמדובר בוויסקי סינגל מאלט בן 15 שנים לפחות... אבל בוא נודה באמת, בעל הציוד מגיע יום או יומיים אחרי שאנחנו מאתרים אותו וכאות תודה הוא (בדרך כלל) מביא איתו כאות הערכה מתנה קטנה אם זה שוקולד קוראסונים או כל דבר אחר...
בקיצור אני בטוח שאם אתה שמעון תביא איתך קוראסונים או אפילו וופלים ונשב ביחד לפני הצפונית הבאה על קפה טורקי קטן אצלנו בימיה אתה תכיר את אותם "בריונים" הקיבוצניקים שניסו "לגנוב" לך את הקייט ותראה איזה לב רחב יש לאנשים האלו...
אני מוכרח לציין שיש משהו ב"דרישה" של חברי לוויסקי, בכל זאת הם השקיעו מזמן הגלישה שלהם ומכוחם להוציא קייט מהים ומה הם קיבלו בתמורה בחוף? בנאדם שמאשים אותם בגניבה ואפילו לא אומר תודה...
בקיצור אנחנו נמשיך למשות ציוד מהים ולמצוא את בעל הציוד.
ובנימה אופטימית זו:
שניהיה לרוח וגלים ולא למים שטוחים!
* מחר תחרות פריסטייל במאגרים!!!*
shoshi

שליחה על ידי shoshi »

יובל ארד דש חם לחן

משושי
noga

טופיק קטנוני ולא ראוי

שליחה על ידי noga »

זה השיפוט שלי:
טופיק שמטרתו היחידה היא להכפיש אדם כלשהו ע"י תיאור חד-צדדי ולא אובייקטיבי של אירוע, בלי שידועה עמדת הצד השני, הוא פשוט לא ראוי.
אתה מוציא כאן שם רע לקבוצה של גולשים, אתה לא תורם שום דבר חיובי ל"אהבה" שבין גולשי הרוח לגולשי הקייט ומקטין את הסיכויים לעזרה הדדית בעתיד.
אם ניסוח הבעיה היה שונה, יתכן שהיה מקום להתייחס.
לסיכום - טופיק מיותר וקטנוני (ובטח גם התגובה שלי מיותרת).
gal silverman

Re: טופיק קטנוני ולא ראוי

שליחה על ידי gal silverman »

noga כתב:זה השיפוט שלי:
טופיק שמטרתו היחידה היא להכפיש אדם כלשהו ע"י תיאור חד-צדדי ולא אובייקטיבי של אירוע, בלי שידועה עמדת הצד השני, הוא פשוט לא ראוי.
אתה מוציא כאן שם רע לקבוצה של גולשים, אתה לא תורם שום דבר חיובי ל"אהבה" שבין גולשי הרוח לגולשי הקייט ומקטין את הסיכויים לעזרה הדדית בעתיד.
לסיכום - טופיק מיותר וקטנוני
נוגה:מאחר והתגובה (המדוייקת) שלך מיותרת בעינייך אז השתמשתי בה (בתודה) במקומך וחסכת לי ניסוח ;~)

גל~
שמעון.ק

שליחה על ידי שמעון.ק »

gal silverman כתב:
noga כתב:זה השיפוט שלי:
לסיכום - טופיק מיותר וקטנוני
נוגה:מאחר והתגובה (המדוייקת) שלך מיותרת בעינייך אז השתמשתי בה (בתודה) במקומך וחסכת לי ניסוח ;~)

גל~
לידיעתכם
אני גולש רוח מגיל 25 והיום אני בן 53 גולש קייט שנתיים . לתאר מלחמות בין הגולשים בגלל מה שכתבתי ?? בחייכם !! אני תיארתי מצב כמו שהייה. וגם מהתגובות של האנשים שבסיפור אפשר להבין שלא הכנסתי מילים בפיהם . פשוט פגשתי התנהגות לא ראויה שהטרידה אותי מאוד כאדם לא כגולש .
אולי הייתי יכול לנסח יותר מוצלח את הסיפור . הכישורים הספרותיים  לא משהו .
אין לי שום כוונה לפגוע באף אחד . עזרתי ואמשיך לעזור לא משנה לאום גזע ומין ובטח לא אבדיל ביין סוגי הגולשים .
שמעון קופרט
0524245010
חולה רוח מדופלם
ובכלל חולה ים
gal silverman

שליחה על ידי gal silverman »

שמעון.ק כתב:
אולי הייתי יכול לנסח יותר מוצלח את הסיפור .
אוליי..

גל~
סמל אישי של משתמש
lapid

שליחה על ידי lapid »

