האם גולשי רוח שונאים... קייטים, או להיפך?

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
בוננזה

שליחה על ידי בוננזה »

למר אורן קברינה, כמה דברים:
1. בוננזה הינו אלון שאתה מכיר מהחוף (עם ה-JP XCITE), סתם שתדע על מי אתה מלכלך..

2. התגובה שלך הנה ברמה נמוכה ביותר, אבל לא נורא אולי אני הזמנתי את זה.

3. אני ממש לא הולך להתנצל, למרות שלקחתי את דבריך..

4. אני בעקרון אף פעם לא עוזר להוריד מצנח כי לא בא לי לקבל אותו בראש, להרים זה כבר משהו אחר ועזרתי מספר פעמים בלי לעשות חשבון.

עכשיו אני חושב שפספסת את העיקר או שאתה מעלים עין מתוך נוחות. אז העיניין הוא ההתנהגות הברברית של הרבה גולשי קייט ואני לא מדבר על כאלה שלא שולטים על המצנח, כי מי שיכול לבצע תרגילים וקפיצות לשמיים אני מאמין שיכול לשלוט על המצנח!

אז לצורך השוואה אני חושב שההתנהגות של חלק מגולשי הקייט היא בדיוק כמו התנהגותם של רוכבי אופנועי הים הערסים (לא כולם!) שזה לעשות פוזות ליד החוף תוך סיכון חיי אדם.
מה אתה מר' אורן חושב על התנהגות כזו? אתה שמח שמפרפרים סביבך אופנועי-ים בכינרת? אני מניח שלא.. אז למה לגולשי קייט מותר?

רוצים לבצע קפיצות ותרגילים, בבקשה אבל רק לא ליד גולשים אחרים.. ואתה יודע מה אני לא ראיתי אותך או את סער, הדר, ארז וכו' מתנהגים ככה.. ואני מניח שזה כי אתם קצת יותר בני אדם.

אז אם אני מנסה להעלות בעיה ולשים דגש על בעיית התנהגות של חלק מעמיתיך, אל תצא ישר בהתקפה לא מרוסנת כי אתה יורד בכמה רמות וחבל!

במקום זה תנסה להבהיר לכמה שיותר גולשי קייט, להתנהג כמו בני אדם ולתת להם קצת כללי התנהגות ליד גולשים אחרים.

נ.ב
אף פעם לא הייתי אדיש לגולש במצוקה מכל סוג!!
לעמוד על החוף ולחכות שמישהו יוריד לך את הקייט זה לא בדיוק מצב מצוקה..
אם אתה כבר פתחת את הפה שלך אז אני נזכר במקרה לפני שנתיים בערך בו נאלצתי לחלץ גולש קייט שהיה במצוקה כמה מאות מטרים מול האי, כאשר העזרתי לו לצאת לחוף עם סיבוך בחוטים ומצנח במים, בשחיה.. הגולש הזה ידוע בשם 'מקל'.. ואף אחד מאנשי ה"זהב" לא ממש נחלץ לעזרתו!!
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

לדעתי הנושא פה קצת יצא מפרופורציה:
1. גולשי רוח שלא ניגשים ועוזרים להנחית עושים זאת כמעט תמיד כיוון שהם לא יודעים איך לעשות זאת וכמו שהדר אמר מי שלא יודע להנחית עדיף שלא ינחית.
2. אני משוכנע שלפחות 90% מהגולשים (רוח או קייט) ישמחו תמיד לעזור לבני המין השני. סתאאם... התכוונתי לגולש מהסוג השני. (בעצם גם הפרוש השני בטח עובד).
3. אכן יש בעיה קשה עם הקייטים במועדון הייתי מציע לדון בזה בנושא נפרד.
4. אפילו יונה יהב עוזר לגולשי קייט תראו:

