סדנת גלישת רוח בקוס - סיכום קצר

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
alonkaplan
יצירת קשר:

סדנת גלישת רוח בקוס - סיכום קצר

שליחה על ידי alonkaplan »

חזרנו מקוס מסדנת גלישת רוח של 7 ימים.
יחד איתי היו עוד 3 גולשים, גולשת ונציג אתר בת גלים בשליחות עיתונאית (גולן). גילוי נאות - הוא שילם מכספו ולא מקופת האתר כמובן...
קיבלנו תנאים טובים ביותר לסדנא - כמה ימים של רוח חלשה שהתאימה בדיוק להרבה תרגולי טכניקה ושיפור הבסיס של גלישת הרוח וכמה ימים של רוח חזקה להנאה ולהעלאת הרמה.
הרוח הרגילה במקום היא מהחוף לים (off shore) בעוצמה של 20 קשר+. בימים עם הרוח החלשה היא נשבה מהכיוון ההפוך (סימן לתחילת עונת המעבר).
סדר היום סבב כולו סביב הגלישה: אחרי ארוחת בוקר עוברים על התחזית באינטרנט, אח"כ יורדים לחוף, מתארגנים וגולשים עד סגירת המועדון (6 בערב). באמצע משחילים ארוחת צהריים קלה והפסקות לשתייה ולהסברים. בסוף היום - דרינק ואחריו ארוחת ערב משותפת. לא, לא נמאס מזה.
על חוף קפלוס כתבתי כבר בעבר. התוספות שאני יכול לעדכן מהביקור הנוכחי:
1. תנאי הגלישה - מתאימים במיוחד למתחילים ולמשתפרים מצד אחד ולגולשי פרירייד ומחפשי המהירות מצד שני.
לדוגמא - לקחתי לבדיקה גלשן סלאלום 130 ליטר עם מפרש 6.6 מ"ר. עולים לפלנינג, נכנסים לתנוחת סלאלום בשכיבה קרוב למים וטסים במהירות שלא מפסיקה לכל אורך המפרץ (כ-2.5 ק"מ של מים חלקים). חוויה. אפילו בשביל מישהו שחושב שלגלוש "הלוך-חזור" זה משעמם.
2. לחופשה - מקום שקט, פסטורלי ונעים ובהחלט מתאים גם לנופשים לא גולשים כמו בני משפחה, חברים ובני זוג.
3. מחירים - סבירים עד זולים ביחס לישראל. זולים יותר מאשר באתרי התיירות הנפוצים ביוון.
4. מועדון הגלישה - מדריכים ועובדים נחמדים ומקצועיים. חלקם עובד במקום כבר עונות רבות וזה תורם למקצועיות.
4. ציוד - גלשנים - (F2 ו-Patrik Diethelm, השייפר לשעבר של F2) - טובים מאד. מפרשים - נורת' סיילס 2009-2010. חלק מהמנורים היו במצב קצת מתקלף. יוחלפו לעונה הבאה.
המלצה לסיום - לנצל את חודש ספטמבר ולהספיק ליסוע לשם!
אין בעיה למצוא מקומות לינה במחירים זולים, אין עומס תיירותי, יש עדיין טיסות (ישירות מישראל), הרבה ימי חופש והרוח עוד עובדת.
נהננו!
אלון קפלן - הדרכת גלישה
גלישת רוח, גלים, sup
שעורים / קורסים / סדנאות
סדנאות גלישת רוח בחו"ל
052-3230144
http://www.yamia.co.il" onclick="window.open(this.href);return false;
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

Re: סדנת גלישת רוח בקוס - סיכום קצר

שליחה על ידי גולן »

אני הצטרפתי כבר ללא מעט חופשות גלישה של אלון והן תמיד היו מוצלחות ומהנות.
שילוב מנצח של חופשה, חברה טובה והדרכה מקצועית - אפשר להשיג בחופשות מסוג זה.
ממליץ מאוד לברר למי שמתעניין לברר עם אלון מהו היעד הבא ומתי כי ידוע שהוא כבר עובד על כזה ...
קצת תמונות מ kos. קישור לאלבום המלא

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה
נתן

שליחה על ידי נתן »

השתתפתי בסדנת הגלישה שארגן אלון בקוס.

מאוד נהניתי מהמקום , החברה, האוכל, וכמובן הגלישה וההדרכה של אלון.

אני מרגיש שיפור משמעותי בגלישה.

ממליץ בחום.

נתן
arik_zuckerman

שליחה על ידי arik_zuckerman »

השתתפתי בסדנה של אלון בקוס שהייתה חוויה מהנה במיוחד ומלמדת.
ההדרכה הייתה מקצועית מאוד, צמודה ומותאמת אישית לרמתו של כל משתתף בנפרד.
7 ימי גלישה שנוצלו מבחינתי עד תום, יום יום ע"פ תנאי הרוח והים השונים, ללימוד ושיפור הטכניקות, וכמובן לגלישה מהנה.
נהניתי מאוד מהחברה, האתר והחוף מדהימים, האוכל מצוין וזול.

