למניעת התאונה הבאה!!!!!!!!!

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
doron_hackam

שליחה על ידי doron_hackam »

שמות גולשי הקייט שהוזכרו על ידכם לעיל לאו דווקא מציינים דמויות בלתי אחראיות באופן מיוחד. אבל אחראי ככל שלא תהיה - עדיין אתה יוצר סיכון בלתי סביר, בלתי מוסרי ובלתי הכרחי, אם אתה גולש קייט במחיצת גולשי רוח ואם אתה מניף ומנחית ליד אנשים ואם אתה מתעקש ללכת ולחזור כל פעם עד קו החוף.
אסור לסכן את הזולת - וזה לא רק בלתי מנומס.
הרובד הבא הוא שזה אשר יוצר את הסיכון לזולתו, הוא שצריך למצוא מקום פנוי מהזולת - כלומר לא מול המועדון - ולא ההיפך (סלטה היקר).
כמו שאם מישהו מכם יחליט פעם להטיס הליקופטרים עם שלט רחוק או כלי טיס אחרים, הוא לא יצפה שכל עוברי האורח ו/או גולשי הרוח יפנו את האיזור ברדיוס בטחון.
גולשי הרוח יתרמו בכך שהם ימנעו מלגלוש בסביבת הכנסיה (גם בימים ששם הרוח יותר טובה).
הדר ופלקה - אני לא חושב שצריך לחכות לתאונה הבאה (או להתנגשות החמורה הראשונה) ובטח שלא צריך לחכות שאנשים יאמצו כאן מודלים מתחום ההגנה העצמית.
העיריה או מינהל הספנות או משרד הספורט - הן כתובת לא רעה להסדרת השימוש במים וגם לאכיפה. אני מציע לכנס באיזור הפסח אסיפה כללית (פיסית או וירטואלית) שבה יטלו חלק כל מי שירצו להתבטא ולהציע רעיונות להסדרת השימוש ולאחר מכן נראה אם אפשר למצוא מודל שיהיה מקובל על רוב מכריע ואחר כך יגיע השלב הקשה של הטיפול במי שלא יכבדו את ההסכמות. אם יהיה מדובר באחד או שניים אז תוך זמן קצר כבר יימאס להם להיות לבד ומוקצים מחבריהם ואם לא - אז אנחנו צפויים לסיים כמו גולשי הגלים (בימים עברו -לפני המהפכה האדיבה) - אוכלוסיה שמסדירה אי שביעויות רצון בדרך הרבה יותר חד משמעית.
סמל אישי של משתמש
flaka

שליחה על ידי flaka »

דורוני חבל על האנרגיה ממילא לא נגלוש פה לעולם..העונה נגמרה השנה ועד החורף הבא אלוהים גדול.....

תגיע ביוני יולי לקזינו ואל תגלה לאף אחד ...................חוץ ממך ומסקיני אף אחד לא יפריע לנו לגלוש אולי תאום אחד או שניים...
סמל אישי של משתמש
Gil Hurvitz

שליחה על ידי Gil Hurvitz »

הי
אני רוצה לציין פה כמה דברים שמשקפים את דעתי

1) אין כמעט שום סכנה בשילוב של גלישת רוח וקייט באותו מקום כל עוד שני הצדדים מודעים אחד לשני וגולשים בצורה אחראית, תאונות עלולות להתרחש בכל מקום אך אם הם נגרמות מרשלנות ניתן למנוע אותם, בגלישת קייט יש בעיה כאשר הגולש מתנהג בחוסר אחריות והתחשבות מכיוון שטעות עלולה לגרום ליותר נזק מגולש רוח המתנהג באותה מידה הבעיה היא לא רק בין גולשי רוח לקייט היא גם בין גולשי הקייט לעצמם, הפרדה אמנם תרחיק מגולשי הרוח את הסכנה אבל במקביל היא תגביר אותה אצל גולשי הקייט עקב הצפיפות שתיהיה באיזורים המותרים לגלישת קייט.

