גולשי קייט במועדון - נושא בעייתי ?

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

גולשי קייט במועדון - נושא בעייתי ?

שליחה על ידי גולן »

בעקבות הטופיק של בוננזה ובכלל כבר מזמן חשבתי שראוי לדבר על הנושא של קייטים במועדון.
1. האם קיימת בעיית בטיחות בין הקייטים לגולשי הרוח בימים של מערביות במועדון?
2. האם גולשי הקייט יכולים להסביר באילו ימים הם חייבים לגלוש במועדון?
3. זו ההזדמנות להביא לתשומת ליבו של ערן ענבר כי כל הנחתה במועדון מסכנת מאוד את המצנח בגלל:
פרופיל גג הפח החד (ניתן לפיתרון פשוט), ברזלים שיוצאים מן המבנה (ניתן לפיתרון פשוט), סימני אסור לדרוך בדשא (מתי כבר יהיה מותר?),
קייטים - תוכלו להוסיף ?
eshed
יצירת קשר:

שליחה על ידי eshed »

גולן לשאלתך השניה
ממתי אני חייב דין וחשבון למישהו איפה לגלוש?
ובטח שלגולשי רוח
שוב מגיעים לנושא שגולשי רוח חושבים שהים שייך לאבא שלהם
www.49er.co.il
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

לאחרונה כשאני מגיע לגלוש בחוף המועדון, שכידוע שייך לי בלבד, מאחר שאבא שלי קיבל אותו בירושה מהסבא...
לפעמים מגיעים לשם גולשי רוח ותופסים לי את החניה.
ואחר כך מפריעים לי בסיבובים.
ואני שואל האם זה הגיוני ?
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

לגולן :
ראשית לשאלותיך :
1.בעיית בטיחות קיימת בריבוע ברוחות מערביות בב"ג.
2. גולשי קייט חייבים לגלוש במועדון במערביות נקיות או בצפון מערביות
3. אכן יש צורך בשיפורים במועדון כפי שהצעת.

וליתר פירוט :
ישנם ימים שהרוח והגלים נמצאים רק מול חופי המועדון (פלוס-מינוס). בימים אלו נוצרת צפיפות גולשים ועירוב בין קייטים לרוח. מציאות זו מזמנת פעמים רבות מצבי סיכון. המצבים המסוכנים נגרמים בעיקר בשל הבעיות הבאות :
1.גולש קייט עולה לקפיצה. הוא יודע היכן הוא עלה, אך לא ממש יודע היכן ינחת !
2.גולש קייט או גולש רוח מבצע תמרוני וויב-ריידינג. התמרונים ארוכים ורחבים. תשומת לב הגולש מוסחת בגין ריכוז בגל, והוא מבצע שגיאת דרך (סכנת התנגשות בגולש אחר)
3.גולש קייט בלתי מיומן (אם כי אין רבים כאלו בימים האמורים), מבצע טעות.

יש לציין שברוב ימי הגלישה בב"ג, ברוחות דרום-מערביות, נוצרת הפרדה טבעית בין סוגי הגלישה, כשקו הגבול הבלתי רשמי הוא "חוף-יהודה" לאמור : גולשי קייט מקו זה ועד המכון, וגולשי הרוח מקו זה ועד הקזינו.

אין ספק שבימים בהם קיימת הבעייה, כל הגולשים, אבל כולם, חייבים לגלות משנה זהירות , הגדלת ראש,והמון אחריות .
סמל אישי של משתמש
גולן
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

כרמי ואשד,
העלתי שאלה עיניינית ואני ממש לא מבין את הציניות שלכם.
ידוע כי המועדון לא נוח לכם ולכן ניסחתי "חייבים".
הדר, תודה על תשובתך. אבל איך מייצרים את הבטיחות הזו?
נראה לי שכבר היו מספר פעמים של "כמעט וקרה".
וערן האם תוכל לטפל במפגעים שהוזכרו?
סמל אישי של משתמש
בוננזה

שליחה על ידי בוננזה »

גולן אני רואה שהעברת עלי את הטופיק.. אני לא יודע אם להיות שמח לקחת את הקרדיט (לא אני פתחתי את הנושא) :roll:

בכל מקרה אני לא חושב שצריכה להיות הפרדה כלל.. אלא אם כן זה נוח יותר לגולשי הקייט..

הרבה פעמים ראיתי חילופי מילים לוהטים (בפורומים כאלו ואחרים) על הנושא של הפרדה מוחלטת בין גולשי רוח לקייט וזה דיי עורר בי גיחוך.. אני חושב שאם שומרים על כללי נימוס בסיסיים אז אין שום בעיה, אומנם צפוף אבל יש מקום לכולם!

