כתבה על גלישת רוח וקייט מחדשות הספורט

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
Gil Hurvitz

כתבה על גלישת רוח וקייט מחדשות הספורט

שליחה על ידי Gil Hurvitz »

סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

Re: כתבה על גלישת רוח וקייט מחדשות הספורט

שליחה על ידי carmicarmi »

לעניות דעתי הכתבה ערוכה היטב ומגישה את הנושא בצורה מקצועית ומאוזנת.
לגביך גילי, אני חושב שמגיע לך הרבה קרדיט על ראיית הנולד והדחיפה הזאת קדימה.

לגבי יהודה מעיין, ומשפטו כי "אנחנו קובעים מדיניות" ... אני חושב שהוא גורר רגליים. זו גם מדיניות. אני מעריך שהוא מאד זהיר ולכן לפני שהוא נכנס להשקעות ענק בציוד, הוא עדיין תולה תקוות באיזה ערעור דמיוני בנובמבר, אשר יש אומרים שהוא בכלל פרי דמיונו. אינני יודע אם בכלל יהיה דיון על כך.
הוא בוודאי גם ממתין כדי לראות איזה דגם ייבחר להיות הדגם האולימפי ואז יתחיל ברכישת ציוד.
לפי מיטב הבנתי, ברגע שאיגוד השייט העולמי קבע החלטה, הוא מבין שיש לכך משמעות תקציבית אדירה וכי כל המדינות כבר רצות להצטייד ולהכין תשתיות לקראת ברזיל. זו לא החלטה ששולפים מהמותן ולא החלטה שמבטלים חצי שנה מאוחר יותר בגלל חתימות בפייסבוק.

לגבי משמעות ההחלטה עבור הספורט הישראלי: ישראל היא המפסידה הגדולה בסיפור הזה כי יש לנו נציגות אדירה בגלישת רוח.
אבל... אין לנו זמן להתבכיין ולחלק ציונים לאיגוד השייט העולמי ! צריך לרכז מאמץ מקצועי ולצאת לעבודה הזמן לקראת ברזיל 2016 הוא קבוע ואין תוספת זמן ליהודה מעיין. מי שיתארגן בזמן ויתאמן כמו שצריך, ינצח.
בקטע הזה אני חושב שגילי מוביל מקצועי והוא פרטנר אדיר לכל מהלך שייצא לדרך.

לסיכום: מי שקורא את החלטת האיגוד, מבין שהקייטים הם הדגם הזול מבין הדגמים האולימפיים והוא נבחר כדי לאפשר למדינות דלות תקציב (ישראל !!!) להשתתף בשייט האולימפי.
בעוד שדגם יקר כמו 49er עולה 60 - 80 אלף דולר (כך שמעתי ואולי אני טועה בקצת, אשד וסידי יודעים...)
קייט עולה 2,000 דולר. לכן מדינות עניות יכולות לגדל דור שייטים על קייטים במחיר עממי
זה תפור על ישראל וישראל לא תחמיץ את זה.
יהודה מעיין מבין את זה והוא פשוט עוד לא הכין כראוי את מהלך ההתבססות של קייטים בסניפים אז בינתיים הוא מחרטט את כתבי הטלויזיה.

בהצלחה לכל העושים במלאכה.
ירון
סמל אישי של משתמש
shimon

שליחה על ידי shimon »

כפי שהנושא של קייטסרפינג אולימפי צץ פתאום אני לפחות מקווה שהוא יעלם בנובמבר.

במקום לחשוב על כל המועדונים והנוער הרב העוסק בגלישת רוח צצים כאלה שחושבים שלהכנס לנעלי הספורט האולימפי זה כזה פשוט.
אני מכיר את המועדונים והאנשים העוסקים במלאכה וראוי לציינם בהשקעה הרבה שנעשית בכל השנים האחרונות וחבל שכל זה ירד לטמיון.

אני הצטרפתי למחאה בפייסבוק וככל שיצטרפו יותר ישראלים תהיה לכך משמעות על קבלת ההחלטות.

