חוויות ותמונות מהשתתפות בתחרות AWT

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
יוסי סלמון

חוויות ותמונות מהשתתפות בתחרות AWT

שליחה על ידי יוסי סלמון »

לאחר עשרות טלפונים החלטתי להעלות חוויות מהתחרות האחרונה בסבב AWT בה השתתפתי לפני כחודש במקום האגדי הידוע כאחד הטובים בעולם ב PUNTA SAN CARLOS - WAVE RIDING
בשנים האחרונות אני מבלה את חופשות הגלישה באחד המקומות הטובים בעולם לגלישת רוח בגלים - PUNTA SAN CARLOS בבאג'ה מקסיקו. השנה החליטו במסגרת תחרות הhttp://americanwindsurfingtour.com/ AWT לקיים תחרות במקום זה.
את המקום אני מכיר היטב ורמת הגלישה שלי במפנה הצפוני טובה הרבה יותר מהמפנה הדרומי כך שהחלטתי לנסות את מזלי בתחרות ייחודית זו.
תחרות ה AWT הינה סבב של 5 תחרויות בארצות הברית המתמקדת ב WAVE RIDING ובקפיצות בלבד בדומה לסטורם ריידר בבת גלים אלא שתחרות זו מתקיימת בכל מקום מספר ימים.
התחרות בבאג'ה התקיימה שישה ימים מלאים והוגדרה כמוצלחת ביותר בסבב עד כה בזכות התנאים המצוייינים שהיו מידי יום.
התחרות כללה קטגוריית מקצוענים - מהטובים בעולם, חובבים (כמוני), נשים, צעירים ומבוגרים. בדרך כלל משתתפים כ 80 מתחרים בתחרות אך בבאג'ה הלוגיסטיקה מסובכת ומייקרת מאוד את עלויות השהייה ולכן מספר המשתתפים הסתכם ב 40.
האווירה היתה מדהימה כולנו ישנו באוהלים על משטח קטן כך שכולם היו ביחד כל הזמן ולמרות השינה באוהלים האירוח היה 5 כוכבים וכלל אוכל שלא מבייש מסעדת יוקרה (5 טבחיות), שתייה חופשית לרבות אלכוהול חופשי בערב ואווירה חברותית מאוד בחוף (בזמן התחרות לא סופרים אף אחד ממטר).
בכל בוקר קמנו לארוחת שחיתות, גלישת גלים וסאפ (למי שעושה) ומהצהריים מתחילים את התחרות עד שעות הערב.
בגלל התנאים המיוחדים החליטו שהתחרות תהיה על WAVE RIDING בלבד ללא ניקוד על קפיצות, החלטה חריגה ביחס לתחרויות הקודמות.
את הציוד קיבלתי מחברת SOLOSPORT (היכרות רבת שנים עם בעל החברה - קווין) לרבות הרשמה לתחרות.
יום לפני התחרות נחתתי ב SAN CARLOS במטרה להתאמן ולהוריד חלודה (והיה מה להוריד), כולם הגיעו והיתה חוויה לראות וגלוש עם המקצוענים שהפגיזו בביצועים מדהימים.
ביום הראשון היו תנאים מצויינים (כמו כל הימים) עם גלים של 1.5 - 2.5 מטר ורוח של 20 - 25 קשר, התחרות תיקתקה בצורה מקצועית כך שמהרגע שהמקצה הראשון יצא ניתן היה לחשב בדיוק מתי יצאו כל המקצים האחרים. אני ישבתי עם השופטים בשעה הראשונה צפיתי ולמדתי כיצד להתחרות, למדתי כי לא תמיד הגולש הטוב ביותר עולה שלב אלא ניקוד גבוה מתקבל על גודל הגל (פקטור משמעותי) וצבירת הביצועים/ניקוד כוללת של שני הגלים הטובים ביותר במקצה שערך 12 דקות.
היום הראשון היה מבחינתי טוב וסיימתי במקום השני, ביום השני עפתי כבר במקצה הראשון והבנתי שבכל מקצה אני צריך להשקיע את המקסימום על מנת להתקדם.
ביום השלישי החליטו לעשות הפסקה ובמקום לקיים תחרות נפרדת של זוגות, הפעם התחשבו גם בקפיצות כאשר כל חובבן מגריל בן זוג מקצוען והזוג שצובר את הניקוד המקסימאלי עולה שלב. לי יצא להיות עם רוס והתקדמנו מספר מקצים עד לגמר בו היה לי מקצה מעולה כולל הרבה הריאלים, גויטר(נחיתה אחרי הגל)פרונטים ובק מושלם, רוס נחת 3 בקים וזכינו במקום הראשון.
ביום הרביעי המשיכה התחרות של הסבב על גלים של 2 - 3 מטר ורוח של 25 קשר בו סיימתי שני.
היום החמישי היה הטוב מכולם עם גלים של תורן ולפעמים אף יותר ורוח של 25 קשר, גם ביום זה סיימתי שני לאחר התרסקות קשה וכואבת שהותירה אותי עם שפה פתוחה ונקע ברגל. ביום השישי היתה רוח חזקה במיוחד של 30 - 40 קשר (מפרשים 3.7 - 4.2) ולפיכך החליטו לקיים תחרות מיוחדת של ביצועים כאשר הזוכה במקום הראשון מקבל מנור CHINOK מקרבון. למרות מצבי הכאוב (כל הלילה לא ישנתי בגלל כאבים מהפציעה)החלטתי לנסות להשתתף, המקצוענים הפגיזו בלופים פרונטים ופוש לופים בגבהים מרשימים עם נחיתות משלימות - פשוט הצגה מושלמת.
אחריהם התקיימו המקצים של החובבנים והתקדמתי עד לגמר, בגמר (15 דקות) היה לי את המקצה הטוב ביותר עם פרונטים ובקים גבוהים ומושלמים,הריאלים וגויטר וכך זכיתי במקום הראשון ולהפתעתי השופטים החליטו להעניק לי את מנור הקרבון במקום למקום הראשון של המקצוענים. בסבב הכללי סיימתי מקום שני (מרחק נקודה מהמקום הראשון...).
לסיום היתה חוויה מדהימה ומקסימה ובגילי המופלג מהווה הגשמת חלום ילדות, בתקווה שימשך גם בשנה הבאה....
מי שמעוניין התחרות הבאה והאחרונה בסבב מתקיימת ב 27 באוקטובר במאווי,ממליץ בחום.
תמונות לא הצלחתי לעלות אך קיים קישור לתמונות מהתחרות :
https://picasaweb.google.com/1094664123" onclick="window.open(this.href);return false; ... irectlink#
יוסי סלמון

