הדמיות חדשות של המחלף המתוכנן בחוף הגולשים

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

Re: הדמיות חדשות של המחלף המתוכנן בחוף הגולשים

שליחה על ידי גולן »

hoffman10 כתב: אני רואה בחורה רוסיה שחוזרת מהכפור בעוד כמה שנים.
הופמן אתה גאון. מעניין אותי אם כולם הבינו למה אתה מתכוןן במשפט הזה :lol:
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

כתבה בידיעות חיפה מיום שישי האחרון

תמונה
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

אין ספק - סיומה של תקופה.
תקופה ארוכה.
נדמה לי שמדובר בערך ב- 15 שנה.
תקופה, אשר חלקה היתה טובה, אך ברובה,לצערנו, מצב החוף לא היה החלום הרטוב של אף אחד מאיתנו.
עם כל הצער , הנוסטלגי בעיקר, וביחד עם ההתרפקות על זכרונות העבר, אני לא מתחבר לפסמיות שגיליתי אצל כותבים אחרים.
אני מעדיף להסתכל על המציאות שנוצרה,על העובדות ועל עתיד החוף.
עיריית חיפה, בשיתוף עם חב' יפה-נוף, תכננה את "גשר אלנבי", אשר יחבר את שכונת בת-גלים לאוטוסטרדה, ע"ג שלד הגשר המאסיבי שנבנה (בטעות,יש לומר) בעבר,ושמטרתו היתה לחבר בין רח' אלנבי לבין פרוייקט המרינה שהתבטל (בעיקר בזכות הגולשים).
הגשר המאסיבי, כך גם הצורך לחבר את בת-גלים ולפתוח לה מוצא נוסף דרומה , הן עובדות שדחפו את המתכננים ושועי העיר לפתח את הפתרון בדמות הגשר המתוכנן.
המצב הסטטוטורי של הגשר הוא, שתכנונו הושלם, הוא עבר כבר את כל האישורים הנדרשים מכל הועדות (כולל וולחו"ף ומחוזית), ואת שלב ההתנגדויות. מכיוון שכך, וע"פ הידוע לי , נכון להיום, אין כל אפשרות חוקית להתנגד לבנייתו.
ראיתי את כל תכניות הגשר לפני הגשתן לועדה המחוזית.
המתכננים, עשו את כל מה שניתן, כדי להצמיד ו"להדק" את רדיוסי המסועות, במטרה להרחיק ככל הניתן את הגשר מקו החוף.
התוצאה הסופית גם היא, לדעתי, רחוקה מלהיות "החלום הרטוב" של הגולשים.
אבל .......... ו"אבל" גדול :
עיריית חיפה הצהירה והבטיחה, שמתחת לחללי הגשר שיבנה, יוקם מועדון גלישה גדול.
גודל המבנים המיועדים לקומפלקס המועדון הינו כ- 700 מ"ר !!!. לאלו שהמספר הזה לא אומר להם כלום, אציין כי השטח ענק !
בכדי לקצר ולא להכביר בפרטים, אמנה את היתרונות והחסרונות של בניית הגשר, כפי שאני רואה אותם :

חסרונות :
1.חזותי : מדובר במבנה גדול-מימדים, רובו מתאפיין בבטונים ואספלט.
2. פונקציונאלי : המבנה גבוה (הנקודה הגבוהה ביותר כ- 17 מ'), וקרוב לקו החוף. עובדות אשר ישפיעו ללא ספק על משטר הרוחות בסמוך לקו המים.בנוסף למבנה עצמו, מתוכננת לעבור טיילת בינו לבין קו המים, אשר בחלקה תפריעה/תתנגש עם פעילות הגולשים בחוף.

יתרונות :
1. מתחת לגשר יבנה מועדון גלישה גדול ואפשר שיהיה מודרני,יפה ומקצועי. בצמוד אליו, בי"ס לגלישה, מקלחות ושירותים, מסעדה (שאינה על קו המים !!!), אולם הדרכה לגולשים,חנות/יות גלישה, תצפית על הספוט שתשמש קהל צופים בתחרויות ובכלל, מרפסת לנוף הים ועוד.
2. בין המועדון לבין קו החוף, מתוכננות מדשאות ו/או משטחים מרוצפים, המיועדים להרכבת ציוד גלישה ולירידה למים.
3. סיכוי טוב לבניית קיר תומך, שיתמוך בכל רצועת החוף הצמודה לספוט, וימנע נגיסות של הים במשטחי החוף.
4. סיכוי טוב לתחזוקה שוטפת של עיריית חיפה בכל הנוגע למתקני החוף והנקיון במקום, במתכונת של התחזוקה המעולה שהיא מבצעת בחוף הכרמל/פארק הכט.
5. סיכוי גבוה מאד לחיזוק משמעותי ביותר בנוגע למעמד החוף, והכרזתו דה-פקטו כחוף גולשים למאה השנים הבאות.דבר שיסיר מעלינו את האיומים החוזרים והנשנים לשנות את יעוד החוף למטרות אחרות (שונות ומשונות).

למרות שאני חושב ש"שום דבר אינו בכיס", ועלולות להתפתח תפניות שלליות בכל רגע נתון,אפשר להבחין בנקל, שאני, באופן אישי, רואה בבניית הגשר, הרבה יותר סיכוי מאשר סיכון.

מניח (ויודע) שיש החושבים אחרת ממני.
---------------------------------------
הדר . 052-2414444 . חיפה
---------------------------------------

משפט סיני עתיק :"גרם אחד של תרגול עולה על טונה של תאוריה"
סמל אישי של משתמש
רון ב.

