גלישה וכאבי גב

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
demo20

גלישה וכאבי גב

שליחה על ידי demo20 »

שלום לכולם

אשמח לברר האם מישהו גולש עם כאבי גב ?? בעיות של בלט/פריצת דיסק ??

לאחרונה אובחנה לי בעיית בלט דיסק בגב התחתון (כאב נסבל אבל מעט מקרין לרגליים) אני כבר לא ממש צעיר (47)

הרופא המליץ בחום -- להפסיק לגלוש בעיקר עקב תנועות הרוטציה בגב התחתון והלחץ על הגב !!

מכירים את זה ??? עצוב.

אשמח לשמוע מגולשים על התמודדותם עם הבעיה.
תודה רבה
eran2606

Re: גלישה וכאבי גב

שליחה על ידי eran2606 »

הי.
אני מבין את השיקולים וההתלבטויות שאתה נמצא בהם כרגע.
כתוצאה מתאונת סנובורד הובחנו אצלי שלוש פירצות דיסק. שתיים בגב ואחת בצוואר.
אחד הרופאים (מומחה עולמי) אמר לי שאני יכול להמשיך אך ביקש להפסיק "להשתולל" כדי להפחית סיכון. אם כי מי שמכיר את הספורט מבין שגם נפילה בגלישה מהירה יכולה להיות מסוכנת. שני הרופאים האחרים העדיפו לומר שעדיף להימנע מספורט, מה שלא קיבלתי אז והיום אני משוכנע שספורט הוא חובה לכולנו (כמובן תלוי איזה).
במשך שנתיים שלמות הפסקתי לגלוש ולעשות כל פעילות גופנית. הכאבים לא פסקו עד שהתחלתי יוגה טיפולית ולאט לאט הכאבים נעלמו ואיתם גם ההתקפות והנימולים. היום לאחר 4 שנים מהמקרה ושנתיים לאחר עיסוק ביוגה אני מתאמן במכון (בצורה זהירה, נכונה ומשקלים נמוכים) ,גולש סאפ וגלישת רוח. נכון שלעיתי רחוקוחת יחסית סובל מהתקפות של פריצה.

יחד עם זאת, חשוב לציין שכל אחד סובל בצורה שונה מהפגיעה ולכן כן כדאי לעקוב, להתייעץ ולהיזהר.
כמובן שאחנו עם סיכון גבוה יותר משאר האוכלוסיה אך אני מסרב להפסיק לגלוש ולא לעסוק בספורט. מבחינתי הנפש חזקה יותר מהגוף וצריך להמשיך להזין אותה בדברים שאנחנו אוהבים.

ד.א אני בן 36.
סמל אישי של משתמש
carbon fiber

שליחה על ידי carbon fiber »

לצערי אני נאלץ להסכים עם הקביעה אבל....
תנסה סוג אחר של ספורט אשר יקל על מצבך
יוגה לדוגמה תרגילי גמישות וכו
או שחיה לצורותייה
יש לי חבר כאן בפורום שמתמודד עם בעיה דומה לשלך וגם הוא נאלץ להפסיק לגלוש ...
מה אומר החיים קשים ...
תשקול ספורט אחר תחזיק מעמד
תמונה
DannyRaz

שליחה על ידי DannyRaz »

לי יש מצב די נפוץ שנקרא ספונדילוסטיזיס ב L4-L5. זה מעין סדק בחוליה בגב התחתון. אני סובל כאשר אני מרים דברים כבדים (עד כדי 4 ימים במיטה עם כאבי תופת) אבל למרבה המזל, גלישת רוח דווקא עושה לי טוב. יש לי רק בעיה עם מתיחת המפרש (זו פעולה דומה להרמה עם הרבה עומס על הגב). גם לזה יש פתרון - מאריך עם מנגנון מתיחה, כנראה אקנה כזה בקרוב.