2) חוקים לצערי לא יעזרו מאחר ולא יהיה מי שיאכוף אותם וגם אם כן זה יצור הגבלה שכמובן לא תתקבל על כולם ותיצור בלאגן וסיכסוכים בקרב הגולשים

3) אני מאמין שסדר ואחריות ניתן ליצור רק בעזרת חינוך וע"י הגדרת נורמות התנהגות בשלבים הראשונים של הכניסה לספורט, צריך להתחיל בבתי הספר לגלישה ללמד מעבר לטכניקה הבסיסית גם קצת על התנהגות ועל נורמות רצויות, להתחיל להבין שגם אם אין חוק שמחייב, ביטוח צד ג' הוא חובה לכל גולש וכנ"ל גם קסדה, גולש מתחיל שבאופן טבעי חשוף יותר לסכנות שלא יקבל הוראות מהמדריך שלו לחבוש קסדה או לעשות ביטוח כנראה שלעולם כבר לא יעשה זאת וכנראה שאותו גולש הוא גם זה שישתולל לייד גולשים אחרים כי הוא לא הפנים מההתחלה שעליו לקחת אחריות, כמובן שזה מאוד תלוי באופי האדם אבל אנחנו מדברים על ישראלים.

צריך להתחיל לקחת אחריות וקודם כל על עצמנו, אצלנו בשדות ים כבר התחלנו (הגולשים) תהליך שעובד יפה בינתיים של הרשמה לביטוח צד ג' וחבישת קסדות ואני לא מדבר רק על גולשי קייט אבל אצלנו יותר קל להוביל מהלך כזה כי יש קשר הדוק בין הגולשים ויותר קל ליזום מהלכים כאלו אם כי המצב רחוק מלהיות מושלם.

4) על גבי הפורום לעולם לא תתקבל הסכמה כולם רוצים לשפר בטיחות אבל חלוקים על הדרך ולכן בתור התחלה צריכים חכמי האיזור לגבש מה הם הדברים הקטנים שישפרו את הבטיחות האישית ולנסות לדחוף אותם לגולשים, לא כולם יסכימו ולא כולם ישתפו פעולה אבל מספיק חלק מהותיקים שישפיעו על רוב החדשים ויצרו דור חדש של גולשים עם מודעות לסכנות ונורמות התנהגות בטוחה יותר, לאט לאט זה יתפוס

יצא ארוך אבל אני מקווה שיעזור
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

doron_hackam כתב:שמות גולשי הקייט שהוזכרו על ידכם לעיל לאו דווקא מציינים דמויות בלתי אחראיות באופן מיוחד. אבל אחראי ככל שלא תהיה - עדיין אתה יוצר סיכון בלתי סביר, בלתי מוסרי ובלתי הכרחי, אם אתה גולש קייט במחיצת גולשי רוח ואם אתה מניף ומנחית ליד אנשים ואם אתה מתעקש ללכת ולחזור כל פעם עד קו החוף.
אסור לסכן את הזולת - וזה לא רק בלתי מנומס.
הרובד הבא הוא שזה אשר יוצר את הסיכון לזולתו, הוא שצריך למצוא מקום פנוי מהזולת - כלומר לא מול המועדון - ולא ההיפך (סלטה היקר).
כמו שאם מישהו מכם יחליט פעם להטיס הליקופטרים עם שלט רחוק או כלי טיס אחרים, הוא לא יצפה שכל עוברי האורח ו/או גולשי הרוח יפנו את האיזור ברדיוס בטחון.
גולשי הרוח יתרמו בכך שהם ימנעו מלגלוש בסביבת הכנסיה (גם בימים ששם הרוח יותר טובה).
הדר ופלקה - אני לא חושב שצריך לחכות לתאונה הבאה (או להתנגשות החמורה הראשונה) ובטח שלא צריך לחכות שאנשים יאמצו כאן מודלים מתחום ההגנה העצמית.
העיריה או מינהל הספנות או משרד הספורט - הן כתובת לא רעה להסדרת השימוש במים וגם לאכיפה. אני מציע לכנס באיזור הפסח אסיפה כללית (פיסית או וירטואלית) שבה יטלו חלק כל מי שירצו להתבטא ולהציע רעיונות להסדרת השימוש ולאחר מכן נראה אם אפשר למצוא מודל שיהיה מקובל על רוב מכריע ואחר כך יגיע השלב הקשה של הטיפול במי שלא יכבדו את ההסכמות. אם יהיה מדובר באחד או שניים אז תוך זמן קצר כבר יימאס להם להיות לבד ומוקצים מחבריהם ואם לא - אז אנחנו צפויים לסיים כמו גולשי הגלים (בימים עברו -לפני המהפכה האדיבה) - אוכלוסיה שמסדירה אי שביעויות רצון בדרך הרבה יותר חד משמעית.
אז זהו - שלא !
אני מסתכל על דוגמאות בעולם הרחב ומתקנא.
לצערי הרב והעמוק, רשויות החוק בארץ נזקן עולה על תועלתן.
אומר זאת בכאב.

