חוויות מיוון ושאלות לגבי ההמשך

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
טריגו

חוויות מיוון ושאלות לגבי ההמשך

שליחה על ידי טריגו »

היי לכולכם,

בשבוע שעבר הייתי 4 ימים בפרסוניסי, רודוס (תודה מיוחדת מגיעה לאלון קפלן על העזרה הטלפונית בארגון). לא היה פשוט בכלל.

ביום הראשון הרוח היתה די חלש, 8 קשר. לקחתי גלשן 165 (בארץ מעולם לא גלשתי עם פחות מ-210), מפרש 5 והתחלתי לגלוש. היה קצת קשה עם הגלשן הקטן אבל אחרי תרגול הגעתי לרמה שלי בארץ (שכוללת סיבובים, מהפכים ואפילו סיבוב אוסטרלי פה ושם).
ביום למחרת הרוח היתה חזקה יותר, 15 קשר, רוחות שבארץ עוד לא גלשתי איתן. לקחתי את אותו הגלשן והמפרש וגיליתי שאין לי מספיק כוח :(. הידיים כאבו ואחרי שהמפרש נפל היה לי קשה מאוד להרים אותו מחדש בגלל הרוחות החזקות (אני לא יודע לבצע water-start). ניסיתי להשתמש בטרפז (גם כן בפעם הראשונה) והבנתי שללא הדרכה זה פשוט לא ילך. אז לקחתי מדריך שהחליט שהדבר הראשון שעלי לדעת הוא לבצע water-start ולפני כן beach-start מוצלח. במשך שעה הוא הראה לי את הטכניקה הנכונה והטעויות שהיו לי, ואחרי עוד אימון עצמי של כמה שעות הגעתי למצב שאני מבצע beach-start בקלות יחסית.
ביום הבא הרוחות היו חזקות עוד יותר, 20 קשר, ואחרי יומיים רצופים של מאמץ החלטתי לנוח ופרט לגיחות קצרות לאימון ה-beach-start בעיקר נחתי, קראתי, אכלתי ונהניתי מהחופש עצמו.
ביום האחרון חזרתי למים עם כוחות מחודשים, הרוח המשיכה להיות 20 קשר, אז ירדתי למפרש של 4.5. לקחתי שיעור נוסף בו שיפרתי את ה-beach-start וגם התאמנתי על ביצוע סיבובים מהירים ברוח יחסית חזקה.
לצערי לא הצלחתי לבצע water-start, לא הגעתי להשתמש בטרפז, בטח ובטח לא הגעתי לפלנינג (חוץ מפעם אחת, די בטעות, וזה היה כיף לא נורמלי :D ).

המסקנה מהנופש היתה שבארץ אני די תקוע. אני מת"א וגולש במועדון לב הים. אני מבצע שם סיבובים ומהפכים ויוצא משובר הגלים החוצה אל הים. אבל המועדון לא משכיר ציוד כאשר הרוחות מעל 12 קשר, מה שאומר שיהיה לי קשר מאוד ללמוד water-start, שלא לדבר על פלנינג.
ההרגשה החזקה יותר היא שבעיקר חסרים לי אנשים ללמוד מהם. לווא דווקא מורים פרטיים אלא פשוט גולשים אחרים לגלוש איתם שיהיה אפשר ללמוד מהם טכניקה ושימוש נכון בציוד. יש גבול לכמה שאני מסוגל ללמוד מחזרה רבה על מה שלמדתי בשיעור.

ואני שואל את עצמי (ואתכם):
איך מתקדמים מכאן?
האם לעבור למועדון גלישה אחר שמשכיר ציוד גם ברוחות חזקות? (אשמח להמלצה על מועדונים באזור המרכז, למרות שזה הפורום של בת גלים)
האם לקנות ציוד משלי?
על מה להתאמן?
איך מוצאים קבוצות גולשים ברמתי (או קצת מעל) להצטרף אליהם וללמוד מהם?
האם אולי כדאי לנסות מעבר לקייט, שנראה מהנה באותה המידה (אם לא יותר) וקל הרבה יותר מבחינה לוגיסטית?