תמונה
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

אני חושב שהדיון יצא מפרופורציות. מציע לכל הכועסים להוריד טון.
ולעניין עצמו :
1. אני מסכים עם אלון, שחלק (קטן) מגולשי הקייט מבצע מעשים בלתי אחראיים. מקווה שאותם אנשים יבינו שהם מסכנים לא רק את עצמם, אלא גם את הסובבים, ויגלו הרבה יותר אחריות.
2. חלק מהסכנה טמון בטעויות גולש קייט. טעות כזו יכולה לסכן גולשי קייט ורוח אחרים.
3. לעיתים רחוקות יותר גם טעות גולש רוח יכולה לסכן אחרים. לדוגמה : גלשתי רוח לכוון העומק. בצעתי מהפך צ'יקן גייב מול גל שהתרומם מולי, אך לדאבוני לא הסתכלתי אחורה ולא ראיתי גולש קייט שהיה מאחורי (יעקב). אם יעקב, גולש קייט מיומן וזריז, לא היה מבצע מהפך במהירות נפלאה כמו שעשה, הייתי נכנס ברב-רבו !
4. כל האמור לעיל אינו עילה וצידוק בידי מי מגולשי הרוח (או הקייט), לעמוד על החוף, ולהסתכל בשוויון נפש על גולש קייט המשווע לעזרה בהנחתה !(האמור אינו מתייחס לגולשים שאינם יודעים להנחית קייט ! ! !). בעניין זה איני מסכים עם אלון : גולש קייט המנסה להנחית, דינו כגולש הנמצא במצוקה !, וחובה על כל אחד שיודע, להנחית את הקייט במהירות ובבטיחות.
ולסיום דוגמה נוספת : גלשתי פעם בכנסיה או בשביל (לא זוכר בדיוק המיקום), וגולש קייט שאני חש כלפיו סלידה עמוקה (במישור האישי), הגיע לחוף כדי להנחית. משראיתי שמלבדי אין אדם על החוף שיוכל לבצע ההנחתה, עזרתי והנחתתי את הקייט. רק אח"כ פרשתי מעט הצידה להקיא :lol: :lol: :lol: .
לסיכום : בנושאי בטיחות לא מתעסקים כמו ילדים קטנים ב"חשבונאות ". כלל הברזל הוא : קודם תעזור ורק אח"כ שחק בק*י.
סמל אישי של משתמש
אורן

שליחה על ידי אורן »

אלון .....

אתה צריך לחלק לשניים את הדברים:...

1 . התנהגות גולשי הקיט/רוח (כן מר אלון , גם לגולשי רוח לא חסרה התנהגות ברברית) במים...

2. עזרה לגולש......

אתה מפתח וחוקר בצורה אנתרופולוגית את התנהגות הגולשים וזה בסדר גמור , אני מסכים איתך שיש גולשי קיט אכזריים מטורפים שנהנים לעשות פלברה ליד החוף , והתנהגותם פסולה , הדר אקי ואנוכי מנסים להסביר לכולם שזו לא התנהגות , ופה אני מסכים איתך.....

בעזרה לגולש , אתה ממש לא מבין/מפנים/מסכים.....שגולש קיט בהנפה של הקיט ובהורדה שלו זה המצב הכי מסוכן , לכן במצב הזה צריך מיד לגשת ולעזור....ולא משנה אם שנייה לפניי הוא קילל אותך/עשה לך וודו/היה לו רח של דג מלוח מהפה/קפץ עליך/השתין לך בחליפה/וכו'.......רצויי שתישאל את גילי מה החשיבות של עזרה לגולש קיט בהורדה שלו (אי ידיעת עברה , לא פותרת מעונש).......

לא ביקשתי בשום מצב שתתנצל , ודרך אגב מי שיודע להניף קיט יודע גם להוריד אותו בדרך כלל (גם בלי לכבל אותו בראש)

ושיהיה לך יום JP נהדר
[url=http://img268.imageshack.us/i/orenep05050900411.jpg/][img]http://img268.imageshack.us/img268/962/orenep05050900411.jpg[/img][/url]
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

אורן,
ידעתי שכשתדע שמדובר בגולש JP+NEILPRYDE תדבר אחרת :wink:
סמל אישי של משתמש
יוסי

שליחה על ידי יוסי »

אלון,
הכעס של אורן (וגם שלי) היה בגלל הקונטקס של הדברים.
זה התחיל בכך שרוניל מספר על המצוקה שלו, והתגובה שלך היתה, כן זה הייתי אני שלא רציתי לעזור לך כי לא מגיע לך בתור גולש קייט שאני אעזור לך.
כנראה אתה הרבה יותר נחמד מהתגובה הלא ראויה הזו, עובדה שאתה כן עוזר לגולשי קייט.
וגולן, להוריד קייט לוקח ללמוד דקה וחצי. פחות מאשר לקרוא למישהו שיעזור.
כמובן שאין חובה ללמוד, אבל אם כתבת שכשאתה רואה גולש שרוצה להוריד אתה קורא למישהו אחר, יהיה נח לך יותר פעם אחת לשאול איך מורידים וזהו.
סמל אישי של משתמש
aharon