העזרה הכי טובה שהרשויות בארץ יכולות לתת היא : לא להפריע !

אחזור ואומר שוב : פנייה לרשויות, כמוה כמכירת נפשנו לשטן.
---------------------------------------
הדר . 052-2414444 . חיפה

משפט סיני עתיק :"גרם אחד של תרגול עולה על טונה של תאוריה"
סמל אישי של משתמש
doron_hackam

שליחה על ידי doron_hackam »

גיל, אני תמיד אוהד לקרוא ולשמוע מה שיש לך לאמר.

הדר, בוא נתחיל בסיכום ביניים (ונבקש ממפעיל המועדון לתלות פלאקאט מתאים):

אני מציע - עד שנקבע כללים סגורים יותר:

כלל מס' 1 לחוף בת גלים (המועדון):

"כאשר ישנם במים עשרה גולשי רוח ומעלה - לא יגלוש גולש קייט בקירבתם וברצועת המים שממול למועדון."

"כאשר ישנם פחות מעשרה גולשי רוח במים, ומבלי לגרוע מחובתו של גולש הרוח לזהירות ועירנות, על גולש הקייט להימנע בכל דרך (כולל מהפך מהיר וחזרה לעומק או ירידה מהירה מן הרוח, אם הנתיב פנוי) מקירבה בינו או בין המצנח או החוטים אשר עלולה - גם במקרה של אירוע פתאומי כמו משב רוח או אובדן שליטה אחר - לגרום להתנגשות."

"קפיצות - אסור לקפוץ בשטח המים שממול למועדון.
- אסור לקפוץ כאשר שטח ברדיוס של 50 מ' במורד הרוח איננו פנוי לחלוטין.

"הנפה והנחתה" - אני משאיר לכם לנסח. הנפת מצנח שצף על המים מותרת רק כאשר השטח פנוי ולאחר שגולש הקייט המנסה להניפו בחזרה מוודא שאין בכך סכנה לאיש.
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

דורון,
לא נראה לי הגיוני הכיוון שאתה הולך בו.
כולם יודעים שספוט יוטבתה הוא היחיד שניתן לגלוש בו במערבית.
אז אתה מציע להחליט שקייטרים לא יהנו מהספוט הזה?
על סמך מה?

לעניות דעתי, כל החלטה שמעניקה רשות לאחד על חשבון ביטול מוחלט של האחר היא החלטה שנידונה לכישלון.

כל השנה אני מחכה לכמה רגעי אושר על הגל מול יוטבתה.
אני לא מרגיש שאני מסכן מישהו אחר יותר משהוא מסכן אותי ואין לי שום כוונה לוותר על התענוג הזה.

לפני שאני עולה לקפיצה, אני מוודא שאין ברדיוס של 60 - 70 מטר מתחת לרוח אף אחד. אני מודע לזה שיש מצב שבנחיתה הקייט יפול (למרות שזה נדיר מאד) ולוקח גם את זה בחשבון בטווחי הבטיחות.
אם גולש בא מולי, אני מרים קייט ומפנה לו דרך בלי קשר בכלל מי צודק, העיקר שיהיה מבסוט, יש זמן לכולם להגיע לגל הבא ואין לחץ.
אם לא ברור למי יש דרך, אני מרים קייט וממתין במים עד שיעבור.
אם אני רואה גולש רוח או קייט מתכבס אני ניגש מייד לראות אם הוא נפגע וצריך סיוע, כי יש לקייט יכולת חילוץ אדם טובע, שאין לגלשן רוח.