גלישת רוח חשוב שתמשיך להיות ניתבך בספורט האולימפי ובטח שלא על חשבונה יכנס ענף שצריך לדעתי להשאר איפה שהוא נמצא כרגע.
סמל אישי של משתמש
alonkaplan
יצירת קשר:

שליחה על ידי alonkaplan »

ירון,
למרות חוסר חיבתי לעסקני השייט, אני נאלץ הפעם לצדד בדרכם.
קייט רייס הוא ספורט חדש בעולם ולא רק באולימפיאדה. גם אם הוא קיים "כבר" 3 שנים, הוא עדיין חדש.
אני לא רואה סיבה לאיגוד השייט להשקיע בשלב זה בקידום הקייט האולימפי. כפי שציינת ישראל היא מהנפגעות הגדולות בעולם מההחלטה על השינוי (אולי זו בכלל החלטה אנטישמית???) ולכן שווה להמתין ולהיאחז בכל סיכוי לשינוי ההחלטה.
במידה וההחלטה על החלפת גלשני הרוח בקייט תהפוך לסופית - גם אז אני לא בטוח שיהיה נכון למדינת ישראל לרוץ ולהשקיע בתחום שהוא עדיין בחיתוליו.
יתכן ויהיה עדיף לוותר על אולימפיאדה אחת, לבנות תשתית מתאימה, לחכות לשינויים ועדכונים בענף ורק אח"כ להיכנס להשקעה האדירה בספורט האולימפי.
אין פה ויכוח בין שני ענפים, אלא שיקול איפה נשיג עלות מול תועלת הכי טובים במטרה להביא מדליה אולימפית. כרגע זה בגלישת רוח.
הלהט שלכם נראה לי קצת יותר כמו "אמרנו לכם" מאשר ראיית הנולד וחזון ספורטיבי מרחיק לכת.
אני מקווה שבעתיד כן נוכל לראות את שני הענפים מקבלים ייצוג אולימפי וגם רחב היקף בעולם.
אלון קפלן - הדרכת גלישה
גלישת רוח, גלים, sup
שעורים / קורסים / סדנאות
סדנאות גלישת רוח בחו"ל
052-3230144
http://www.yamia.co.il" onclick="window.open(this.href);return false;
Moshe

שליחה על ידי Moshe »

carmicarmi כתב:הוא עדיין תולה תקוות באיזה ערעור דמיוני בנובמבר, אשר יש אומרים שהוא בכלל פרי דמיונו. אינני יודע אם בכלל יהיה דיון על כך.
יהיה דיון בנובמבר והוא לא דמיוני. העניין הוא שצריך רוב של 75% מהקולות כדי להפוך את ההחלטה ואני לא יודע אם יהיה את הרוב הזה.
סמל אישי של משתמש
Arnon Dagan
יצירת קשר:

שליחה על ידי Arnon Dagan »

החלטה הזויה של איגוד השייט העולמי שמראה שוב ושוב שהוא מונע משחיטות ומניעים אישיים.
תמיד חשנו אורי ואני שגלישה היא גלישה ושייט הוא שייט מה פתאם קייט הפך בן יום לשייט? איגוד השייט פשוט מספח לעצמו ענפי ספורט כראות עיניו כשזה זה מתאים לו וסקסי בשבלו וזורק ענפים אחרים בלי חשבון.
יהיה דיון בנובמבר אבל הסיכוי לטובת גלישת הרוח קטן מאוד.
חלק גדול מהאשמה על הדחת גלישת הרוח נופל על מקדמי דגם הניל פרייד העלוב (אותם אלא שמקדמים היום את הקייט)דגם הנייל פרייד לא היה קשור למציאות ולהתקדמות המדהימה של גלישת הרוח בעולם
גלשן במשקל של 21קג כבד מגעיל ואיטי.
לעומת זאת כאשר הציעו לאיגוד השייט העולמי בזמנו שהחליפו את המסטרל דגמי גלישת רוח חדשניים כמו פורמולה לדוגמה הם דחו אותם בטוענה שכאשר הרוח חלשה אי אפשר יהיה להתחרות. היום אני שואל את עצמי - אפשר להתחרות ב 3 קשרים עם קייט?
בכל מקרה יהיה מעניין אני בעד רק חבל שזרקו את הרוח וכולי תקווה שלא יפגעו יפצעו או חס וחלילה משהו אחר אנשים וילדים מהקייט.מתאים לי לנסות את הקייט רייס הזה נראה לי שאוכל לחדד בעצבים במיוחד שחברת הסנפירים שלי עושה כבר את הסנפירים המהירים בעולם. אז יאאלה גיל אני מזמין שיעור. קייט זה ספורט לזקנים ואני כבר מתבגר (:
arnondagan.com
"הוא מכיר את זה הוא אוהב את זה הוא כמו דג במים" (מולי גרובר האגדי)
סמל אישי של משתמש
carmicarmi