תודה,
ניר.
dudu-g

שליחה על ידי dudu-g »

אחי כיוון קטן,כוח רצון ואתה גולש כמו גדול,גלישת רוח זה ספורט לא קל אך עם זאת לא כל כך קשה הוא דורש ממך מסירות בהתחלה אבל שתתחיל לעלות לפלנינג אתה תצעק כמו ילד קטן, אז אחי אל תתיאש תהנה משלב הלמידה כי הוא תומן בחובו את הרגעים הכי יפים בגלישה.
נסה לגלוש עם חברים זה יותר כיף!!
סמל אישי של משתמש
zohary

שליחה על ידי zohary »

הי ניר,

קבל תשובות:
- איך מתקדמים מכאן?
תתחיל לגלוש בכינרת, זו תהיה קפיצת מדרגה לגלישה שלך ועכשיו זו העונה.
- האם לעבור למועדון גלישה אחר שמשכיר ציוד גם ברוחות חזקות?
יש מועדון בשם start point במעגן (כינרת), נראה לי שזה מקום טוב להיתקדם לשלב הבא.
http://www.startpointclub.co.il/pages/glisha.html
ד"א אני יודע על מספר גולשים מהילטון שבקיץ נוסעים ביחד לכנרת אולי שווה לך לברר במועדון.
- האם לקנות ציוד משלי?
מומלץ מאוד אם אתה רוצה להיתקדם.
- על מה להתאמן?
גלישה עם טרפז, גלישה בפלנינג (ברצועות), beach start, water start
סיבובים מהפכים (רוח חלשה)
- איך מוצאים קבוצות גולשים ברמתי (או קצת מעל) להצטרף אליהם וללמוד מהם?
פשוט מקשקשים בחוף עם הגולשים כשמחכים לרוח שתעלה אז יש המון זמן וסבלנות
(כשיש רוח לא יהיה לך עם מי לדבר)
בנוסף יש לך המון אינפורמציה בופורום הזה, כנס ללינקים של הדביקים בתחילת הפורום
תחת הכותרת "מאמרים ודיונים-מתחילים וותיקים מוזמנים לקרוא ולהחכים..."

זהר.
סמל אישי של משתמש
Amit

שליחה על ידי Amit »

גלישת רוח,קייט, סקי,סנובורד יכולים להיות מתסכלים בהתחלה
אבל גם יכולים להפוך לקלים- עם ההדרכה הנכונה.
אני חושב שגולשים ומדריכים מנוסים כדוגמת קפלן
יכולים להפוך את החוויה למהנה ולהקנות לך הרגלים
נכונים שיקלו עליך להתקדם לבד בהמשך הדרך.
yuvalken

שליחה על ידי yuvalken »

הי ניר,
אני לא גולש הרבה זמן (בערך שנה) אבל עברתי מסלול דומה לשלך אז אני יכול לספר על הניסיון שלי.
גם אני שכרתי ציוד בהילטון ועדיין גולש שם.
לדעתי, כדאי לך לקנות ציוד - תתחיל בגלשן בנפח של 140-160 ומערך, ותתחיל להתאמן בהילטון על סיבובים, מהפכים ,טרפז ורצועות. פשוט תתפוס מישהו מהמועדון, או לפעמים איזה מדריך שנמצא בתוך המים ותבקש כמה טיפים. חלק מהעיניין זה פשוט לצבור כמה שיותר שעות בים.
אני אחרי 8 חודשים עברתי לגלשן של 130 ליטר, אבל כל אחד והקצב שלו, יש כאלה שמתחילים ישר בכזה נפח.
לדעתי כינרת זה קצת מוקדם, הרוח יכולה להיות חזקה ובלי לדעת water start זה יכול להיות קשה.
דרך אגב, אני הייתי עם אלון קפלן לפני שבועיים בפרסוניסי והיה מעולה.
בהצלחה, ואם אתה צריך עזרה, תחפש אותי בהילטון...