יש גולשים ספציפיים (שכולם יודעים את שמם) שמסכנים את כולם באופן קבוע, כולל (ואולי בעיקר) את הקייטרים האחרים.
גולשים אלה מתעלמים לחלוטין מנוכחותם של אחרים במים.
אם יש חוק שיכול למנוע מהם להתנהג בפראות, אז בבקשה תגיש עליהם תלונה במשטרה.
נערך לאחרונה על ידי carmicarmi ב 01 אפריל 2009, 13:49, נערך פעם 1 בסך הכל.
shainin

שליחה על ידי shainin »

שלום,

אני עוקב כבר כמה שנים אחרי הנושאים בפורום שלכם ואני בד"כ נמנע מלהגיב
אבל הנושא שהועלה פה הוא קצת בעייתי ולכן רציתי להבהיר דבר מה.
כל גולשי הרוח מהמנוסים פחות ועד המקצוענים לא מבינים כמעט כלום בגלישת קייט,
נראה לי אבסורד שמישהו יציע חוקים לגבי ספורט שהוא בכלל לא מבין בו.
כמה נקודות להבהרה:
א. קייט נחשב ככלי שייט מפריש לכל דבר ולכן חלים עליו חוקי השייט בהתאם לתקנות
להגיד שיכולת התמרון של קייט גבוהה יותר מגלשן רוח זה לא תמיד מדויק ומאד תלוי
בתנאי השטח.
ב. רמת החידוד בקייט היא (כמובן כתלות בעוצמת הרוח) מאד מאד מוגבלת ולכן
לבקש מהקייטים לחדד לנקודה גבוהה יותר לא תמיד ניתן לביצוע (בעיקר לגולשים
מתחילים)
ג. הנפה של קייט מהמים היא מצב חירום של אדם שנמצא במצוקה - בעיקר בים
גבוה. אין מצב שהגולש יבדוק שהשטח פנוי לפני ההנפה מחדש מכיוון שיש לו שניות
ספורות להרים את הקייט לאוויר לפני שהגלים הופכים אותו לסמרטוט ומסכנים את חיי
הגולש.

למען הסר ספק - אני לא מתיימר להבין יותר מכל גולשי הקייט המאד מנוסים
שמסתובבים פה בפורום אני רק מבקש שתתיעצו לפני שאתם ממציאים חוקים ללא כל
ידע מוקדם.

דבר נוסף ואחרון - גולשי הקייט (והרוח) שמגיעים לבת גלים הם מהטובים בארץ והם מודעים לסיכונים ומחשבים אותם לפני עלייה לקפיצה גבוהה או ירידה על גל.
מכיוון שבת גלים נותנת תנאי גלישת גלים הטובה ביותר בארץ אי אפשר להחליט שהספוט מתאים יותר לגולשי רוח או קייט אבל צריך להגביל את האתר לגלישת גלים (עם קייט) ולהשאיר את הפריסטייל לספוטים אחרים שלא נותנים בגלים.
בסופו של דבר החוקים בגלים נשארים זהים כמו בגלישת גלים בלי רוח.. כך לא צריך הפרדה ואפשר לחיות בסימביוזה כי כולנו מגיעים לאותה מטרה בסוף היום.

תודה וסליחה על הניסוח הארוך.
סמל אישי של משתמש
Amit

שליחה על ידי Amit »

ברוך הבא
להבנתי יש כאן גולשי קייט מנוסים ביותר
בימים בעייתים כמו שדוברו כאן, ירחם השם על המתחילים.
כל הדיבורים היפים על אהבה וגלישה חופשית
טובים עד הרגע שייכנס למישהו קייט בראש
גולש רוח או מתרחץ.
בברכת שלום וביטחון
סמל אישי של משתמש
יניבי26

שליחה על ידי יניבי26 »

סוף סוף 4 שורות לעיניין!!!
סמל אישי של משתמש
flaka

שליחה על ידי flaka »

"אני בטוח שהשמועה על הסוגייה בפורום הגיע בדרך זו או אחרת גם לאלה שמפחידים את כולנו באופן קבוע.
אני מאוד מקווה שהם קראו והפנימו שיש בעיה ושאנחנו מודאגים רק מתוך כוונה טובה ולא משום מקום אחר,אז זהו חברה (המתאבדים)זה רק תלוי בכם תעשו טובה לכולנו קצת ספייס זה הכל......תתנו לכולם להרגיש שהים הוא מקום בטוח ונעים לבלות בו בשקט ולחזור הביתה בשלום ובהנאה -גלישה נעימה.
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

אני לא חושב שצריך לתת זכויות יתר לגולשים מסוג מסויים.
הספוט בבת-גלים קטן וצפוף לעיתים , ולכן מתקימים מפגשים מסוכנים.
הפתרון ההגיוני הוא כפי שכתבתי כבר :
ימים "רגילים" קייטים בכנסיה ורוח במועדון. כאן אין ולא צריכה להיות בעיה בניסוח
בכוונות ובביצוע המוקפד.
בימים שיש תנאי גלישה רק במועדון :
לחלק את היום לשניים :
עד 12:00 רוח.
מ- 12:00 קייטים.
בכל מקרה, הפיקוח/אכיפת החוקים תהיה בעייתית.

