הנושא החשוב והיקר לגולש הישראלי- חוף הדיימונד!

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
erezzz123

הנושא החשוב והיקר לגולש הישראלי- חוף הדיימונד!

שליחה על ידי erezzz123 »

שלום לכל הגולשים או תיירי הכינרת ,
ראית מטרת הפוסט היא רצון לטוב לכל אדם וגולש.
כמה דברים מביקור אחרון בחוף בשבת- אני גולש רוח שמאוד אוהב את החוף, החוף נהפך ל"ג'ונגל" אכזרי בתוך המים ומחוץ למים!
אני משקיע בפוסט ובטוח שהרוב יסכימו איתי ומעטים יחלקו דברי אבל הגיע הזמן שנתאגד ונתחיל להעריך את מה שיש לנו ביד.
חשוב לדעת על הבנייה שהתחילה ממזמן יש לגלות מה הלאה ויותר מכך מה שאדבר עליו בהמשך.
בביקור כמו שידוע הולכים הרבה הרבה ברגל, הליכה שכל אחד שאוהב גלישה מוכן ללכת.
הדרך הארוכה הזאת מלאה בזבל שאנשים משאירים, אין פחים ואין שירותים והדרך הפכה לשירותים אחד גדול.
מעטים האנשים ששומרים על ניקיון החוף יחסית הניקיון בחוף עצמו סביר-נאה.
בנוסף לגועל נפש של הפחים והשירותים הכלבים המשוחררים שמתנפלים אחד על השני ומשתינים על אוהלים/ עצים.

זה מה שקורה מחוץ למים - במים עצמם וזאת הנקודה החשובה השנייה!
בשבת האחרונה היו כ20-25 קשר וכאן רואים את החוסר אכפתיות והאחריות האישית במים.
נכון שהחוף לא מוכרז, עדין חיי אדם מאחורי דברי...
גולשי הקייט ולרוב המתחילים מתנהגים( ושוב לא כולם) כמו חבורת אריות שחושבת שהחוף של האבא שלהם, מצטער זה לא שיש לי משהו נגדכם פשוט אתם מסכנים חיי אדם ועוד יותר החשוב לכם מסכנים את עצמכם!!.
גולשי הקייט מנפחים קייט מרימים אותו במהירות בפזיזות מעל אנשים, בנוסף המתקשים בשליטה על הקייט עוד שנייה מסיימים בהר עם הקייט מחובר אליהם- ולפחות שני מיקרים של הרמה כושלת שכמעט פגעה בבני אדם ובהנחתה על אוהלים.
אני ספרתי באותה שבת 8 תאונות של גולשים - חלקם שהתנגשו בשיחים חלקם שסכנו את הגולש ואת הסובבים וכמעט ערבבו בין שני קייטים- חלקם גם מסתובבים ללא התסכלות לאן, היו גולשים מתחילים שלא יודעים לחדד פשוט נכנסו בשיחים והלך להם הקייט או הבר בשיחים וזה גם בשיחי המזרח וגם במערב.
יש גם את גולשי הקייט ש"מתלהבים" אנשים חמומי מוח וברברים שמתקרבים בלי חשבון למתרחצים ועושים תרגיל לידים או מסתובבים מולם במטרה להשפריץ עליהם פשוט בושה וחרפה.
גולשי הקייט המתחילים מאבדים את הבורד ולא אחד, בעיקר כשהם מנסים לעשות תרגילי קפיצה כאלה או פעלולים אחרים, בכלל לא מעניין אותם מי נמצא מאחוריו או באזור שלו.
הגולשים נותנים לאנשים לא יודעים להנחית את הקייט כמעט פגעו בילדים.

לפי מה שאני רואה כל הטרור שמתרחש בחוף נובע ממספר סיבות:
גולשים לא מנוסים- זה משהו שעוד אפשר להבין שאדם רוצה ללמוד ולהנות.
ציוד לא מתאים לגולש ולא לתנאי הגלישה החזקים בכנרת.
חוסר אכפתיות ישראלי!!!!
עובדה שאין שלטי הפרדה בין גולשי רוח קייט ומתרחצים.
ונחזור להתחלה - אין פחים ושירותים כפי שנדרש בחופים לא מוכרזים אחרים...

