כמה שאלות

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
omer ok

כמה שאלות

שליחה על ידי omer ok »

אהלן,
יש לי כמה שאלות, אשמח לעזרה
אני גולש על גלשן 155 ליטר ומפרש 5.7,

האם המפרש גדול מדי לרוח של 15 קשר וחזקה יותר? אתמול גלשתי היה לי קשה ונפלתי מלא, בעיקר בסיבובים ומהפכים,
השאלה אם היה לי קשה כי אין מה לעשות ויש לי עוד הרבה להתאמן, או שהמפרש גדול מדי? רוב החבר'ה שראיתי גלשו עם מפרשים קטנים יותר (אבל גם עם גלשנים משמעותית קטנים יותר)

אני מנסה לאט לאט להתקדם ולגלוש ברוחות חזקות יותר, במטרה ללמוד להיכנס לרצועות ולעלות לפלנינג - לרדת למפרש קטן יותר לרוחות כאלה? או לגלוש עם מה שיש לי ולהתקדם איתו לאט עם הרבה נפילות בדרך?

תודה
סמל אישי של משתמש
carbon fiber

Re: כמה שאלות

שליחה על ידי carbon fiber »

היי עומר נראה לי שכרגע המפרש שלך גדול לך ברוחות החזקות וקשה לך לייצר טכניקה טובה
תגלוש עם מפרש קטן יותר ותראה איך הולך לך
חג שמח
תמונה
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

אין לך הרבה מה להתלבט. גש לחנות ורכוש מפרש 5.0 שישמש אותך ברוחות חזקות יותר.
בתור גולש מתחיל אתה לא אמור להיות במצב שמסביבך גולשים עם ציוד קטן יותר.
גלישת רוח זה ספורט ממש לא קל ללמידה במיוחד עם חוסר הרציפות בימי הגלישה בארץ.
ציוד מתאים ונח ללימוד הוא תנאי הכרחי להתקדמות.
omer ok

שליחה על ידי omer ok »

איזה גודל הייתם ממליצים? 5 או פחות?

אם יש לי תורן 430 רגיל, אני אהיה חייב גם לקנות תורן חדש או שאוכל למצוא מפרש קטן שיתאים לי לתורן?
(האם יש מפרשים שמתאימים רק לתורן סקיני?)

תודה על התשובות המהירות חברים
סמל אישי של משתמש
naty

שליחה על ידי naty »

omer ok כתב:אהלן,
יש לי כמה שאלות, אשמח לעזרה
אני גולש על גלשן 155 ליטר ומפרש 5.7,

האם המפרש גדול מדי לרוח של 15 קשר וחזקה יותר? אתמול גלשתי היה לי קשה ונפלתי מלא, בעיקר בסיבובים ומהפכים,
השאלה אם היה לי קשה כי אין מה לעשות ויש לי עוד הרבה להתאמן, או שהמפרש גדול מדי? רוב החבר'ה שראיתי גלשו עם מפרשים קטנים יותר (אבל גם עם גלשנים משמעותית קטנים יותר)

אני מנסה לאט לאט להתקדם ולגלוש ברוחות חזקות יותר, במטרה ללמוד להיכנס לרצועות ולעלות לפלנינג - לרדת למפרש קטן יותר לרוחות כאלה? או לגלוש עם מה שיש לי ולהתקדם איתו לאט עם הרבה נפילות בדרך?

תודה
חסרים פרטים :
משקל , גובה כיוון הרוח , תנאי הים גלי לא גלי איזה חוף ?
מהירות הרוח היא לא הפרמטר היחיד יש עוד הרבה משתנים בעניין .
בכלל בשלב מסוים כדאי לקחת שיעור אחד או שניים מאיש מקצוע , במיוחד בשלב בו נתקעים .
[img]http://communabuilder.tapuz.co.il/UsersFolders/hisardut/images/1712200646701.jpg[/img]
omer ok

שליחה על ידי omer ok »

85 ק"ג
182 ס"מ

גולש בחיפה, נירוונה \ בת גלים \ הדרומי \ עתלית

לגבי תנאי הים אני לא יודע מה להגיד, כמובן שאני מעדיף פלטה, אבל גם בים צ'ופי אני מסתדר. בגלים של ממש אני לא מרגיש מספיק בטוח כדי להיכנס.

אני עכשיו נכנס לתקופה שאני רוצה ויכול לגלוש הרבה ולשפר את הרמה שלי משמעותית. מקווה בקיץ להגיע לכנרת ברמה טובה יותר.

כשאני ארגיש שאני נתקע ולא מצליח להשתפר אקח שיעור ממדריך מנוסה. בינתיים אני מרגיש שיפור מגלישה לגלישה. הבעיה שלי היא שברגע שהרוח עולה מעל 12~ קשר פחות או יותר, אני כמעט ולא מצליח להשלים סיבובים ומהפכים נקיים וטובים. ברוח חלשה יותר אני מרגיש שהטכניקה שלי טובה משמעותית
סמל אישי של משתמש
קובי

שליחה על ידי קובי »

תתחיל במפרש 5 (ישנם דגמים עם ראש מתכוונן -מאפשר שימוש בתורן 430)
ממליץ לך לקנות ציוד משומש -בהתחלה יש נפילות הזויות -פחות כואב הלב להרוס מפרש משומש.
לפני שאתה רץ לחנות לקנות מפרש -הפורום כאן מפוצץ בציודים טובים במחירים מצחיקים!!
אתה חייב ללמוד ווטר סטארט לפני שאתה מתכנן לגלוש בכנרת!!!
סבלנות + המון שעות מים!!!
בהצלחה!
לא בוכים על גל שנשפך! להתראות במים!
קובי
סמל אישי של משתמש
itaywitzer

שליחה על ידי itaywitzer »

מסכים עם התגובות הקודמות, אל תקנה ציוד חדש כי תתבאס כשתהרוס אותו.
למתחילים השילוב של מפרש 5.7 ומפרש 5.0 על אותו תורן ומנור זו בחירה נבונה כלכלית.