ועוד כמה נק' למחשבה :
1. גם גולשי רוח מסכנים גולשי קייט (ולא רק להיפך). רק לפני 4-5 ימים
כמעט נכנס בי גולש רוח, באשמתו, למרות שלא התכוון.
2. יש, וכנראה שתמיד יהיו, גולשים בלתי אחראים. גם הם לא תמיד רק גולשי קייט.
יש לי דוגמא אחת (לפחות) עם שם השמור עימי, של גולש רוח פראי.
גולשים פראים אלו מסכנים את כולנו.
3. יש ציבור של גולשים מתחילים. עיקר הבעיה עם גולשי קייט מתחילים, אשר מסכנים את עצמם ואת הסובבים אותם ללא כוונת מכוון, אך הם מסוכנים.

לסיכום וברמה הפרקטית :
1. אני לא מאמין שאפשר לקבוע חוקים נוקשים ברי אכיפה באקלים הישראלי.
2. מכיוון שכך, מציע לנסח "המלצות".
3. יש צורך בחינוך, הטפה, ויצירת אווירה יותר בטוחה, תוך מתן כבוד הדדי,
פינוי דרך, התחשבות, השתדלות לגלישה שלא מסכנת אחרים או בשתי מילים :
"דרך ארץ". נדמה לי שהגששים אמרו משהו בסגנון : "תהיה בן-אדם, יא חרא !
הדר . 052-2414444 . חיפה

משפט סיני עתיק :"גרם אחד של תרגול עולה על טונה של תאוריה"
shainin

שליחה על ידי shainin »

הדר,

בנושא גולשים מתחילים -
א. לא קשה לזהות גולש מתחיל וקל מאד לתפוס ממנו מרחק סביר.
ב. גולש מתחיל שיגיע לבת גלים ויניף קייט הוא חסר אחריות לחלוטין וישלם על זה
מחיר באחד הימים (מי כמוך מכיר את המחיר שמשמלמים על טעות בים גבוה)
בגלל זה אני חושב שבבת גלים צריכים לגלוש רק גלים - כלומר רק גולשים מנוסים
מספיק לגלישת גלים.
ג. גולש מתחיל בתחילת דרכו לא מבין את המשמעות של החוקים בגלל שהוא באטרף
לעלות על הגלשן וזהו. בתור מדריך אני יכול להגיד לך שהרבה מהדברים החשובים
שאתה אומר לגולש מתחיל עוברים לו ישר מעל הראש.
הדרך שבה כל אחד לומד בסוף היא כשהוא עושה טעות ולא משנה כמה פעמים תנסה
למנוע את הטעות הזו ממנו מראש.

בנושא הפרדת שעות -
ההצעה רק תגרום לריבים יותר גרועים מהיום. גולשי רוח וגולשי קייט לא תמיד יכולים
להתאים את הלו"ז שלהם לרוח אז להתאים גם לחוקי המקום. אני רוצה לראות בן
אדם שמפנה את סוף יום העבודה שלו לגלישה ולא נותנים לו להכנס כי זו "השעה של
הקייטים".

בכל השאר אני מסכים איתך לגמרי :D
סמל אישי של משתמש
יניבי26

שליחה על ידי יניבי26 »