נקודות אלה דורשות פעולה מיידית שלנו בתור חברה חזקה אכפתית שרוצה לגלוש ולהנות בלי לסכן חיי אדם!
כמעט את כל מועדוני גלישה האמתית לקחו- ובקרוב עם חוסר האחריות יקחו גם חופי גלישה לא ישארו לנו.
צריך ליצור קבוצה או ארגון של כל הגולשים כולם - שישמור על החוף היהלום וידעו לעצור גולשים מסוכנים!
סמל אישי של משתמש
omers81

Re: הנושא החשוב והיקר לגולש הישראלי- חוף הדיימונד!

שליחה על ידי omers81 »

תיסעו לחוף דוגה, רוח חזקה יותר (מקבל את הרוח מג'ינו - חורשה) משלמים 5.70 כניסה לרכב לשעה הראשונה מהשעה השלישית 2.5 ש"ח - חוף ברשות מנהלת הכנרת, תהנו.. החוף הוא שני חופים צפונית לדאימונד..

לגבי הניקיון והבניה .. מנהלת הכנרת גוף חזק שמתוקצב מכמה משרדי ממשלה, אבדוק מה מתקדם שם ואעדכן.
הגשתי מועמדות לנציג משטרת ישראל בפוזו
סמל אישי של משתמש
tsahih

שליחה על ידי tsahih »

עזוב אותך מהדימונד, תשאיר אותו לקייטיונרים, רד לחורשה מקום נעים וחינמי עם צל אקליפטוסים, כמו בכל מקום חינמי יש מעט ליכלוך (וזה לא אשמת מנהלת הכנרת, אלא משרד החינוך) וחוסר בשירותים (שכאן המנהלת כן יכלה לתרום). הכניסה למים מעט קשה אבל מצד שני לא ממש צריך לנוח כשיש תנאים כאלה.
הכניסה ליד אבן דרך 5 קצת אחרי הג'ינו (לכיוון מזרח), ומשם מתגלגלים מערבה ולמטה עד שרואים את האוטו של יודל'ה
מקום מצוין לקמפינג ואוהלים

:fg: :fg: :fg: :fg:
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

יש עדיין גולשי רוח שגולשים בדאימונד?
סמל אישי של משתמש
ינון גרבר

שליחה על ידי ינון גרבר »

זה לא חשוב לאן הולכים כמעט בכל חוף ללא תשלום זה המצב.

אין שרותים בסיסים, אין תרבות ואין אכיפה.

חבל שזה המצב.

בלי קשר אולי שווה לדון בפורם על גזרות גלישה נפרדות בבת גלים לקיטים ולגלשנים (כמקובל בעולם)
עד היום למיטב ידעתי לא היתה תאונה משמעותית ולא צריך שתקרה כדי שנפריד.
סמל אישי של משתמש
naty

שליחה על ידי naty »

הבעיה בקייטים היא בעיה מוכרת הנובעת מחוסר הרצון של גולשי הקייט להתארגן .
זו בעיה הפוגעת קודם כל בגולשי הקייט עצמם .

את הגולשים המתחילים המניפים בדיאמונד מישהו לימד בזמנו לגלוש ... בדיאמונד .
למעשה מה שתיארת הוא מצב הנפה טבעי של מתחיל תסתכל על הסירטון שקישרתי אליו :" היסטוריה עכשיו הם מתנצלים " ואתה רואה בדיוק את
אותה התופעה , אנשים גולשים ומניפים בתנאים בהם הם לא צריכים לגלוש או להניף.