Arnon Dagan כתב:מתאים לי לנסות את הקייט רייס הזה נראה לי שאוכל לחדד בעצבים במיוחד שחברת הסנפירים שלי עושה כבר את הסנפירים המהירים בעולם. אז יאאלה גיל אני מזמין שיעור. קייט זה ספורט לזקנים ואני כבר מתבגר (:
סקופ
ocean-nation

שליחה על ידי ocean-nation »

כרמי,
יהודה מעיין לא גורר רגליים, הוא מרוכז אך ורק באולימפיאדה הקרובה.
בכל מקרה בנובמבר ייערכו בחירות גם ליו"ר החדש לאיגוד השייט הישראלי ועד אז לא נראה שום מהלך.
לצערי ראינו שבאיסף כן שולפים מהמותן בעצם ההחלטה על בחירת הקייט.
תמיכת הפורום המקצועי היתה 17-2 לגלשני הרוח..
פורום המחליטים הצביע 19-17 לקייט הרבה בגלל שיקולים שאינם קשורים לספורט והרבה בגלל אחיזת עיניים של אנשי הקייטים.
דוגמת המחיר הזול היא רק אחת מהן - בינתיים הסתבר שייצטרכו 3 מצנחים ושרק סט סנפירים תחרותיים עולה כ2500 $!!
(אגב מדובר בדגם "פתוח" שיוכל להיות מיוצר ע"י מספר חברות ולא רק ע"י ניל פרייד)
* כל נושא בטיחות הגולשים הצעירים לא קיבל שום התייחסות רצינית למעט משפט סתום אחד "בקייט נעשו שיפורים גדולים בבטיחות"
* במדינות רבות יש איסור על הנפת מצנחים בחופים מרכזיים..
* יש קושי גדול בביטוחים והתנגדות גדולה של הורים..
מי שמעוניין לקרוא את הדוח המלא: http://www.sailweb.co.uk/download/Kiteb ... Report.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
הוא חפיפי לגמרי ונכתב ע"י אנשי הקייט..מלא גרפים יפים אבל בתוכן יש בורות גדולים..
התחושה הכללית בעולם היא שלמרות שיהיה קשה לשנות את ההחלטה עדיין זה כנראה מה שיקרה.
לאנשי הקייטים הייתי אומר, אל תשימו את העגלה לפני הסוסים - מדובר בספורט בחיתולים שעדיין אינו בשל למשחקים האולימפיים..
משחקי אגו, כוח וכסף יפגעו בסופו של דבר בכולנו ויקטינו משמעותית את הצטרפות הצעירים לספורט.
שבת שלום,
זיו - אושן ניישן
gal silverman

שליחה על ידי gal silverman »

קייט-רייס בקונספט הנוכחי נראה מתכון למערבוני ספגטי עגבניות (רצו כבר תמונות ברשת).
נראה כמו קונספט שהזו על בסיס שיקולים פסבדו-גאו-פוליטיים-כלכליים ולא מקצועיים פרקסלנס.
תמוה שמקדם בטיחות קייט מס'1 בארץ מקדם בנשימה אחת גם קייט רייס.

גל~
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

ראיתי את הכתבה. גם לדעתי נערכה בצורה טובה ומאוזנת.
שינויים (מכל סוג שהוא), יוצרים אצל אנשים רבים התנגדות. לפעמים ההתנגדות כמעט אוטומטית. משהוא שטבוע בגנים האנושיים.

דור האלופים בגלישת רוח ושלושת המדליות האולימפיות של ישראל ישארו כנכס צאן ברזל בעבור העם היהודי היושב בציון.
אלו הישגים אדירים של הספורטאים הישראלים שבאו, גדלו ,צמחו הבשילו וניצחו מתוך ענף גלישת הרוח.

אבל לכל מי ש"נבהל" ומתנגד לשינוי אני יכול לנסות לנחם ולעודד :
צריך להאמין בפוטנציאל של שייטי העתיד של ישראל, שיתאמנו יגדלו יצליחו וינצחו בגלישת קייטרייסינג.

כמי שמכיר היטב גם את גלישת הרוח וגם את גלישת הקייט, ההבדלים בעבור שייט מאומן ומקצועי - אינם גדולים.
כמובן שחייבת להיות הערכות טובה ונאותה לקבלת והטמעת הספורט החדש. זה אפשרי, ואפילו לא כ"כ מסובך.

הסכנה היחידה : "להרדם בשמירה".!
צריך לקבל ולהפנים את השינוי, ולפעול מהר ובנחישות.
התנגדויות ו"בהלה" שיגרמו לחוסר מעש וניוון הם האויבים הגרועים ביותר.
עשייה מתוך יוזמה ודינמיות - יגדלו את הדור הבא של האלופים, ומי יתן - את המדליות האולימפיות הבאות של ישראל.

ולגבי המרואיינים בכתבה :

יהודה מעיין (איגוד השייט) : מתבטא בהתנשאות, מתבטא כמי שסובל מקבעון מחשבתי חמור, וכמי שאינו צופה את העתיד. גישה מסוכנת מאד לענף העתידי.

גיל הורביץ : מתגלה כמי שרואה את פני הנולד, ואף כמי שמוכן לפעול בנחישות כדי שהעניין יקרום עור וגידים. גישה בונה ויצירתית - תקוות העתיד.
---------------------------------------
הדר . 052-2414444 . חיפה
---------------------------------------

משפט סיני עתיק :"גרם אחד של תרגול עולה על טונה של תאוריה"
סמל אישי של משתמש
carmicarmi

זיו, אני חושב שעסקן ברמה של יהודה יכול להרשות לעצמו חלוקת קשב קצת יותר משוכללת, למרות שהאולימפיאדה בפתח...
ואגב ההערה של הדר לפוזיציה המנותקת / מתנשאת הזאת, גם אני סבור שהשמש לא זורחת לו מהתחת.
אני חושב שצריך לצפות ליותר גמישות מחשבתית ופתיחות מעסקנינו ירום הודם.

דיווח מהשטח:
היום התאמנתי בקריית ים עם מעיין דוידוביץ', גולשת ענקית.
פעם ראשונה של מעיין במים עם הקייט רייס ופעם שניה שלי. היא נכנסה לזה מהר מאד ותוך דקות בודדות כבר גלשה קידמיות , צד ומלאות.
היום עוד הצלחתי להשיג אותה, אבל תוך כמה ימים היא כבר תטוס על זה ולא תראה אותי ממטר.

הקייטרייס ספורט קשה שמצריך יכולת טכנית גבוהה ביותר, יחד עם סיבולת שרירים (שאין לי).
בקרוב נראה את כל הגולשים הבכירים שלנו על המגרש עם קייטרייס.
נראה לי שהפוזיציה של יהודה מעיין לא ממש מרשימה את הספורטאים.
היה כיף.

תמונה למזכרת שצילם גילי הורביץ
מימין לשמאל: אפק גולדשטיין, רועי גולדשטיין, מעיין דבידוביץ' וירון כרמי אחרי אימון קייט רייס
תמונה
ocean-nation

שליחה על ידי ocean-nation »

עם כל הכבוד לחברה כאן בפורום - ויש הרבה כבוד - כדאי גם להתייחס לעובדות ולא רק לאישיותו המעצבנת לפעמים של יהודה מעיין:
הנ"ל שייט אולימפי מצטיין שהיה בעמדת זכיה במדליה אולימפית וויתר עליה כי 2 השיוטים באותו יום נפלו על יום כיפור.
בתקופתו כיו"ר איגוד השייט הישגי השייט הישראלי פרצו ופורצים דרך בספורט הישראלי ונמצאים בחוד החנית של הספורט העולמי.
מעולם לא הגענו להישגים כאלה ובכמויות כאלו..חלקכם אולי לוקחים זאת כמובן מאליו - אני לא.
אז נכון שהוא נשמע מתנשא אבל אני מניח שכל אחד מאיתכם שהיה מנהל דיאלוג עם שלמה שרף מתישהו היה מרגיש ומתנהג ככה..
אני מאחל לכל איגודי הספורט בארץ שינוהלו ע"י ספורטאים ברמה ועם ההישגים של יהודה מעיין.