שליחה על ידי aharon »

אני מציע לארגן בחסות אתר בת גלים www.batgalim.org.il סדנה להנפה והנחתה של קייטים לגולשי רוח שיהיו מעוניינים בכך .
לדעתי זה צריך ליהיות אינטרס של כל גולש רוח שהרי גלישה בים אם זה רוח או קייט יכולה ליצור מצבים בהם גולשים יכולים לעזור אחד לשני בזמן מצוקה.
אסור בתכלית האיסור לעשות שום חשבון אישי במצבים כאלה.
כך יהיה הרבה יותר בטוח לכולם.
אגב כגימיק אולי היה כדאי לארגן פעם בשביל הדגמות של קייט לא רק לגולשי רוח אלא גם לסתם אזרחים טובים שצועדים על החוף והרבה פעמים עוצרים ושואלים שאלות .
אפשר באמצעות ההדגמות האלו לעשות יופי של יחסי ציבור למאבק שלנו על ראש הכרמל וכמובן גם לאתר הנהדר המשמש אותנו במאבק.
כך גם נוכל להרחיב את מספר האנשים שיש להם נסיון במיוחד בהנחתה של קייטים (לאו דווקא גולשים ) שיכולו לעזור לגולשי מתחילים שיורדים עם הרוח בצפוניות ומוצאים את עצמם לבד למטה במורד הרוח רוצים להנחית ואין מושיע.
מה דעתכם?
since1981[img]http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/y/a/m/_/g/a/l/5/3/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200603172339494748/200612200756569015/hatima.jpg[/img]אקי פלקסר0523715696
סמל אישי של משתמש
אדם

שליחה על ידי אדם »

הדר כתב:מסכים עם כל מילה של יוסי !זה סוג הבנאדם ולא סוג הגולש.

כגולש רוח וכגולש קייט , אני מכיר את הבעיות משני הצדדים. חיבור שטחי הגלישה בין 2 סוגי הגלישה לא מומלץ (בלשון המעטה).

למרות זאת, אין מנוס בימים מסויימים בב"ג, לחלוק את שטח הגלישה, המצומצם יחסית, , ולפיכך סיכויי התאונות גדלים בהרבה כתוצאה מגלישה על שטח משותף.

הכללים שצריכים לחייב את כולם בימים "מעורבים" אלו הם :
1. לסגל משנה זהירות . פנה דרך. אל תהיה צודק - תהייה חכם !
2. כבד את השונה . גולש רוח לא מכיר את מגבלות הקייט ולהיפך - נסה לשמור מרחק מגולש מסוג אחר משלך.

בעניין עזרה בהנחתות קייטים : כרמי כתב וצודק : גולש קייט במצוקת הנחתה מסכן את עצמו + את הסובבים אותו. יש להושיט לו עזרה מיידית, יעילה ובלי התחשבנויות !

אם למישהו יש טענות,כעסים,חימה וגו' על אותו גולש קייט, שינחית לו את הקייט בשלום, וכשהאחרון יוצא מהמים, ינחית לו אגרוף בפרצוף ! - קודם עזרה ואח"כ "סגירת חשבונות" !
הערה חשובה : מי שלא יודע לקבל קייט (להנחית) - שלא יעשה זאת ! זה יותר מסוכן מאשר לא לעזור כלל !
מסכים עם כל מילה :arrow:
סמל אישי של משתמש
ronil

Re: הרמה להנחתה!!

שליחה על ידי ronil »

...אז בוא נשים את הקלפים על השולחן, מי שלא שם עלי ועושה שטויות שמסכנות אותי אני מחזיר לו באותו המטבע!! כך שאל תבוא בגישה של נפגע ותתבכיין שאנחנו לא אוהבים אותכם, בשביל כבוד צריך לעבוד :wink: אז תתחילו להתנהג כמו בני אדם ולא לעשות מה בז$ן שלכם!
נ.ב אני זה הבחור שעמד ליד גילי.
אלון,
אחרי שגם השפה וגם התגובה שלך די התמתנה לאורך הטופיק,
רציתי רק להגיד,
שאם רוצים בכל זאת להנחית קייט, :wink:
הדבר העיקרי שצריך לדעת זה לתפוס רק בבידון הראשי המתנפח, כמה שאפשר לאמצע שלו. זה הכל.
אף פעם לא בחופה, לא בשפה האחורית והכי חשוב לא בחוטים.
ובא לציון גועל.
שלח תגובה