לדוגמא: ישנם גולשי קייט שבאים ומנפחים איפה שבא להם ואז פורשים חוטים על כל החוף, בצורה זו תופסים בערך חצי מהמועדון ואחרי זה עוד מתלוננים שמישהו עובר להם על החוטים.. ==> לא מנומס.
מצד שני ישנם גולשים שמנפחים בצד בכדי לא להפריע (אפילו על החול) ופרשים חוטים בצורה כזאת שלא תפריעה לאף אחד, בנוסף לפני שמרימים הולכים ומבקשים לפנות לשניה קצת מקום ושוב משתדלים לא להפריע. ==> מנומסים.

כנ"ל בהנחתה של המצנח, בגלישה בים, בתפיסת גלים ובקפיצות..

אגב אותו כנ"ל מתקיים על גולשי הרוח, אני מאוד משתדל לא לשים את הגלשן שלי איפה שבא לי ולחסום מעבר הולכי רגל וכו'..

לסיכום אני חושב שאם מתנהגים בנימוס ואדיבות אין צורך להפריד בין ענפי הספורט ואני אפילו לא אוהב את הרעיון הזה (מחר מישהו יגיד שאני לא יכול לגלוש בחוף של קייטים :? ) .
צריך להנחות כללים שיחולו על כל הצדדים ומי שעובר עליהם אז הוא "קקי בלבן" וצריך לקבל על זה בראש כמו בכל מקום אחר בעולם.. אבל סה"כ צריך להיות כיף לבוא לחוף בלי רגשי נחיתות !!

יאלה נתראה בימים טובים של רוח 8)
סמל אישי של משתמש
אורן

שליחה על ידי אורן »

גולן , אני גלשתי בטריפה בספרד שביום רע יש 150 גולשיי קייט ו 200 גולשיי רוח ואני לא מגזים......רק מה יש שם הפרדה ע"י שילוט , פה אזור גולשיי הקייט , ופה אזור גולשיי הרוח , כמובן שאין שם משטרה שמפקחת על הנעשה , שכן החברה שם יודעים יופי לשמור על החוקים הללו......

פה בארץ הקודש שלנו , אם נימוסים כמו שלנו (הוא כימעט נחת עליי אז אני לא מוריד לו) , אם ישראליות כמו שלנו לא יעזור כלום , ולה אני אומר את זה , כי לדעתי ביום כזה גולשי הקייט צריכים לעלות לכוון חוף יהודה , וגולשי הרוח לרדת טיפה לכיוון הקזינו
[url=http://img268.imageshack.us/i/orenep05050900411.jpg/][img]http://img268.imageshack.us/img268/962/orenep05050900411.jpg[/img][/url]
סמל אישי של משתמש
יוסי

שליחה על ידי יוסי »

יש ימים שההפרדה היא טבעית, ויש ימים הדורשים גלישה במשותף.
לא הייתי מציע לעשות הפרדה, כמו שאין הפרדה כשעומדים בהפגנות.
סמל אישי של משתמש
aharon

שליחה על ידי aharon »

מר בוננזה היקר
אני שמח מאוד שאתה בעד נימוסים ....
לכן אני מסביר לך בנימוס שאין שום בעיה לגבי הנושא של החוטים מאחר וגולשי קייט שיתנהגו לפי הכללים לא יפריעו לאף אחד.... הכלל לגבי פרישת החוטים הוא פשוט : מנפחים את המצנח ואז הולכים להתלבש כולל חליפה וטרפז, כמו כן מניחים את הגלשן בקו המים,ואז פורשים את החוטים ומיד נכנסים למים וכך יוצא שלא מפריעים לאף אחד.
אם כולם יתנהגו כך יבוא לציון גואל ונחסוך לעצמינו סכסוכים מיותרים.
since1981[img]http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/y/a/m/_/g/a/l/5/3/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200603172339494748/200612200756569015/hatima.jpg[/img]אקי פלקסר0523715696
סמל אישי של משתמש
גולן
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

החוטים על החוף זה שטויות. זה באמת עניין של נימוסין.
הבעייה היא במים כאשר גולש רוח מנומס פוגש גולש קייט מנומס שניהם זהירים אבל לא יכולים לצפות את התנועות של השני.
נערך לאחרונה על ידי גולן ב 01 מרץ 2007, 18:41, נערך פעם 1 בסך הכל.
eshed
יצירת קשר:

שליחה על ידי eshed »