שלום לכולם,
אומנם קצת באיחור, אך בכל זאת בחרתי להגיב למסכת השקרים וההשמצות שהובאו בסיפור, זאת כיוון שאני לא רוצה לחשוב שמי ממכרי יאמין בטעות לסיפור ויפקפק במוסריותי.
למי שטרם הבין, הסיפור מסופר עלי, רוני לפיד. אני מנהל את הימיה בקיבוץ מעגן מיכאל, מפליג וגולש כבר 20 שנים ובעיקר חי את הים, את חוקיו ואת המסורת המפוארת שנבתנה במשך אלפי שנים, בהתאם למסורת זאת אני מנסה לחנך את דור העתיד בתחום...
בקשר לסיפור, אני אספר בקצרה את גרסתי.
בצפונית של לפני שבועיים מצאנו, מספר גולשים רוח, מצנח שנסחף דרומה לעבר אי היונים, לאחר בדיקה שלא קשור אליו גולש, החלטנו לחלצו מהסחפות לסלעים ובכך להצילו. במהלך שלקח לנו יותר משעה, הצליח חברי לתמרן את הקייט בין הריפים בתנאי ים קשים של גלים וזרמים חזקים, בעוד אני גורר את ציוד הגלישה של שנינו לחוף. (למי שלא מכיר צירפתי מפה של האיים ונתיב החילוץ).
ללא התערבות שלנו באירוע, הקייט היה הופך לערמת גזרי בד במקרה הטוב, או שלא היה נמצא לעולם. אלא הן העובדות ללא עוררין ומכאן מתחיל הויכוח שחבל והגיע לכדי השמצות בפורום.
במשך שנותי בים חילצתי אנשים ממצבים קשים מאוד, חלקם על סף טביעה והיפוטרמיה תוך סיכון חיי שלי, אף פעם לא חשבתי על רווח מסחרי מכך, הסיפוק שבהצלת חיי גדול מכל ערך חומרי.
המקרה המדובר לא קשור להצלת חיים, אלא לחילוץ ציוד בלב ים, ולא למציאתו בחוף,
ולכן אין להתייחס אליו כציוד אובד. ציוד האובד בים שייך חוקית למוצאיו.
אני לא גולש קייט והציוד שמצאתי לא מעניין אותי, מה שכן מעניין אותי שתקיים את הבטחתך להביא בקבוק וויסקי כאות הוקרה על שעות הגלישה שהוקרבו למען ציודך והמאמץ הרב שהושקע בכך.
בחרת שלא להביא בקבוק, זכותך- אני מאמין שפגעת בעיקר במסורת אנשי הים ולא בי אישית.
אבל העובדה שהשמצת אותי בפני ידידיי בפורום היא לא פחות מדוחה...
במקום להגיד "תודה" (שלא נאמרה עד היום בניגוד לכתוב) על המאמץ והסיכון נתקלנו באדם כפוי טובה! שכל רצונו ללכלך בפורום של אנשי ים.
יש לגנות התנהגות כשלך שמטרידה מאוד גם כאדם וגם כגולש!
קבצים מצורפים
איי מעגן מיכאל
איי מעגן מיכאל
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

הכל היה יכול להתחיל אחרת, הכל היה יכול להגמר אחרת.
הנה תיאור של מקרה, ע"י 2 צדדים, שהיו באותו מקום, חוו את אותה "חוויה" ותגובתם/תחושותיהם שונות לחלוטין.
ולאחר שקוראים את תגובות שני הצדדים, נראה די ברור, שמדובר כאן בעיקר בחוסר הבנה/תקשורת לקוייה בינהם.
אני חושב שגולש הקייט לא היה מספיק ער למאמצים שהושקעו, וגולשי הרוח לא הטיבו להסביר את עצמם.
לי אין ספק שכוונת המחלצים היתה טהורה, אלא שכנראה (אולי ?) מחוסר פירגון, "עשו שרירים" במידה מסויימת של צדק.

יתכן שבמידה והקייטיונר היה מגיע בנימה חיובית ומפרגנת יותר, היתה שם חגיגה של מחלצים ומחולץ.

לדעתי, אין כאן אשמים. סתם התנהלות משובשת ואנרגיה שלילית למעשה חיובי. חבל.

אבל יש גם תקומה :

אם גולש הקייט יאזור תעצומות נפש, יוכל למחול על כבודו,יוכיח בגרות, יגיע עם בקבוק וויסקי, ויציע לעשות "סולחה".
מהכירות אישית עם גולש הקייט הזה יש לי הרגשה שהוא מסוגל לכך.

יתכן מאד שבכך, כולם יצאו חברים טובים מכל הסיפור הנגוע הזה. :fg: אנשי-ים אמיתיים.

אגב : הפרסום למקרה היה צריך להעשות בפורום רק אחרי הסולחה !

מקווה שהמלאך הטוב ישמור על כולכם - :a
---------------------------------------
הדר . 052-2414444 . חיפה
---------------------------------------

משפט סיני עתיק :"גרם אחד של תרגול עולה על טונה של תאוריה"
סמל אישי של משתמש
Amit

שליחה על ידי Amit »

יש לבצע "קרקוע" מצנחים. :!:
אני קורא לכל גולשי הקייט שלא להגיע לגלוש יותר בחופי מעגן מיכאל וסביבתו.
סמל אישי של משתמש
salta flick

שליחה על ידי salta flick »

זה לא "סיפור" .. זה סרט ערבי של יום שישי.
יא ח'בבתי קוקו.
גולש לשם שמים.
תמונה
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

Amit כתב:יש לבצע "קרקוע" מצנחים. :!: אני קורא לכל גולשי הקייט שלא להגיע לגלוש יותר בחופי מעגן מיכאל וסביבתו.
חזק !!!!!!!!!!!
אגב, זה כולל גם גולש קייט שרוצה לבוא לשחות במעגן מיכאל ו/או לראות סרט בפאב של עין כרמל ו/או לעבור בכביש 2 מצפון לדרום.
eldadgold

שליחה על ידי eldadgold »

חבר'ה תירגעו.
עזבו מה היה ומי לא הבין את מי.
בואו פשוט נקבע שכל מי שרואה מישהו אחר בצרה, כולל ציוד שנסחף, יעשה כמיטב יכולתו לעזור.
אם האדם שחולץ ירצה להחזיר טובה (דוגמת בירה \ וויסקי או כל טובת הנאה אחרת) יעשה זאת ואם לא אז לא.

יצא לי להוציא כבר כמות לא מבוטלת של ציוד לחוף, בעיקר קייט אבל גם כמה פעמים גררתי ציוד\גולשי רוח החוצה. לא ביקשתי כלום ופעם גם הוזמנתי לבירה.
בחו"ל אגב, נהוג להזמין לבירה את מי שחילץ אותך.
שלח תגובה