קראתי את כל ההצעות פה ואין לי כוונה להכניס שמות ולהתנצח פה עם אף אחד אבל חייבים לצאת מהראש של מדינת חופש אהבה וגלישה.
אף אחד לא יחתוך מהעבודה ב 2 בצהריים ויציץ בשעון כדי לראות אם זה הזמן המותר לו לגלישה או לא!
אף אחד גם לא יספור אם יש 8 גולשי רוח במים או 13 גולשי רוח ועוד אחד שהסתתר בקזינו והוא לא ספר אותו.
ההפרדה המתבקשת כבר כמעט(וחבל שרק כמעט) מתבצעת..במיוחד בימי הקיץ(קייט בכנסיה רוח במועדון).
אז לפני הכל דבר ראשון(כבר ציינו את זה מקודם) חייבים להיות בני אדם במים ולנהוג בבטחיות יתרה.
דבר שני,הגענו למסקנה שהבעיה העיקרית היא במערביות,אז פשוט הגולשי קייט צריכים להיות זהירים++ כי לא נראה לי שהם ילכו לגלוש בכנסיה(ושריקה מהים שהקייט עוד שניה נוחת על מישהו זה לא נקרא זהיר)!!!
שבוע טוב לכולם
סמל אישי של משתמש
בוננזה

שליחה על ידי בוננזה »

יש פה הצעות מצחיקות ולא ניתנות ליישום כלל.
הפרדה- אני נגד מהסיבה שזה מקפח את גולשי הקייט, חוץ מזה שזה לא פיתרון מאחר וגולשי הקייט מסכנים גם את עצמם.
זו גישה של, תהרגו אחד את השני לא איכפת לי..
תחשבו על פיתרון של הפרדה בין כבישים לרכבים פרטיים, משאית, דו-גלגלי וכו, נשמע מגניב, עכשיו תחשבו שלמשאית יקח 4 שעות להגיע ליעד ולרכב פרטי שעה אחת.
עדיין נשמע מגניב, למי שיש רכב פרטי..
לגבי הפרדה של שעות- הדר אני מכבד אותך אבל בהתחלה הייתי בטוח שאתה צוחק..
זה הפתרון הכי לא יצירתי שיש.

לגבי מופרעותם של גולשי הקייט אני חושב שהיא זהה לחלוטין לגולשי הרוח, גם גולש רוח מנוסה ידפוק פרונט בכל הזדמנות.
ההבדל והוא הבדל גדול!! בשביל להגיע לרמה של פרונטים יש להשקיע שנים רבות של אימונים ומטבע הדברים הגולש יהיה מנוסה מאוד.
בכדי להגיע לרמה של קפיצות לשמיים עם קייט צריך חצי שנה של אימונים וגולש שהוא חושב שהוא מנוסה.
מה יצא לנו, גולשים השם חושבים שהם יודעים מה הם עושים ובעצם חסרי ניסיון לחלוטין :!:
בעיה נוספת היא שבנוסף לחוסר הניסיון, קפיצות של קייט מתפרסות על פני שטח גדול מאוד ולא תמיד יודעים איפה הן נגמרות.
זה נכון גם למנוסים ביותר והם יודעים את זה ולכן רובם (לא כולם) לא קופצים ליד החוף וליד אנשים.
זה מכון להדר, כרמי, סקיני, גדי, אורן... ועוד רבים (לידם אני מרגיש בטוח ב 100%).
אגב שמות אלו הם דוגמא טובה לאנשים עם ניסיון רב, לאו דווקא בתחום הקייט ורואים את ההשפעה בהתנהגות.
כמובן שיש גם דוגמאות שליליות שאני לא יזכיר כאן אבל רובנו מכירים אותם :!:

ושוב לדעתי הפתרון הוא דרך ארץ, ומאחר ואי אפשר לחנך את כולם זו קצת בעיה.
חוקים במקרה זה הם לא ניתנים לביצוע, מה גם שאין פיתרון הגיוני.
אולי הפתרון האפשרי הוא פשוט נידוי והשפלה של כל מי שעושה שטויות במים :idea:
מה לעשות שמישהו עושה שטויות ואז יוצא מהמים וכולם אומרים לו "בואנה יא משה (שם בדוי) אתה מטורף יא משוגע (בסחבקיות)" אז זה רק מנפח לו את האגו.
מה לעשות אנשים טיפשים (בעלי האגו)..

אם הפתרון הנ"ל לא יעבוד על יחידי סגולה אז נחזור לפתרון של גולשי הגלים, מה לעשות זה פשות עובד. :roll:
סמל אישי של משתמש
aharon

שליחה על ידי aharon »

הגישה של גיל הורוביץ נראית כהגיונית ביותר ולא פלא שהרי גיל שייט ותיק וספורטאי אקסטרים ברמה גבוהה חונך כגולש תחרותי למשמעת ומכיר את חוקי השייט והסיטואציות הבעיתיות בים הכי טוב.
שלח תגובה