ממליץ בחום על חופשה במקום (ובאופן כללי על אלון כמדריך מצוין - יישר כח).

אריק צוקרמן
סמל אישי של משתמש
zorkin
יצירת קשר:

שליחה על ידי zorkin »

כיף לשמוע שנהנתם , והרוח הייתה לצדכם.

כל הכבוד לאלון על היוזמה והנוהל הקבוע הזה, מוסיף המון ומרחיב את בלוטת החשק.
בכלל השנה במחירים כאלו, זה ממש חוויה שהיה אסור לפספס.

גולן שמתי לב שבכל התמונות כולם לבושות לגמרי + אין תמונות של גולשים.
מה העיניין???
:D 8O
אני אתה והוא , וגי'נגי קנגרו
סמל אישי של משתמש
alonkaplan
יצירת קשר:

שליחה על ידי alonkaplan »

תודה על התגובות.
הסיפוק האמיתי שלי מסדנא כזו זה לראות גולשים מאושרים יוצאים מהמים, כפי שנתן ואריק תיארו.
זורקין צודק, אבל לא לגמרי... בתמונות של גולן כולן לבושות, אבל במציאות קצת פחות. זו "סביבת עבודה" מאד נעימה לעין ולנפש.
בתמונה - סילביה, עובדת במועדון, מצליחה להשפיל לי את המבט.
תמונה
אלון קפלן - הדרכת גלישה
גלישת רוח, גלים, sup
שעורים / קורסים / סדנאות
סדנאות גלישת רוח בחו"ל
052-3230144
http://www.yamia.co.il" onclick="window.open(this.href);return false;
aninim

שליחה על ידי aninim »

אני הגעתי לקפלוס יום אחרי שעזבתם...הייתי חייב לראות במה מדובר.
בכלל הגעתי לאי לטיול עם החברה ומה אני אגיד לכם זה החוף שהכי אהבנו מכל האי! השכרתי ציוד ליום, עשיתי שיעור לאישה ברוח החלשה של הבוקר,
בצהריים יצאתי לגהץ (אחרי שנה שלא גלשתי רוח) מדההההים! המיים שטוחים ברמה שלא הכרתי בארץ, פלנינג בשניות נוף לפנים, מיים צלולים פשוט חוויה!
החברה במועדון שיגעון, ציוד שיגעון, אוכל טוב שמש.....מומלץ!

שנה טובה
Oren El
Itamar_S

שליחה על ידי Itamar_S »

גם אני הייתי בסדנה של אלון שבוע מהנה ומוצלח מאוד. הדרכה ברמה גבוהה שעזרה לי ללמוד והתקדם הרבה בזמן קצר מאוד, מאוד ממליץ להצטרף לסדנאות הבאות.
המים במפרץ שטוחים לגמרי, אין צפיפות של גולשים במים והמרחב גדול אז גולשים בלי דאגות. הרוח אופשור ומאוד גאסטית וככל שמתרחקים מהחוף היא יותר יציבה וחזקה, הבעיה שאח"כ צריך לחדד המון כדי לחזור לחוף(אם נסחפים אז יש סירת חילוץ עם נהגת בלונדינית בסטנדביי.
אווירה טובה, אוכל טוב, תנאי גלישה טובים, לא צריך יותר מזה...
סמל אישי של משתמש
naty

שליחה על ידי naty »

Itamar_S כתב:גם אני הייתי בסדנה של אלון שבוע מהנה ומוצלח מאוד. הדרכה ברמה גבוהה שעזרה לי ללמוד והתקדם הרבה בזמן קצר מאוד, מאוד ממליץ להצטרף לסדנאות הבאות.
המים במפרץ שטוחים לגמרי, אין צפיפות של גולשים במים והמרחב גדול אז גולשים בלי דאגות. הרוח אופשור ומאוד גאסטית וככל שמתרחקים מהחוף היא יותר יציבה וחזקה, הבעיה שאח"כ צריך לחדד המון כדי לחזור לחוף(אם נסחפים אז יש סירת חילוץ עם נהגת בלונדינית בסטנדביי.
אווירה טובה, אוכל טוב, תנאי גלישה טובים, לא צריך יותר מזה...
מתנצל על ההקפצה...

היכרתי את קפלוס ב 2001 לא זוכר רוח גאסטית היא היתה יציבה אש .

זו היתה הפעם האחרונה בה גלשתי רוח ברצינות ואני זוכר שבעל המלון במקום שאשכור משהו סטנדרטי נתן לי את הגלשן והציוד הפרטיים שלו .
המהפכים התלבשו לי אש פשוט תנאים חלום .

אי אפשר לבקש יותר ועכשו אני רוצה לחזור לגלוש .
ציוד אני משחזר הסדנה יושבת לי בראש , את מזג האויר אני לומד ,אז נשאר להבין על איזו רוח גאסטית מדובר ?
[img]http://communabuilder.tapuz.co.il/UsersFolders/hisardut/images/1712200646701.jpg[/img]
שלח תגובה