Re: חוויות ותמונות מהשתתפות בתחרות AWT

נסיון נוסף לקישוריות לתמונות :
https://picasaweb.google.com/1094664123 ... directlink#" onclick="window.open(this.href);return false;

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

איזו סקירה ואיזו היסטוריה !
תודה רבה על הדיווח והתמונות.
כל הכבוד ותתחדש על המנור :)
סמל אישי של משתמש
הוריקן ציוד גלישה
יצירת קשר:

שליחה על ידי הוריקן ציוד גלישה »

בקיצור ולענין
מלך...המלכים.גולש....הגולשים.איש יקר,תמשיך לגלוש בכייף ולגדל את דור ההמשך.
יהודה
מכירת ציוד גלישה - גלשנים, מפרשים,תרנים,מנורים,מאריכים, טרפזים,תיקים לגלשנים,וכל האביזרים הנדרשים.
תיקון מפרשים, תיקון גלשנים וחיספוס,תיקון קרדנים,ציפוי מנורים.
שירות ואחריות .
יהודה
0522541904.
אשל 8 יקנעם עלית.
EMAIL :hurican windsurf@012.net.il
סמל אישי של משתמש
קובי

שליחה על ידי קובי »

יוסי
אני לא מבין למה התחרת במקצה של החובבים? אתה מקצוען אמיתי!!!
כל הכבוד!! :ks1:
לא בוכים על גל שנשפך! להתראות במים!
קובי
סמל אישי של משתמש
Amit

שליחה על ידי Amit »

כל הכבוד!
מה טמפרטורת המים?
סמל אישי של משתמש
shelef

שליחה על ידי shelef »

ריספקט והרבה כבוד
:)
סמל אישי של משתמש
Rani

שליחה על ידי Rani »

מלך !!!

שיחקת אותה בענק, חבל בסוף שלא הצלחתי לראות אותך בלייב שם...
אז אתה למעשה מוכן כבר לעונה הקרובה שלנו כאן :)

כל הכבוד, שאפו ענק

רני רוביו.
Trade Winds
יבואן:
Hot Sails Maui

רני רוביו
0542455116
trwisrael@gmail.com
יוסי סלמון

תודה לכולם על התגובות, מחמם את הלב.
עמית לשאלך, טמפרטורת המים 15 מעלות בקירוב יש שגלשו עם חליפה 3 מ"מ ויש 3 - 5 מ"מ, בחוץ נעים כ 20 מעלות.
עם חליפה טובה לא מרגישים את הקור.
סמל אישי של משתמש
adizomer

שליחה על ידי adizomer »

כבוד!!!
גולש תותח!
:ks1: :ks1:
סמל אישי של משתמש
SurfHouse
יצירת קשר: