כתבה על גלישת רוח וקייט מחדשות הספורט

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
Gil Hurvitz

Re: כתבה על גלישת רוח וקייט מחדשות הספורט

שליחה על ידי Gil Hurvitz »

אפשר לבכות ולהתלונן על ההחלטה עד מחר אבל זה לא ישנה אותה כי זה לא ביידים שלנו, נכון להיום יהיו קייטים באולימפיאדה ולפי זה צריך להיערך ולהתארגן, כל מי שחושב שגולשי הרוח האולימפים שלנו יעשו את ההסבה ויתברגו בקלות בצמרת העולמית בקייט טועה!

כל מי שחושב שהוא יכול להתייחס לקייט רייס כמו אל עוד דגם של סירות גם טועה! זה ספורט שדורש היערכות שונה לגמרי ממה שהיה נהוג בשייט הישראלי ומי שלא גולש קייט לא מבין ולא יבין את זה.

גם אם לא יהיו קייטים באולימפיאדה, אין סיבה שלא ייתקימו תחרויות קייט רייס בארץ בדיוק כמו שמתקיימות תחרויות בעולם כולו
הניסיונות להציג את הספורט כמתכון לבלאגן הם די עצובים ואני לא מבין מה המטרה שלהם, כמו שיראו תמונה של מירוץ מכוניות ואח"כ תאונה המונית של מכוניות על המסלול, אז מה!

אני בטוח שגם בתחרויות בארץ ניקלע לתסבוכות כאלו או אחרות אבל נתגבר עליהם ונמשיך הלאה חכמים וטובים יותר, זה לא צריך לעצור את ההתפתחות של הספורט, בוודאי אם זה אולימפי.

כל המתלוננים על ההחלטה מוזמנים להיזכר בסיסמה של הספורט האולימפי " מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר!". ועכשיו תשאלו את עצמכם האם קייט רייס עונה על הקריטריונים האלו ?

נורא נחמד להציג את ההחלטה כמחטף רק חבל שאני אישית כבר שנתיים מתריע לאיגוד על האפשרות שזה יכנס לאולימפיאדה ולפני שנה בדיוק ISAF פרסמו שיש סיכוי של 50% שקייט יכנס במקום גלישת הרוח, אין פה ולא היה שום מחטף, הכתובת היתה על הקיר ובארץ סירבו לצאת מהבועה של ההישגים של גלישת הרוח ולהבין את זה, העולם התקדם ובארץ עדיין בונים על סיכוי קלוש שההחלטה תשתנה ובינתיים מבזבזים עוד זמן הכנה למשחקים של 2016. (איגוד השייט לא מתכוון לעשות כלום עד נוב' כלומר לא תהיה פעילות בכלל עד מרץ 2013 וגם אז מתחילים מאפס)

ברור שהייתי מעדיף שישאירו את גלישת הרוח אבל אפשר לבוא בטענות רק לאיגוד על העובדה שאין לנו עתודה בתחום הקייט רייס כי כל השאר בכלל לא בידיים שלנו .

בינתיים המטרה של הכנסת אוכלוסיות חלשות לאולימפידה הושגה ומורגשת כאן בארץ בזה שדווקא מקומות חלשים כמו קרית ים ואשדוד כבר קבלו החלטה ואימצו את הדגם החדש בעוד שת"א הרצליה חיפה ואילת עדיין לא יודעים מה לעשות עם עצמם.

חברה אני לא יצרתי את הבעיה אני מציע את הפתרון!
gal silverman

שליחה על ידי gal silverman »

Gil Hurvitz כתב:
הניסיונות להציג את הספורט כמתכון לבלאגן הם די עצובים ואני לא מבין מה המטרה שלהם, כמו שיראו תמונה של מירוץ מכוניות ואח"כ תאונה המונית של מכוניות על המסלול, אז מה!
ידידי,
הדוגמא שנתת ממש מצויינת. אם בוקר אחד היית מתעורר לידיעה שיש סוג חדש של מרוץ מכוניות, שבו המנועים לא צמודים יותר לשילדה אלא
מיטלטלים ברדיוס 25-30מ', אני מאמין שהיית מרים גבה..