המלצה שלי - להמשיך עם כל ספורט שהגב מגיב אליו טוב
shaked154

שליחה על ידי shaked154 »

אם אתה גולש עם טרפז מותניים תעבור לטרפז ישיבה עם טרפז ישיבה אין לחץ על עמוד השידרה
סמל אישי של משתמש
zorkin
יצירת קשר:

שליחה על ידי zorkin »

גם אני הייתי במצב הזה של פריצת דיסק בגב התחתון , נבהלתי עד חרדדות!!!!
אתה מרגיש חסר אונים, מפחד שלא תצא מיזה , ובעיקר מבין שאתה כבר לא צעיר ( שזה בכלל משבר בפני עצמו)

אני מאמין (וכבר רואה) שתקבל דעות לפה ולשם , ובעוצמות קצוניות.
לאחד יוגה עושה את זה , ולאחר דיקור סיני עושה את זה , ויש גם כרופרקטים מדהימים שמתקנים אותך יופי.
מה שאני מנסה לומר שזה דבר אינדבידואלי, ויכול לעבוד אחרת לכל אחד.
לדעתי הכי חשוב, וגם אם זה ישמע לך סהרורי, זה להקשיב לגוף שלך!!
אל תלחץ! תעבוד רגוע! כך חופשה קצרה מפעילות מאומצת , תבדוק טיפולים אלטרנטיבים ( לדעתי הרפואה הקונבציולנאלית במקרים כאלו יכולה לגמור לך את הצורה) , תתחיל לשלב תרגילים, ותחזור לגלוש ברגוע, תראה איך זה משפיע עליך, ותחליט הלאה.
תיקח את זה ברצינות ותעקוב אחרי התגובות של הגוף שלך לפעליות השונות - תמצא את הבלאנס.

וסתם כי התחלתי בסיפור של עצמי - אחרי פיזוטרפיות ודיקורים , ונסיון להוריד לחץ מהגוף, גליתי לבסוף שאם אני לא גולש יותר משבוע - אני מתחיל להרגיש לחץ וכאבים בגב התחתון!!
אז אני מטפל בעצמי ע"י גלישה באופן קבוע . :D
אני אתה והוא , וגי'נגי קנגרו
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

אתה מוזמן לשקול גם מעבר לקייט סרפינג

אני מכיר מישהו שהיה כבר במצב של ניתוח בפריצות דיסק, הפסיק גלישת רוח וגולש קייט

הסיבה לזה כנראה:
בקייט המשיכה היא למעלה, מה שמקזז חלק ניכר ממשקל הגוף.
ניתן לגלוש עם טרפז מותניים ואז נוצר מצב שהמשיכה היא כלפי מעלה מאזור הצלעות.
הלחץ על החוליות של הגב התחתון יורד מאד. אפילו פחות מהלחץ שקיים כשאתה יושב או עומד.

עדיין אסור לך להשתולל ולנחות מגה לופים עצבניים מגובה 10 מטרים, אבל במקרה שלך זאת לא בעיה...

בהצלחה ותרגיש טוב.
ירון

תמונה
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

לפני 15 שנה בערך אובחן אצלי בלט בגב.
היו לי כאבים (לא חזקים מדי) והקרנות לרגל שמאל.
לאחר כמה שנים התחלתי לגלוש והכאבים רק נעלמו.
הכאבים חוזרים לי לעיתים רחוקות דווקא בתקופות שאני לא גולש ולא עושה פעילות ספורטיבית אחרת.
מעט מהכרותי עם בעיות גב במשפחה אני יודע שבלט זה דבר מאוד נפוץ שיש אותו לחלק גדול מאוד
מהאנשים והם אפילו לא יודעים.
לא היייתי מוותר כל כך מהר על גלישת רוח.
מומלץ מאוד לחזק את שרירי הגב והבטן בחדר כושר, זה יכול לעזור המון.
backpain.jpg
backpain.jpg (11.43 KiB) נצפה 3383 פעמים
סמדר
איזה_גולש_אתה: גולש גלים

שליחה על ידי סמדר »