במודעה הזו :http://www.batgalim.org.il/forum/buysel ... ?ad_id=801
יש מפרש 5.0 שיכול להתאים לתורן שלך.

אם באמת תגלוש הרבה בקיץ הקרוב, מהר מאוד תרצה לקנות גלשן יותר קטן.
גם פה אני ממליץ לך להתייעץ בפורום ולקנות בעיקר יד שנייה.

בהצלחה!
סמל אישי של משתמש
naty

שליחה על ידי naty »

omer ok כתב:85 ק"ג
182 ס"מ

גולש בחיפה, נירוונה \ בת גלים \ הדרומי \ עתלית

לגבי תנאי הים אני לא יודע מה להגיד, כמובן שאני מעדיף פלטה, אבל גם בים צ'ופי אני מסתדר. בגלים של ממש אני לא מרגיש מספיק בטוח כדי להיכנס.

אני עכשיו נכנס לתקופה שאני רוצה ויכול לגלוש הרבה ולשפר את הרמה שלי משמעותית. מקווה בקיץ להגיע לכנרת ברמה טובה יותר.

כשאני ארגיש שאני נתקע ולא מצליח להשתפר אקח שיעור ממדריך מנוסה. בינתיים אני מרגיש שיפור מגלישה לגלישה. הבעיה שלי היא שברגע שהרוח עולה מעל 12~ קשר פחות או יותר, אני כמעט ולא מצליח להשלים סיבובים ומהפכים נקיים וטובים. ברוח חלשה יותר אני מרגיש שהטכניקה שלי טובה משמעותית
אם כך הייתי במקומך יורד לאילת לכמה ימים גולש יום יום ומנסה דוקא גלשן אחר , נראה לי שאתה פשוט עם גלשן מתחילים מצוין שנתקע ברוחות שמתחזקות , בקיצור צואר הבקבוק בכלל לא המפרש , או אולי צורת המפרש , האמת הספורט הזה יותר מסובך ממה שחושבים ומצריך די הרבה נסיון .
לא ראיתי אותך לא יודע באיזה ציוד מדובר , השאלה הזו כנראה מתאימה לבדיקה מול חנות שהיא אומנם בעלת אינטרס אך בדרך כלל גם בעלת ידע .

או שתחפש מדריך תשלם על שיעור ממליץ על קפלן ותקבל ייעוץ חינם על הדרך , לי נשמע שאתה פשוט עם גלשן גדול מדי לרוחות חזקות וזהו צואר הבקבוק , עם המשקל והגובה הזה אתה צריך לאכול רוח של 15 קשרים בלי מלח בכלל עם מפרש 5.7 , יש די הרבה חנויות תעשה סיבוב בכולן :
F2 ישראל , מתי פרידמן , בי גי ישראל קח את ממוצע העצות ותחליט, ההנחה שלך שהחלפת המפרש תגרום לשינוי לא בטוח שהיא נכונה . .
[img]http://communabuilder.tapuz.co.il/UsersFolders/hisardut/images/1712200646701.jpg[/img]
omer ok

שליחה על ידי omer ok »

תודה חברים, עזרתם לי מאוד

לגבי העצה שלך נתי,
אני כרגע רוצה להתייצב על רמה בסיסית טובה ובטוחה- סיבובים, מהפכים, טרפז וביץ' סטארט ברמה שארגיש בנוח, ואז אשקול לעבור לגלשן הבא.
עד עכשיו רצף הגלישה שלי היה מאוד גרוע, למזלי השתחררתי ויש לי זמן להשקיע בגלישה כמו שצריך עכשיו.

שוב פעם, תודה לכולם

אם מישהו מוכר מפרש 5, אשמח לקבל פרטים keinan.omer@gmail.com
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

יש לך פה אחלה מפרש
http://www.batgalim.org.il/forum/buysel ... ?ad_id=801" onclick="window.open(this.href);return false;
סמל אישי של משתמש
naty

שליחה על ידי naty »

omer ok כתב:תודה חברים, עזרתם לי מאוד

לגבי העצה שלך נתי,
אני כרגע רוצה להתייצב על רמה בסיסית טובה ובטוחה- סיבובים, מהפכים, טרפז וביץ' סטארט ברמה שארגיש בנוח, ואז אשקול לעבור לגלשן הבא.
עד עכשיו רצף הגלישה שלי היה מאוד גרוע, למזלי השתחררתי ויש לי זמן להשקיע בגלישה כמו שצריך עכשיו.

שוב פעם, תודה לכולם

אם מישהו מוכר מפרש 5, אשמח לקבל פרטים keinan.omer@gmail.com
כנראה שלא הבנת אותי :
לא המלצתי לך לעבור גלשן , כתבתי שאתה לא יכול להקיש על בעיה בסיבובים מהפכים ברוח חזקה כזו הנובעת מגודל מפרש אולי מפרש בצורה אחרת ואפילו גדול יותר יתאים יותר ?

כלישה מורכבת ממכלול מרכיבים :
גלשן גולש תורן מפרש ומנור כל מרכיב עשוי לשנות לך משהו בתנאי רוח וגלים משתנים .
נשאר לי רק לומר לך יש במדינה אנשי מקצוע כל כך טובים :
ארנון דגן , אלון קפלן , מתי פרידמן , גדי מינץ ,אלכס דסאו אם הוא עוד בתחום , ועוד רבים וטובים .
כשיראו אותך גולש ידעו להמליץ קשה ללמד בהתכתבות .
שלח תגובה