בנושא הקייט, עמדתי ברורה:
בISAF נעשה מחטף על ידי אנשים מתעשיית הקייטים שכל קשר בינו ובין עמידה במינימום הנדרש מספורט אולימפי מקרי בהחלט.
במהלך הזמן המועט יחסית שעבר מאז נפלה ההחלטה השגויה אנחנו חוזים ברעידת אדמה באיסף ובעולם כולו - זה לא קורה סתם.
האתרים החברתיים משתוללים עם אינסוף מידע וחומרים הקשורים לנושא - כולם מאוחדים בדעה אחת:
הספורט הזה בחיתולים ואין שום פתרונות הגיוניים כרגע לפורמט תחרותי ובוודאי שום פתרון בטיחותי ללימוד ילדים ונוער, בנוסף העלויות הן מטורפות לגמרי גם של הציוד וגם של הלוגיסטיקה וארגון התחרויות.
נורא נחמד לדחוף את הספורט הזה בהתלהבות כמו שגיל עושה - כל עוד אין דרך להרגיע את האמא של הנער הצעיר הדבר הזה לא יקרה.
לצערי תחושתי היא שכל ההתלהבות להתחיל כבר לעשות משהו נוצרה על מנת שלא יתקיים דיון מעמיק בנושא (דבר שלא נעשה גם ע"י איסף).
קל מאוד להעביר את האצבעות על המקלדת ולכסח אנשים רק בגלל שהם אינם מוצאים חן בעיני זה או אחר.
יש הרבה במה להתגאות בהישגי השייט והגלישה בישראל ומגיע לא מעט קרדיט על כך ליהודה מעיין גם אם הוא לא שותה כל בוקר את הקפה שלו עם גולשי קייט..
שבוע טוב,
זיו
סמל אישי של משתמש
ינון גרבר

שליחה על ידי ינון גרבר »

ראשית אני רוצה להצטרף ולחזק את דבריו של זיו. בכל זאת
מצורף סרט שיא המהירות בקיט ונדמה לי שבכלי שיט בכלל מעל 100 קמ"ש.
וקישור לויקיפדיה שיא המהירות
http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_sailing_record" onclick="window.open(this.href);return false;
סמל אישי של משתמש
alonkaplan
יצירת קשר:

שליחה על ידי alonkaplan »

חברים, אתם שוב נופלים פה לבור של הויכוח בין שני הענפים והעניין פה הוא הרבה יותר עמוק:
האם ספורט אולימפי חדש צריך להחליף ספורט אולימפי קיים?
קצת היסטוריה:
גלישת רוח נכנס כענף אולימפי בשנת 1984 בלוס אנג'לס. הענף לא החליף שום דגם אחר בשייט, אלא נכנס כספורט חדש. מעמדו בעולם באותם ימים היה דומה למעמד של ענף הקייט בימינו.
אני יכול לחשוב על עוד 2 מקצועות ספורט שנכנסו לאולימפיאדה מאז: טריאתלון ושחייה במים פתוחים. אני בטוח שיש עוד.
האם מקצועות אלו החליפו מקצועות אחרים כמו שחייה בבריכה או קרב 10? כמובן שלא. למרות הדימיון בספורטאים.
במבט קדימה אני יכול לראות את החתירה בפאדל-בורד או על קיאקי סרף-סקי נכנסים גם הם כענפים אולימפיים. לא בהכרח על חשבון ענפי חתירה קיימים.
אני חושב שההחלטה על ההחלפה בהחלט מדיפה ריח עז של פוליטיקה ואינטרסים שאינם קשורים לספורט
אלון קפלן - הדרכת גלישה
גלישת רוח, גלים, sup
שעורים / קורסים / סדנאות
סדנאות גלישת רוח בחו"ל
052-3230144
http://www.yamia.co.il" onclick="window.open(this.href);return false;
gal silverman

הקונספט 'הגאוני'

שליחה על ידי gal silverman »

למי שלא מתמצא זה קונספט קייט רייס המדובר
(עם כל קונספט אחר לא היו לי השגות)

ככה זה מתחיל