חייבת להוסיף עוד דעה. כמובן שהעניין אינדבידואלי וכל אחד חייבת לקחת סיכון מחושב עבור עצמו אבל אני, שגולשת רוח, קייט וגלים באופן די אינטנסיבי, הוצאתי מכלל פעולה לתקופה לפני כשנה וחצי עקב שלושה בלטי דיסק בגב תחתון , נימולים איומים ברגל וחוסר יכולת לעמוד או ללכת ליותר מחמש דקות ברצף. אחד ממומחי הגב הגדולים בארץ הורה להפסיק את כל פעילויות המים שלי ולהימנע מכל ספורט עם תנועות פיתול.
מיותר לציין שהייתי הרוסה.
הרופא הזה ישמח לשמוע שלפני מספר שבועות חזרתי מטיול גלישה בחול של חצי שנה של גלישה יום יומית במשך שעות, טיפוסים על הרים וחיים נורמאלים (כמעט )לגמרי. ( כאב זה משהו שתמיד ילווה פצוע גב בצורה מינורית כזו או אחרת)
גיליתי במהלך תקופת השיקום הרצינית שלקחה כשלושה חודשים של סבל טהור- במהלכם ביצעתי הליכות במים, שחיתי והייתי אצל פיזורפיסטית מדהימה- שתנועה עוזרת מאוד להיפטר מהכאבים בעיקר בזמני התקף. ישנה דעה מוטעית לדעתי שכשבא התקף כאבי גב תחתון צריך לנוח. במקרה שלי אחת התרופות היעילות ביותר לכאבים היא דווקא גלישת גלים.
הפיזיותרפיסטית שלי שעובדת עם ספורטאים כל הזמן- באמת שלחה אותי מרגע שהכאבים קצת פחתו- הישר לקיר טיפוס וחודש לאחר מכן- ישר למים לגלים היכן שאין לחץ כבד על הגב.
עם קיייט ורוח באמת צריך להיזהר יותר. בעיקר עם הקפיצות בקייט.
בקיצור יש לי שתי עצות שאני מיישמת על עצמי :
האחת- שקם את עצמך באופן פעיל. שחה , לך במים, עבור על שרירי ליבה ותישאר פעיל פעיל פעיל. אל תתן לשריר הגב להתאבן במשך כמה ימים
השניה- אל תאבד תקווה לגבי גלישה וכאבי גב. אני , ועוד גולשים רבים שפגשתי בעולם סובלים מפריצות ובלטים אולם מוצאים דרך לשיקום וממשיכים לעשות את מה שעושה להם טוב.

בהצלחה ושמור על עצמך ועל הגב
סמל אישי של משתמש
carbon fiber

שליחה על ידי carbon fiber »

זה כוחו של הפורום איזה יופי
תמונה
סמל אישי של משתמש
erezzz123

שליחה על ידי erezzz123 »

גלישה וכאבי גב:

http://boards.mpora.com/technique/how-t ... -pain.html" onclick="window.open(this.href);return false;

לגלוש בצורה לא נכונה ואח"כ ללכת לרופא לטפל ולהמשיך לגלוש = לעשן ואח"כ ללכת לרופא לבקש תרופה לריאות ולהמשיך לעשן.
hoffman10

שליחה על ידי hoffman10 »

סמדר את צודקת.
תנועה מקלה על הכאב הרבה יותר מאשר לשכב במיטה.
בתור אחד ששבע שנים היה מכור למשככי כאבים עקב תאונת אופניים אני חייב לציין שגלישת רוח בעצם הצילה אותי מהכאבים ומהכדורים.
הייתי קם באמצע הלילה מכאבי תופת, לוקח כדור ויורד להסתובב ברחובות תל אביב ואחרי כן לוד. גלישת הרוח חיזקה את השרירים של הגב התחתון והקלה על הלחץ בין החוליות.
פריצות הדיסק הן העונש של הטבע על זה שהזדקפנו.
אחת לכמה שנים הגב נתפס לי ואני סובל שבוע מכאבי גב תחתון אבל בתקופה כזו אני מאט את הפעילות ועושה תנועות בסלו מושן. מי שיודע על מה אני מדבר יודע שתנועות כאלה שמקורן בטאי צי הן כמו ספורט שמוציא מעט מאד אנרגיה מפעיל גם את המקום הכואב אבל ברמת כאב נמוכה בהרבה.
בכלל ממליץ פה לכול מי שכואב לו לעשות טאי צי איטי מאד בכל תנועה שהוא עושה.
בצמב כזה גם יציאה מהמיטה למשל היא בסלו מושן, לאט לאט מתגלגלים ומתישרים ולא במכה!
סמל אישי של משתמש
Amit

שליחה על ידי Amit »

כרמי אתה מיסיונר
demo20

שליחה על ידי demo20 »

תודה רבה רבה על כל המידע והעידוד ....

אחלה פורום ואחלה חברה .

לצערי אין לי כל כך סבלנות לתרגילי יוגה ופילאטיס -- זה לא לטמפו שלי.

אבל אני כן אמשיך קצת תרגילי חיזוק גב ובטן וCORE
ואגלוש "יותר רגוע"

שוב תודה לכולכם
שלח תגובה