יובל
טריגו

שליחה על ידי טריגו »

תודה לכל העונים!

האמת, קצת קשה לי עם הכנרת, בעיקר כי אני מת"א, אין רכב בהישג יד, וה-125 סמ"ק שלי לא יאהב את זה כ"כ. אם יש התארגנות של הילטון אני הראשון שיהיה בהסעה :)

לגבי ציוד, מה לקנות? גלשן? גלשן ומפרש? גלשן מפרש מנור וקרדן?

לגבי אימון - סיבובים והיפוכים אני עושה על הזמן, וברוחות חלשות (עד 12) אני סבבה. על טרפז ורצועות לעומת זאת אני לא יכול להתאמן כי אני צריך ללמוד את זה קודם, לא? או שאתם ממליצים פשוט לנסות עד שאני מצליח? (ואני חייב להודות שאני קצת חושש מזה, כי ככה בדיוק למדתי סקי ובסופו של דבר אני אמנם גולש עם חרא טכניקה)

ויובל - אם היית שם בראשון בלילה וראית במסעדה את ארגנטינה מנצחת את מקסיקו, יש מצב שישבתי שם לידך (אני חושב ששמעתי שם עברית). אתה מגיע למועדון בימי שישי?
סמל אישי של משתמש
פריגל
יצירת קשר:

שליחה על ידי פריגל »

היי ניר ,

אנחנו נמצאים בקיסריה - שדות ים ( חצי שעה מתל אביב )
חוף מאד נוח לגלישת רוח עם שובר גלים טבעי , המון גולשי רוח מכל הארץ שרק ישמחו לקבל עוד גולש למשפחה ולחלוק איתו את הידע שלהם.

אנחנו משכירים גלשנים ברמת המתחיל גם ברוחות מעל 12 קשר למי שיודע לחדד + טרפז וחבקים. וכמובן נותנים שיעורים למתקדמים !

כמו כן אתה מוזמן להתקשר ולקבל ייעוץ מקצועי לגבי הציוד שמתאים לך אישית ולשמוע על חבילות הציוד המיוחדות שלנו למתחילים.

בברכה ,
מתי פרידמן
052-2852030
פריגל ציוד לספורט ימי בע"מ

www.wind.co.il

074-7012930
adia

2 הסנטים שלי + סרט לימוד מעולה

שליחה על ידי adia »

ידידי, כל העצות שקבלת נכונות וטובות.
אני מציע - לקנות ציודת 120 - 140 ליטר (גלשן רחב, לא לקנות מלפני 2003), שני מפרשים, אחד באזור 5.0 ואחד 6.0-6.5 לרוחות חלשות בינוניות.
אין מנוס מלצבור שעות ים, רק אם תשתה הרבה מים ים וכנרת תצליח.
ברגע שתכנס לרצעות וכמובן לטרפז הגלישה שלך תשתנה, לא תפול כמעט חוץ מבסיבובים ובבליסטרות לא עלינו. לאחר תתמקד בווטר סטארט ואז זמן ההתבחבשות במים יהפוך לזמן פלנינג.

ישנם סרטי הדרכה מצויינים, תוריד כביטורנט את
Beginner.To.Winner.DVDRip.XviD_(Windsur ... PB.torrent
סרט מקיף מהרכבת ציוד בצורה נכונה ועד ווטר סטארט ואפילו איך לקפוץ כמו רובי נייש
:) .

מקווה שילך לך (לא כולם מסתדרים עם הספורט הזה, הכי הרבה תגלוש קייט).