העניין הוא שמישהו לימד אותם בתנאים הללו ולכן הם לא מבינים שמשהו לא בסדר והתנאים הללו לא בשבילם .
אחרי שקרו מספר תאונות חריפות הצלחתי לארגן קורס מזג אויר ולהביא אליו גם גולשי קייט , אבל זה קרה לפני חמש שנים ,
צריכה להגיע הסברה על בסיס קבוע , בתי הספר לקייט לא מבינים ולא רוצים להשקיע בזה , תופעה דומה קורה גם ברחיפה רק
שאת זה אתם לא ראיתם ולא מכירים כי לא הייתם שם , למרות שזה רק חצי ק"מ מעליכם במבוא חמה .

זה מה שיש כרגע , המדינה מתי שהוא תתעשת ותטפל בזה רק שאז יהיה כבר מאוחר עבור חלק מהאנשים , ומה אפשר לעשות בינתיים ?
לא הרבה לצערי.
[img]http://communabuilder.tapuz.co.il/UsersFolders/hisardut/images/1712200646701.jpg[/img]
אשר

שליחה על ידי אשר »

לגבי הדיימונד באמת כואב הלב , אני זוכר לו שנים יפות יותר !
אני לא ממש יודע מה צריך \ אפשר לעשות , אבל אשמח להרתם לקבוצה שתתארגן .
חוף דוגה נשמע מעניין , האם מגיעים לשם עוד גולשים ?
אשר
eldadgold

שליחה על ידי eldadgold »

אני לא נוהג לכתוב כאן תגובות אך מדי פעם נכנס כדי לקרוא מה חדש.
גלשתי רוח מגיל 15 והתחלתי קייט בגיל 23, לפני כ- 10 שנים.
אתחיל מכך שאני מסכים ב- 100% לגבי גולשי הקייט המתחילים והמתקשמים בדאימונד. אבל מי שאשם בכך הוא או המדריכים או ההורים של הילדים שמלמדים אותם שם השנה. כנסו לפורום קייטסייט ותראו פוסט מלא על ניסיונות שכנוע של חברי הפורום אבא שמלמד את הבת שלו באמצע הדאימונד. אומנם הטופיק גלש לפסים אישיים אבל הוא מציג בדיוק את התמונה. הגולש המתחיל הוא לא האשם אלא מי שגרם לו לחשוב שהוא יכול לגלוש בדאימונד השנה.

אתם מזכירים לי קצת את גולשי הסקי מספר שנים אחרי שהסנואובורד תפס תאוצה.

מטומטמים יש בכל מקום, גם גולשי קייט וגם גולשי רוח. אל תתממו, לא אחת בבת גלים גולש רוח חותך גל שאני כבר עליו ולא אחת גולש רוח קופץ במרחק קרוב מדי אלי כשאני במים לאחר נפילה. גולשי רוח גם מהוים סכנה.
גולשי הרוח והקייט חיים בצוותא בבת גלים כבר 14 שנה ללא תאונה משמעותית. אני מניח שתאונה כזאת תתרחש בשנים הקרובות אך לא רואה מדוע היא אמורה להשפיע על המצב הקיים. האם על כל תאונה של סנואובורד בגולש סקי עושים הפרדה?

צר לי להגיד זאת אבל גם היום קיימים גולשי רוח שצריכים להתקדם כבר. העולם לא נשאר תקוע בשנות ה 80-90.

וכן, גם אני גלשתי רוח פעם.
סמל אישי של משתמש
zorkin
יצירת קשר:

שליחה על ידי zorkin »

או הינה גאון הדור שמגלה לנו שבשביל להיתקדם, צריך לעבור לקייט.

אני מבין שאתה מנסה לגרור אותנו לוויכוח האנטליגנטי של קייט מול רוח.

תגלוש מה שבא לך מותק, אבל אל תנסה ללמד אותנו מה אנחנו אוהבים.

יש פה גולש שהעלה סוגייה כואבת על החוף, בוא נישאר שם.