לי אישית נראה כמו קונספט שמכונה בשפת ההצלה: בעל פוטנציאל גבוה ל 'אירוע טביעה המונית', עם קושי טכני לא נמוך בפעולות חילוץ והצלה.
החו''ד מבוססת אמנם רק על זה שאני גולש קייט חובב שיש לו מהעבר גם תעודת מציל בריכה, אבל מומלץ לעסקני הענף ברחבי העולם (בטח כאלה שחרטו על דגלם בטיחות) לתת דעתם לנושא לפני פוליטיקה ואינטרסים כלכליים.

כל הטוב,
גל~
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

גילי,
אני רואה שהאתלטים נעים קדימה מהר יותר מהעסקנים.
המזל הוא שכולם כבר גולשים קייט ברמה סבירה: משיך, צוברי, מעיין. אני חושב שגם לי גולשת קייט.
מהר מאד כל אחד מהם ימצא לו קייט רייס וילחץ קדימה.
הם לא פראיירים והם גם לא חייבים תשתית מיוחד כדי לעשות את הצעד הזה.

הם גם ימשכו אחריה מהר מאד את האיגוד.
ירון
סמל אישי של משתמש
yoavt

שליחה על ידי yoavt »

Gil Hurvitz כתב:
כל מי שחושב שהוא יכול להתייחס לקייט רייס כמו אל עוד דגם של סירות גם טועה! זה ספורט שדורש היערכות שונה לגמרי ממה שהיה נהוג בשייט הישראלי ומי שלא גולש קייט לא מבין ולא יבין את זה.
...
אני בטוח שגם בתחרויות בארץ ניקלע לתסבוכות כאלו או אחרות אבל נתגבר עליהם ונמשיך הלאה חכמים וטובים יותר, זה לא צריך לעצור את ההתפתחות של הספורט, בוודאי אם זה אולימפי.

כל המתלוננים על ההחלטה מוזמנים להיזכר בסיסמה של הספורט האולימפי " מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר!". ועכשיו תשאלו את עצמכם האם קייט רייס עונה על הקריטריונים האלו ?
...
בינתיים המטרה של הכנסת אוכלוסיות חלשות לאולימפידה הושגה ומורגשת כאן בארץ בזה שדווקא מקומות חלשים כמו קרית ים ואשדוד כבר קבלו החלטה ואימצו את הדגם החדש בעוד שת"א הרצליה חיפה ואילת עדיין לא יודעים מה לעשות עם עצמם.

חברה אני לא יצרתי את הבעיה אני מציע את הפתרון!

ראשית אני מסכים לחלוטין עם אלון, שאמר שאנחנו נופלים לבור "המריבה" האמיתית או המדומה בין שני ענפי הספורט.
זו התוצאה המצערת של החלטה פוליטית אשר מעמתת בין העוסקים בין שני ענפי ספורט נפלאים... וגם יוצרת קונפליקט פנימי אצל מי שעוסק בשניהם...

קראתי פה ושם שגלישת רוח ספורט "דועך" וכו וכו... אז בתור אחד שהיה שם כשגלישת רוח היה הדבר הכי קולי באיזור, אני יכול להגיד ששיא הקוליות היה כשהגלשנים היו באורך 3.50 מטר, והמפרשים היו מדקרון בכל צבעי הקשת. כל אחד היה יכול לקנות אחד ולנסות והחופים היו מפוצצים. והתמונה של המפרשים הצבעוניים שטים כה וכה ב 8 קשר ריתקה את כולם. כמו כל חידוש חלה נהרה המונית לספורט והוא נהיה פופולרי ביותר. כל אחד היה יכול להשאיל את הגלשן לחבר שלו לנסות. אחר כך חלו שיפורים טכניים שהביאו לביצועים ומהירות, אבל עכשיו אם חבר רצה לנסות היית אומר לו - אבל יש לי גלשן למתקדמים... לך תשכור... לך תלמד... אחר כך המפרשים נהיו שקופים, ואף אחד לא נראה עם גלשן ברוח של פחות מ15 קשר. והיום לא רואים ים של מפרשים צבעוניים והחידוש פג. זה לקח 30 שנה. הספורט הגיע לבשלות ו"התייצב" על מאסה מסויימת.