עדי
yuvalken

שליחה על ידי yuvalken »

אז ככה - לגבי ציוד, אני התחלתי מגלשן 155 ליטר, והייתי מרוצה. אני יודע מאנשים שהתחילו ישר עם 120 שהם ירקו דם עד שהצליחו להתייצב על הגלשן. אני העדפתי להתקדם בהדרגה ולהחליף אחרי חצי שנה-שנה, אבל כל אחד מה שנוח לו.
חוצמזה, אתה צריך כמובן מפרש (נראה לי שמשהו בין 6-6.5 מתאים לרוחות הקלות התל אביביות), תורן, קרדן, מאריך וטרפז.
אפשר לקנות הכל משומש כמובן ולהוזיל עלויות, עניין של תקציב.
לגבי כניסה לטרפז ורצועות, צריך רק כמה טיפים ולהתאמן עד שמצליחים, אין כאן טכניקה מורכבת במיוחד.
אני בים בד"כ בסופי שבוע, אבל ספציפית מחר אני לא אהיה.
אם אתה צריך עוד עזרה אתה מוזמן לשאול כאן או להרים אלי טלפון ל-0526998955.
סמל אישי של משתמש
alonkaplan
יצירת קשר:

Re: חוויות מיוון ושאלות לגבי ההמשך

שליחה על ידי alonkaplan »

ניר שלום,
אני גם אנסה קצת לעזור. אנסה להתרכז ביכולות של הגולש ולאו דוקא בציוד(אם כי גם זה חשוב).
על מנת להתקדם לגלישה ברוח יותר חזקה ועדיין להיות מסוגל לגלוש לאורך זמן, אתה צריך לשלוט בגלישה עם טרפז ובווטר-סטרט.
גלישה עם טרפז ניתן ללמוד בשעור אחד (כך אני מלמד) ולהמשיך לתרגל לבד. ניתן לעשות את זה גם ברוחות קלות ועל ציוד המועדון ב"לב הים", כך שאתה יכול להתאמן שם מבלי לחכות לתנאים מיוחדים.
בשביל ווטר-סטרט צריך כבר רוח חזקה ואת זה יש לנו בקיץ רק בכנרת ובאילת. בתור הכנה אפשר להתאמן ולשלוט בביץ'-סטרט, תרגול שגם אותו אפשר לעשות ברוח חלשה ובמועדון בת"א.
אני לא ממליץ לגלוש בכנרת מבלי ללמוד ווטר-סטרט. זו תרגולת הכרחית לכל התרחקות מהחוף.
ממליץ לך להתחיל עם הטרפז וביץ'-סטרט בחוף הביתי וכשתהיה מוכן, תוכל לקחת שעור ווטר-סטרט אצל יעל בכנרת, או להצטרף לסדנא שאני מקיים איתה שם לקראת סוף אוגוסט...
והכי חשוב - ליהנות כל הדרך, גם מהתהליך.
אלון קפלן - הדרכת גלישה
גלישת רוח, גלים, sup
שעורים / קורסים / סדנאות
סדנאות גלישת רוח בחו"ל
052-3230144
http://www.yamia.co.il" onclick="window.open(this.href);return false;
סמל אישי של משתמש
tald

Re: חוויות מיוון ושאלות לגבי ההמשך

שליחה על ידי tald »

אלון כתב:
"אני לא ממליץ לגלוש בכנרת מבלי ללמוד ווטר-סטרט. זו תרגולת הכרחית לכל התרחקות מהחוף"
אני לא כל כך מסכים עם הנאמר
אני גלשתי בפלנינג וברצועות+ טרפז לדעתי לפני שידעתי water start ולמדתי את זה בכנרת
חוף הדיאמונד הוא חוף טוב לזה וגם אם נסחפים מגיעים לחוף (ונראה לי שגם מעגן טוב לזה)
לדעתי הכנרת בקיץ (עכשיו) היא התנאים הכי טובים שיש ללמוד. תגיע לכמה ימים למעגן (לא הייתי שם בחיים אבל נראה מגניב), קח מפרש 4 עד 5 ותגלוש כל צהריים.
תתקדם הרבה יותר מביוון וגם תוכל להתייעץ בעברית..... אין על הכנרת בקייץ לקדם את הרמה שלך.

בהצלחה
שלח תגובה