בוננזה
אתה צודק אין טעם להפרדה ואין גם שום בעיה לגלוש ביחד
אבל כשאתה רואה גולש קייט מגיע להנחית אז זה הקטע הכי מסוכן בגלישה
אז בחייאת תנחית לו כי אחרת הוא על הגדר
תמיד יש חארות שמפריעים אבל בסופו של דבר הם לומדים
ואתה או כל גולש רוח אחר לא צריכים להכליל
נכון מה שאתה אומר לגבי שטח המועדון שצריך להתחשב עם פריסת החוטים
וטענה אחת שיש לי לגולשי רוח זה ההתנהגות בגלים
כי כמו שכתבתי לא רק שנכנסים לי לגל אלא עוד צועקים עליי שאני מפריע
זה נראה לך הגיוני?
לי לא מפריע שגולש רוח או קייט עולה איתי על אותו הגל
אני עובד לידו ושומר מרחק
ואולי כדאי שגם גולשי רוח יבינו שאפשר אבל בכל מקרה מי שמעל הרוח ויותר קרוב לגל אז הגל שלו
וזה די לא מנומס להכנס ככה לגל שתפסו לפניך
צריך רק לזכור שהכל ברוח טובה וכולם באין בשביל להנות
www.49er.co.il
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

לגולן,
קצת הזדעזעתי מכותרת הטופיק שמציגה את הדברים כאילו גלישת קייט במועדון היא נושא בעייתי ולכן הגבתי בציניות.

הבעיה היא הצפיפות ולא הקייטרים.
ויש גם בעיה של כמה מפגעים במועדון שעדיף להסיר אותם, אבל בגדול המצב הרבה יותר טוב ממה שהיה קודם, בזכות הטראסה החדשה שמקלה על החיים.
לגבי הצפיפות במים, אני תומך בהפרדה עקרונית כך שהקייטרים מיוטבתה בעיר למעלה (עד חוף יהודה) וגולשי הרוח מיוטבתה בעיר למטה.

זה גם טוב לקייטרים מבחינת מרווחי בטיחות וגם יעשה יותר סדר.
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

בכל מקום שאני הייתי בעולם, קיימת הפרדה מוחלטת בין גולשי קייט לרוח (טורקיה,רודוס,סרדיניה,קברטה). מה אתם ראיתם בעולם ?
בבת-גלים, הפרדה זו חיונית ורצויה עד כמה שאפשר.אבל .......... ישנם ימים (רוחות מערביות וצפון-מערביות עם גלים גבוהים) שהפרדה זו בלתי אפשרית.

כרמי : הצעתך לחלוק את השטח בקו שעובר ביטבתה אינו ישים, וזאת מהסיבה הפשוטה שמקו יטבתה ועד הקזינו ישנן הסתרות רוח, ופרט לגולשי על , אין אפשרות לגולשי רוח להנות שם.

מכיוון שכך, וההפרדה בימים אלו בלתי אפשרית, כל הגולשים, אבל כול,כול,כול הגולשים צריכים להזהר !כולם צריכים להבין שימים אלו מסוכנים, ושהגלישה חייבת להיות ברמת ריכוז וזהירות אחרת לחלוטין מיום גלישה "רגיל" בו אנחנו מופרדים.

בסה"כ כל הגולשים הם עם אחד, וצריך לשמור על אחדות והרמוניה בין כולם. זה ממש מצחיק לשמוע על מריבות/שנאה בין גולשי רוח לקייט. צאו מזה ! כולנו חולי-רוח החולקים בית משוגעים אחד (הים ) :lol: :lol: :lol:
red man

שליחה על ידי red man »

הבעיה כמו שאמרנו כבר מקודם היא: האנשים עצמם.

הפרדה לא תיפתור את זה.

דוגמא: בשדות ים ישנה איזו הפרדה, אבל אם יש גלים וצפונית כול גולשי הרוח באים לגלוש איפה שגולשי הקייט, למה???

לפעמים לגולשי הרוח יש הרגשה של ראשונים ובגלל זה הם מרשים לעצמם.

אני חושב שכול אחד ידאג לעצמו (ולעזור למי שבצרה) ככה יהיה יותר נעים לגלוש.

למשל נושא החוטים: אם כול אחד יקפל את החוטים שלו שהוא יוצא מהמים זה רק יעזור לכולם וימנע הרבה בעיות.
סמל אישי של משתמש
salta flick

שליחה על ידי salta flick »

אני מציע הפרדה.הפרדה ברורה וחקוקה בחוק שיש לאכוף אותו.
אני גם מציע הפרדה בין גולשים אשכנזים לספרדים.
אח"כ נעשה הפרדה לפי רמת הגלישה בתוך העדות ובסוף טרנספר לחלשים שביננו לקישון.
אין פה מקום להתחשבות.....זה או אנחנו או הם.
bat galim uber alles
:wink: :wink: :wink:
גולש לשם שמים.
תמונה
שלח תגובה