אני משוכנע שאותו דבר בדיוק הולך לקרות בקייט. אחרי שהחידוש יפוג וכול מי שרצה לנסות ינסה, המכירות יתייצבו. במשך השנים הקרובות נראה עוד הרבה חידושים טכניים. (במנור הראשון שלי היית צריך לקשור אותו לתורן במיתר... עוד לא היה ראש מנור שחובק את התורן). שני ענפי הספורט ימשיכו להתקיים זה לצד זה. הרבה אנשים יתחילו באחד ויעברו לשני או יעשו את שניהם. ברור שבכל ענף יש את המכורים שבשבילם זה "הדבר". לדעתי דווקא שיתוף פעולה בין הענפים יכול להביא לפריחה של הספורט הימי.

אני בטוח שתחרויות בקייט יתקיימו. אולם לאור ההתפתחות הצפויה בכול ענף צעיר אני שואל את עצמי האם לא נכון היה לחכות קצת עד שיתקיימו כמה אליפויות עולם, יתאפסו על הציוד והחוקים, כולם יבינו מה המשמעויות וכו...
למשל, אולי מישהו יכול להסביר איזה שינויים במסלול ובחוקים של שייט רגיל (סירות) צריך לטובת קייט רייס? בגלישת רוח למשל מותר לפמפם ובסירות אסור. איך נראה המסלול? מה קורה בהתנגשויות, הסתבכות חוטים, וכו?

יואב
gal silverman

שליחה על ידי gal silverman »

חזר השכל וקייט רייס אולימפי בוטל!
http://www.sail-world.com/Europe/Rio-20 ... in!/103684" onclick="window.open(this.href);return false;

גל~
סמל אישי של משתמש
naty

שליחה על ידי naty »

gal silverman כתב:חזר השכל וקייט רייס אולימפי בוטל!
http://www.sail-world.com/Europe/Rio-20 ... in!/103684" onclick="window.open(this.href);return false;

גל~
כנראה שהבינו לאיזה בור אפשר ליפול כאן ....
בא נראה מה קרה בענף הקייטסרפינג לא מזמן , גולש שהזמין חילוץ במועדון באילת טבע (איפה היה החילוץ) ונפטר שבועיים לאחר מכן
מדובר בלירן שרון ז"ל .

וסטודנטית לקייטסרפינג בבית הספר בבית ינאי השייך לעמית עינבר שברה חוליות רבות בגב בשיעור קייטסרפינג .

קייט רייס הוא מתכון לצרות , מירוצים כאלו הם מתכון לצרות , בעולם מתקימות תחרויות מסוג אחר בקייט בהצלחה רבה , גלישת גלים קפיצות דברים אחרים , רייס מתכון בטוח לצרות .

שיהיה בהצלחה לגלישת רוח , אין ולא תהיה אולימפית אחרת .
[img]http://communabuilder.tapuz.co.il/UsersFolders/hisardut/images/1712200646701.jpg[/img]
סמל אישי של משתמש
Levich

שליחה על ידי Levich »

יש סכנות בהרבה ענפי ספורט - אנשים נפצעו ואף נהרגו בסקי, במזחלות, באופניים ועוד. לי קורזיץ נפצעה קשה ולאחר כמה שנים כמעט טבעה בגלישת רוח...
סכנה זה לחלק בלתי נפרד מכל ספורט אתרגי (וזה עושה אותו אתגרי) והיא לא קשורה להחלטה על ביטול ספורט כזה או אחר וטוב שכך...
שלח תגובה