זהר - גולש על הכל, אבל ....
אני אתה והוא , וגי'נגי קנגרו
סמל אישי של משתמש
yufan

שליחה על ידי yufan »

זורקין !!!
ממש הוצאת לי את המילים מהפה ...
וטוב שכך כי לא נראה לי שהייתי יודע להיות עדין כמוך :ks1:
סמל אישי של משתמש
dror_r

שליחה על ידי dror_r »

לצערי ראיתי תופעות התנהגותיות דומות למתוארות כאן גם בחוף אלמוג הצפוף באילת -
למשל כשהגעתי לחוף ליום בודד כדי למצות מספר שעות של גלישת רוח ולבסוף רוב הזמן הייתי עסוק בחילוץ ואיסוף ציוד וקייטיסטים שלא יודעים להסתדר על עצמם במים, אבל בהחלט מרשים לעצמם להיכנס עמוק לים ברוח של "גדולים" בלי למצמץ בכלל.
זו גם סיבה עיקרית שלמרות הנוסטלגיה לא הגעתי לגלוש רוח בדאיימונד בשנים האחרונות (ודווקא יש לי זכרונות משם, כולל אחד ג'וש סטון - אבל זה כבר עוד סיפור שאני שומר ל"חיים שכאלה").

אז לדעתי הבלתי מדעית לחלוטין שורש הבעיה בכך שאחוזים גדולים הרבה יותר מבין אנשי הקייט אינם "אנשי ים", אלא נגררו לספורט הזה בגלל הסקסיות של הענף. די דומה עקרונית (ולהבדיל אלפי הבדלות) לענין אוכלוסית אופנועני הים. זהו מקור הסיכון העיקרי בעיני והפוטנציאל לתאונות נובע ישירות מכך. בגלישת רוח חבר'ה כאלה פשוט לא מחזיקים מעמד, אם בכלל, לשלבים של ביצועים ברמה שיכולה להוות סכנה משמעותית לסביבה...
וכל זאת בלי שום כוונה להעליב קייטיסטים "רציניים" שמבינים ים ותרבות שימוש בו - ולשמחתנו יש גם לא מעט כאלה, אפילו כמה מקרב ידידי הטובים :-)

בעיני הפרדה זה כיוון נכון, אבל באותה נשימה דרושים הרבה חינוך ואכיפה- ואני ממש לא רואה מאיפה אלה יגיעו.
מחר עוד יום בשביל לתת קצת עבודה רוחנית בכנרת - נשאר רק להחליט על משאבות או ג'ינו/חורשה. שיהיה לנו בכיף.

נ.ב. - זורקין, עיגלתי לך את פינת ההמלצה החמה ל-100. בהחלט מגיע לך.
"הרוח היא העושה את האדם לאציל" (סנקה)
סמל אישי של משתמש
omers81

שליחה על ידי omers81 »

בדקתי את נושא הדאימונד מול מנהלת הכנרת ...

1. גם אחרי שתושלם בניית מלון אורכידאה בצאלון, עדיין תהיה כניסה חופשית לדאימונד ולא תיפגע הגלישה בשום צורה.
2. מנהלת הכנרת משקיעה המון כסף ומשאבים בניקיון החוף ושמירתו, החוף הוא שמורת טבע וזה אינטרס שלהם.
3. חודש אוגוסט רווי במטיילים וממש קשה לשמור על ניקיונו לאורך כל היום.
4. תתפלאו אבל מנהלת הכנרת עושה הכל ונלחמת בשיניים עבור כניסה חופשית לחוף הזה.
5. לגבי חוף ה"חורשה" או בשמו האמיתי "שפירית" בדקתי אפשרות שתורחב הכניסה למים ע"י טרקטור, הנושא יעלה בישיבה הקרובה.

