גולשי קייט במועדון - נושא בעייתי ?

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
tsahih

שליחה על ידי tsahih »

הפרדה או לא הפרדה תמיד עזרו לקיטיונרים ולהלן סיפור למחשת הנקודה:
לפני כשנה גלשתי רוח בחוף יהודה, רוח חלשה ואני מג'עג'ע חזרה לחוף, 100 מטר ממני, 5מ מערבית למפרץ יהודה ולסלע הבולט עומד קיטיונר עם קייט בזנית וצועק לאנשים בחוף שיעזרו לו להנחית.
רק שאז... מכת רוח והקיטיונר headfirst לתוך הסלע. במשך כמה שניות אינו זז בכלל (אני עושה כל שבכוחי להגיע אליו מהר) בינתיים האנשים שהיו בחוף יהודה שמעו את החבטה הנוראית בסלע ורצים אליו.
האיש שעד עכשיו שכב ללא תנועה על הסלע, מתקלף ממנו למים ומתחיל לפרפר (50 ס"מ מים) החברה בחוף מגיעים אליו וגוררים אותו לחוף, כשאני מגיע אליו אני רואה אדם עם פציעת ראש חמורה ומשהו שנראה כשטף דם עמוק ביד. האיש אומר שקוראים לו יורם צינוביץ ורק אז אני מזהה מבעד לכל הדם שזהו עמית לעבודה.
התוצאה: שבר בערובת העין, שבר בשורש כף היד, ועוד כמה חתכים עמוקים - יצא בזול, האמינו לי!
המסקנות:
1. תמיד לעזור בהנחתה והנפה של קייטים (תעשו קורס קצר בחוף אם אינכם יודעים כיצד, בתור גולשי רוח אנחנו מחויבים לידע הבסיסי הזה).
2. תנסו לאתר אנשים בילתי מנוסים, והתריעו בפניהם אודות הסכנות, הפנו אותם למנוסים בספוט לקבלת יעוץ (ליורם אסור היה להיות בספוט הנ"ל ובטח שלא בזנית)
3 אדיבות נימוס ובגרות תמיד עוזרים, בבגרות אני מתכוון לנסות ולהבין מיהו הגולש ומה רמתו, ואז להגיב, או במילים אחרות אל תהיה צודק היה חכם.
סמל אישי של משתמש
aharon

שליחה על ידי aharon »

צחי יופי של תגובה....
אני מקווה שגם בתקופת השליחות שלך בעולם תפתיע אותנו מידי פעם בהודעות . שתף אותנו מעט בחוויותיך ,אבל בעיקר האר לנו מספוטים שונים בעולם אליהם תגיע ,(כיצד מתנהלים? האם יש כללים ? איך היחסים בין הגולשים בקיצור העשר אותנו בפולקלור מהעולם הגדול)
כן וכמובן שלח לנו תמונות עד כמה שיתאפשר לך .
שיהיה לך מסע מוצלח ועשיר בחוויות .
חזור אלינו בריא ושלם .
since1981[img]http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/y/a/m/_/g/a/l/5/3/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200603172339494748/200612200756569015/hatima.jpg[/img]אקי פלקסר0523715696
yzinov

שליחה על ידי yzinov »

צחי
אכן מיקרה מצער של צעירות בנושא גלישה, ושוב תודה על שעזרתי לי במקרה ההוא.
יורם.
סמל אישי של משתמש
doron_hackam

סלטה פליק - אתה מעין איילה?

שליחה על ידי doron_hackam »

תמסור ד"ש ללימור ואייל עבודי ולאייל כהן.
hoffman10

וואלה

שליחה על ידי hoffman10 »

מר צינוביץ
אני קילפתי אותך מהסלע ומשכתי אותך לחוף.
את הבום הזה אני שמעתי טוב למרות לקות השמיעה שלי.
אחת החוויות היותר טראומטיות שהיו לי בחיים. במיוחד כשאני נזכר בחור שהיה לך בראש. טוב שבחוף היתה מישהי שוויתרה על המגבת כך שיכולנו לעצור מעט את הדימום עד שהגיעו האחים מרמב"ם
החוויה הזו הובילה אותי להחלטה שלקייט אני לא עובר למרות לחץ רב שהופעל עלי.
אני כבר זקן מדי לדברים חדשים :wink:
סמל אישי של משתמש
aharon

שליחה על ידי aharon »

רזי תירגע אתה ממש ילד עוד :pp:
ואם תנהג ע"פ כללי הבטיחות שסער ילמד אותך בקורס לא תגיע למצבים כאלה כמו שיורם נקלע אליהם. :ssee:
לעומת זאת אם אתה עדיין נהנה מגלישת רוח ואתה מרגיש שיש לך עוד לאן להתקדם וממה להתרגש :qq1: אתה יכול לדחות בנתיים את המעבר לקייט.
since1981[img]http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/y/a/m/_/g/a/l/5/3/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200603172339494748/200612200756569015/hatima.jpg[/img]אקי פלקסר0523715696
סמל אישי של משתמש
gil_yeh

שליחה על ידי gil_yeh »

לידיעתכם, חוקי התנהגות על החוף לגולשי קיט
תמונה
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

גיל,
צילמת את זה מהגשר?
מה קרה למועדון? ואיפה הדשא החדש?
סמל אישי של משתמש
בוננזה

שליחה על ידי בוננזה »

דגש!!
סעיף 4 ב- area restrictios:
כשאר ישנם גולשי רוח, כאשר מתכננים קפיצה וודא כי אין גולשי רוח בנתיב שלך, שמור מרחק מגולשי רוח בנחיתה.

בכלל תנסו לקרוא את כל הכתוב ולראות שחובת הזהירות מונחת בחצר שלכם בלבד.. (אני לא אומר שאי אפשר לעזור לכם.. מותר, למי שרוצה).

סה"כ אני לא מבין איך אתם מסתדרים עם כל החוטים והשטויות האלה :iu: ..

לסיכום תנסו לא לעשות לי בונזאי על הראש :wink:
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

בוננזה,
האמן לי שאחרי הרבה שנות לוגיסטיקה בלתי נסבלת עם גגונים ומשקל כבד של ציוד, הבנתי שהעולם מחייך לקייטרים.
גם במיים וגם בחוף
זר לא יבין זאת.
שלח תגובה