שליחה על ידי רון ב. »

א.אתם,הגולשים,אופטימיסטים מידי או שפשוט סתם תמימים.
ב.החוף הזה אבוד מבחינתכם ולצערי גם עבורי.
ג.כוונתי גם לאחר שתסתיים הבניה!!!
ד.ניתן עדיין להילחם על החוף בבג"ץ.מבחינת החוק לא השתנה דבר מהמצב שהיה קיים
ב-2001.יתכן שהתכניות אושרו בוועדות תוך ניצול תרדמת של כל מי שאיכפת לו מהחוף,
ובדחיפה אינטרסנטית של העיריה.עדיין זה מנוגד לחוק ולפסיקה!!!
ה.המצב הוא של כדור שלג שייעצר רק עם ייבוש הריף והפיכתו לבת גלים א' כשהנוכחית
תהפוך לבת גלים סוג ב'.
ו.הבטחות העיריה שוות כקליפת שום.שום דבר.פוליטיקה בגרוש.
ז.תודה עבור תשומת הלב.

רון ב.
סמל אישי של משתמש
רון ב.

שליחה על ידי רון ב. »

גולשים יקרים שנהנים גם לגלוש וגם לרמות את עצמם!!!
בהמשך לתגובתי הקודמת לענין החוף.
האם באמת אינכם רואים שההדמיות הן עבודה בעיניים???
אני אמנם לא גולש,אני שוחה,אולם אני בינתיים עוד לא עיוור.
תודה שוב עבור תשומת ליבכם.
רון ב.
hoffman10

שליחה על ידי hoffman10 »

רון
לא יודע מי אתה ומאד שותף לדרך החשיבה שלך.
העירייה מבטיחה גן עדן...
השאלה היא איזה ניסיון יש לנו עם העירייה הזו?
מי שרוצה להאמין שיאמין להם.
אני אומר, מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין
במקרה של יהב אפילו נזהר מאד
rossro

שליחה על ידי rossro »

1. הדמיה זה הרי עבודה בעיניים. מוחקים ומסתירים את כל מה שרוצים להסתיר ומייפים את כל מה שרוצים בלי קשר למציאות. לכן, ברור שהתוצאה הסופית יכולה להיות רק יותר גרועה מההדמיה. אפשר לשכוח מחניה נוחה, מקום להרכיב וכניסה/יציאה נוחים ובטוחים.
2. בניה של כזה מחלף דורשת הרבה תשתיות מסביב. מקומות למנופים, דרכי גישה למשאיות וכו'. מן הסתם, במהלך עבודות התשתית ישפכו סלעים למים בכוונה או שלא בכוונה. וראינו כבר שסלע שזורק טיפש אחד לים, גם עשרה D9 לא יכולים להוציא...
3. במהלך עבודות הבניה (שיכולות להימשך שנה כמו כלום) יחסמו מן הסתם את הכביש מיוטבתה למכון. כך שאי אפשר יהיה לגלוש בשום ספוט בבת גלים!
4. בהדמיות לא רואים איך ואיפה מסתיים המחלף. אני מקווה שהוא לא יפגע בשום צורה גם בספוט של יהודה ובגישה הסופר נוחה אליו.
arishr1

שליחה על ידי arishr1 »

rossro - העלית נקודה מעניינת, מה הטעם לבנות כזה מחלף מפלצתי לשום מקום? לדעתי תוכנית המרינה עומדת לצוץ שוב בפעם ה רביעית (עד כמה שאני זוכר). באמת, לבנות כזה מחלף לתוך רחוב "חוף התכלת" והכנסיה? מי ישתמש בו? בשביל הגולשים (רוח וקייט) אף אחד לא ישקיע כל כך הרבה כסף - זה בדוק!!!!
סמל אישי של משתמש
hadaryuval

שליחה על ידי hadaryuval »

מעז יצא מתוק?
יש מצב אחד בלבד שיכול להתקבל (לדעתי)
גרם של מלט לא יהיה במגע עם החוף , הנתיב מעל רצועת החוף, ישמש כ״גגון״ שיוצר צל ( שהיה לי מאוד חסר).
אם העיריה יכולה לבצע כך , לדעתי רווח נטו שלנו.
אבל זו רק דעה, כמובן שחלק מ״עסקה״ יחייב הקמת מבני קבע שישמשו את ציבור הגולשים כמו חנות מפוארת , רצועה מטופחת , אחסנה ומכונות אוטו׳ לממכר שתייה / חטיפים/ גלידה - דגש אוטומטיות!
יובק'ה - 0544-982999
יש לך למכירה ציוד משומש ? אל תהיה נואש!
לפורום המשומשים של יובק'ה פנית? את הציוד יותר לא ראית
לכל שאלה או בקשה תשובה:
hadar.yuval@gmail.com
-------------------------------------------
diament

שליחה על ידי diament »

התכנון לא רע ולפי המיקום בהדמיות אם נכונות זה הרע במיעוטו.
לגלוש בתקופת הבניה לא יהיה ניתן. לא ברור לי מהיכן יעברו לכיוון המכון אך ברור שיהיה לכך פתרון. כנראה שניכנס בשפנים ונצא בקזינו.
הפסולת שהקבלן ישאיר במים היא נושא שחייבים לודא שיכנס במכרז באופן ברור - קרי קנסות כבדים לקבלן המבצע על נזקים סביבתיים והשארת פסולת בניה במים.

היתרון שאף אחד לא ירצה לגור ליד מחלף כזה אז לפחות את הספוט בבת גלים לא ייבשו...איזה שמחה.
שלח תגובה