עומר.
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

עומר שלום
לפני כ- 3 שנים נחשפתי לתכניות של מנהלת הכינרת לגבי תכנון כל חופי הכינרת.
באותה עת, חוף הדיאיימונד (או בשמו ה"מנהלתי" חוף כורסי), היה מוגדר כחוף המיועד לגלישה !
ע"פ התרשמותי מכתיבתך, אתה מעורה בפעולות המנהלת, ואולי יש לך גם השפעה עליהם ???
לדעתי, יש לגולשים אינטרס חזק כדי לקבע את ההגדרה שנקבעה לפני כ- 3 שנים, ולהפוך אותה למשהו הצהרתי + שילוט תואם.
האם אתה יכול לקדם מהלך כזה ?
הדר
---------------------------------------
הדר . 052-2414444 . חיפה
---------------------------------------

משפט סיני עתיק :"גרם אחד של תרגול עולה על טונה של תאוריה"
סמל אישי של משתמש
erezzz123

שליחה על ידי erezzz123 »

למעט גולש אחד שהציע שנעבור לקייט, לצערי עדין לא שמענו את הצד של גולשי הקייט- מה הם חושבים? איזה שינוי צריך?
הייתי רוצה לשמוע דעה של משהו ותיק בתחום הקייט אולי יש לו מה להגיד.

ובהמשך למה שאומר הדר, יש משהו שאנשים יכולים לעשות כדי לקדם משהו?
יש אפשרות לעשות שילוט או הפרדה?
אולי לקבוע את הגבלות על גולשים מקום הנפה והנחתה?
מה עם גישה נוחה יותר לחוף?
סמל אישי של משתמש
omers81

שליחה על ידי omers81 »

הדר וארז

אני אכן מעורב בפעילות של מנהלת הכנרת, אני אומר שוב, מנהלת הכנרת מתוקצבת ממ"ס משרדי ממשלה ואינטרס שלהם הוא אחד ! להטיב עם אזרחי ישראל הפוקדים את הכנרת.
הגישה לחוף נחסמה ע"מ למנוע כניסת "ברברים" לחוף עם ג'יפים ורכבים פרטיים דבר שגרם סיכון ממשי למבקרים בחוף, היינו עדים לא מעט לרכבים שפשוט "טבעו" בכנרת או תאונות כאלו ואחרות, גם כאלו שלא גרמו נזק ממשי אך הובילו לאלימות מיותרת שמקורה בשמש ואלכוהול, חוף הדיאמונד הינו שמורת טבע ! זהו חוף שמתוקצב בסכום הגבוה ביותר בכנרת בנושא ניקיון ושימור.
מנהלת הכנרת ניהלה מאבק משפטי צודק עבור הגולשים והמבקרים הספורדיים בחוף כך שגם שאושרה הבנייה של מלון אורכידאה בסמוך לחוף לא תיפגע תנועת הגולשים בחוף ואני מבטיח באופן אישי שהיא לא תיפגע והמינו לי אני יודע על מה אני מדבר.
לגבי ההפרדה בין גולשי הרוח לקייט...אין זה עניין של מנהלת הכנרת. לפחות לא עתה.
ואם כבר דנו במנהלת הכנרת אז לגבי ג'ינו ובתשלום בכניסה...כאן הסיפור אחר לגמרי...המאבק נמצא בבימ"ש המחוזי.
להעלות את נושא תשלום כניסה בג'ינו אני צריך עמוד שלם, לבסוף גם שם יהיה סדר. בגדול הכוונה היא שבחופי הכנרת שמתוחזקים ע"י מנהלת הכנרת ויש מציל כגון דוגה, לבנון, גולן, דוגה, שקמים, ברניקי ועוד 16 אחרים התשלום יהיה לרכב ואני מדגיש לרכב 5.70 ש"ח לשעה ומהשעה השלישית 2 ש"ח לשעה. אנו מדינה צעירה שהולכת בכוון חיובי.
בימים של רוח פצצה בכנרת אני ממליץ בחום לגלוש בחוף דוגה זה מיני פוזו בתשלום כולל של 15-20 ש"ח לרכב.
אני קצין משטרה כרגע בצפת אבל עד לפני מ"ס חודשים עבדתי בטבריה 4 שנים והייתי אחראי, בין היתר, על השת"פ בין המשטרה למנהלת הכנרת כולל פיקוח ועבודה משותפת קצין + פקח.
אם יש לכם שאלה לגבי הכנרת יש אוזן קשבת, עומר.
שלח תגובה