ללמד את הדור הצעיר

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
bubbles

ללמד את הדור הצעיר

שליחה על ידי bubbles »

האם יש בינכם הורים שמלמדים, או לימדו את ילדיהם לגלוש (כוונתי לקייט ועמכם הסליחה, גולשי הגלים) ?

רשמתם את הפיצ'פקס לשיעורים ? באיזה גיל ?
קניתם עפיפון ? קייט 2 חוטים קטן ? יש טרפזים לילדים ?
סמל אישי של משתמש
TheSurfman
יצירת קשר:

שליחה על ידי TheSurfman »

אבא שלי לימד אותי לגלוש גלים
עכשיו אני מנסה לשכנע אותו שילמד אותי לגלוש רוח
[img]http://www.surfclub.co.il/wp-content/uploads/2014/03/%D7%A7%D7%99%D7%99%D7%98%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A7%D7%99%D7%A5-%D7%9C%D7%90%D7%AA%D7%A8.jpg[/img]
סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

הי שרון,
ניסיתי והלך קשה מאד.
הבן מעיף קייט אירובאטי 2 חוטים מגיל 4 בהצלחה אבל נרתע מכניסה למים.
בגיל 9 נתתי לו טריינר שקצת הפיל אותו על החול אז הוא התחיל לבכות ולא רצה לגעת בקייט.
עם הבת התחלתי בתפיסת גלים מגיל 5 אבל המלח שורף לה.

מחכה שקצת יגדלו ויתחזקו. הבעיה כשלחצתי, היא שהם נרתעים.
אם מתחילים, אז אני מניח שגיל9 - 10 זה פחות או יותר הזמן וגם אז ממש בעדינות שלא להפחיד אותם.
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

אם מדובר בלימוד קייט - לדעתי הגיל המינימלי הוא 12-13
לגבי גלישת רוח : 9-10
נכון לגבי שני ענפי הספורט האלו : לבחור בציוד שמתאים לגודל/משקל/גיל הילד.עבודה עם ציוד בלתי מתאים, גורם לכשלון הילד, עלול לגרום לפציעות ונזקי גב, ולנזק לטווח ארוך.
ציוד קייט לילד בן 12 במשקל של כ- 35 ק"ג : קייט בגודל 6 מ' ובורד במידות 130X37.טווח רוחות : רק בין 10 ל- 15 קשר !
ציוד גלישת רוח לילד בן 10 במשקל של כ-25-30 ק"ג : מפרש בגודל 2מ' עם תורן ומנור מקרבון (משקל מקסימלי תורן : 1.2 ק"ג מנור 1.0 ק"ג), וגלשן במידות של 110 ליטר וברוחב של לפחות 66 ס"מ.טווח רוחות : רק בין 6 ל- 15 קשר.
ציודים אלו לא ממש בנמצא, יש לרכוש אותם באופן מיוחד, כך שיש צורך בהשקעה כספית לא קטנה כדי להתחיל ללמד ילדים.
סמל אישי של משתמש
מתי
יצירת קשר:

גלשני רוח

שליחה על ידי מתי »

לגבי גלשני רוח, את יכולה לבוא אלינו ולהשכיר גלשן רחב עם מפרש קטן - מספיק לילד קטן גם מפרש של 2.5, זה ממש קטן.
הבן שלי התחיל לגלוש בגיל 8 עם מפרש 2.7..
לא חייבים תורן קרבון, אפשר עם תורן אלומיניום קל, אבל אז חייבים לגלוש במקום שקט מאד, מה שבכל מקרה צריך ילד קטן.

יש אצלינו כמה ילדים שהתחילו לגלוש על מצנח בגיל 9 או 10, ואםילו עשו כבר גרירות במיים, אבל רק עם מדריך - המצנחים באמת ממש קטנים 4 או 6 מ"ר, אבל במקה הזה, אין אפשרות להשכרה, יש אפשרות לקחת שעורים עם מדריך על המצנחים האלו, או לרכוש וללמד לבד.

לי נראה שזה מוקדם מידי - צריך להתחיל לא לפני גיל 12...
Maty Frydman

Freegull Sea Sports LTD
מרכז ימי קיסריה
Phone: 04-6270831 04-6364605
Car Phone: 052-2852030
mail: freegull@wind.co.il
Site: www.wind.co.il
סמל אישי של משתמש
alonkaplan
יצירת קשר:

שליחה על ידי alonkaplan »

לגבי לימוד קייט - אין לי מושג.
בגלישת רוח - גלישת ילדים זה הלהיט בעולם הגלישה. בכל מגזין וקטלוג גלישה אפשר לראות ילדים צעירים גולשים. יש כמה חברה בגילאי 14-16 שגם מתחרים בתחרויות של "הגדולים".
לסטארבורד,למשל, יש ליין שלם של גלשני ילדים בכל הקטגוריות- מתחילים, פרי-רייד, פרי-סטייל, מהירות וגלים.
לגבי לימוד ילדים - מנסיוני (לא אישי) קשה להורה ללמד את הילד שלו. במקרים שזה מצליח זה נהדר, אך במקרים רבים קשיי הלימוד מציפים בעיות אחרות שקשורות ביחסים בין ההורים לילדים, דבר שיכול לגרום לילד לנטוש את התחום מתוך כעס או תיסכול שאינם קשורים בהכרח לגלישה.
המלצה - לתת למישהו אחר ללמד ולהשתתף מהצד בחוויה המאושרת.
גילאים - בקיץ האחרון העברתי קורסי גלישת גלים לילדים בגילאים 7-8 והיה מוצלח. גלישת רוח אני מתחיל ללמד מגיל 9-10
אלון קפלן - הדרכת גלישה
גלישת רוח, גלים, sup
שעורים / קורסים / סדנאות
סדנאות גלישת רוח בחו"ל
052-3230144
http://www.yamia.co.il" onclick="window.open(this.href);return false;
שלח תגובה