איזה ציוד צריך עכשיו?

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
dandan

איזה ציוד צריך עכשיו?

שליחה על ידי dandan »

אני חושב לקנות ציוד גלישת רוח, חשבתי שידעתי מה אבל אולי כדאי עצה קצת יותר מנוסה... וגם מקומית מאחר ואני לא באמת יודע לאילו תנאים לצפות בארץ בחודשים הקרובים.

אז זה תלוי במשקל שלי, ברמה ובתנאים הצפויים?
אני שוקל 60ק"ג, אבל עם הרבה אנרגיה וכח (יחסית לגודל שלי) אם זה משנה.

אני די בטוח שהרמה שלי מאפשרת לאתגר את עצמי עם גלשן 120ל, מה שאני לא בטוח זה המפרש/ים שאני צריך. עליתי על גלשן של 140ל Xcite JP עם מפרש 5.0מ ורתמה/טרפז ביום של 10-14קשר - הצלחתי לגלוש בכיף, אבל אני די בטוח שלא הייתי משתלט על מפרש גדול יותר.

לפני מה שהבנתי אפשר בתקציב של כ 4000-5000 ש"ח לקנות ציוד משומש, יחסית חדש, ולמכור חלקים לאחר שנה או פחות עם ירידה של 20% בערך (בהנחה שהציוד לא נפגע) ואז אפשר להשתדרג עם הציוד.

כל עצה ותיקון לידע שלי תעזור.
סמל אישי של משתמש
גנג'ה

הכיוון הוא נכון

שליחה על ידי גנג'ה »

קודם כל , בן כמה אתה (לגיל גם יש משמעות לפעמים)?
בוא נגיד שאם אתה בכושר, השמיים הם הגבול.
המחשבה שלך היא נכונה לפי דעתי, גלשן 120 ל' הוא די והותר לגולש מתחיל במשקל של 60 ק"ג (משקל נוצה באיגרוף).
בקשר למפרש אל תיקח יותר ממפרש 5.0, זה בטוח. זה רק יקשה עליך בלמידה.
אני ממליץ לך לקנות תורן סקיני, כי בסופו של דבר אתה תגיע לזה בכל מקרה.
אל תתפשר על ציודים ישנים עם טכנולוגיה ישנה, כי זה יבוא בעוכרך ויעכב לך את הלימוד.
כדאי לך לקנות ציוד משומש של השנים האחרונות.
קח איתך מישהו שמבין כשאתה הולך לקנות ציוד, אל תרוץ לבד.
דבר אחד די בטוח, אם אתה עושה יותר מידי חישובים כלכליים, תרד מזה. הספורט הזה הוא די יקר לאדם הממוצע (מניסיון אישי), אבל שווה כל שקל.
בהצלחה בן אדם :dw2r: .
זה לא EVO, זה אבן!!!
dandan

שליחה על ידי dandan »

עצה נפלאה, בעיקר להפסיק להתחשבן אתה צודק בהחלט!
סמל אישי של משתמש
אורן

שליחה על ידי אורן »

תקפוץ אלי לסניף דחוף ב 30/31 (ימים רביעי וחמישי) מבצעים מטורפים ליומיים האילו בלבד , רצוי בזה לינק + מחירים , שלא תפספס!!!!!!!!!!!!!

לפרטים : 0525368886

אורן

http://www.rosen-meents.co.il/?Category ... cleID=2559
[url=http://img268.imageshack.us/i/orenep05050900411.jpg/][img]http://img268.imageshack.us/img268/962/orenep05050900411.jpg[/img][/url]
סמל אישי של משתמש
zorkin
יצירת קשר:

שליחה על ידי zorkin »

היות ואתה שואל -

מפרש - יש בארץ איזה היתלהבת לרכוש מפרשי WAVE למרות שמעט אלו שממש צרכים אותם - הם מחוזקים ולכן כבדים יותר, יש להם פחות כוח, והם יקרים יותר. הייתי ממליץ לך ללכת על FREE RIDE , לרוזן יש את ה SOLO או ה ZEN ולימית את DRIVE וה NATURAL אלו מפרשים קלים יותר ונוחים לתיפעול.
חיי מפרש נמדדים בשעות השמש שספג ,ולכן מפרש שעבר שנה אצל גולש מתמיד לא שווה לכזה שעבר שנתיים אצל גולש מזדמן.
קנה חדש שנשאר משנה שעברה בחנות, או יד שניה בין שנה במצב מצויין.

תורן - אמרו פה לפניי - לך על סקיני!!! כי בסוף תגיע לשם, פשוט יותר נוח.
הבעיה עם תורן שקשה לראות מה עבר עליו , יש פה אחד למכירה - טיסן מוכר תורן בין שנה במחיר סביר, כמו שנראה הבן אדם לא משתולל בגלים....

מנור - המחיר של חדש לא יקר אז חבל לחפש.
גלשן - לדעתי זה הדבר היחידי שלא צריך לרכוש חדש, ההבדל במחיר בין חדש למשומש במצב מעולה הוא ענקי, ולכן כדאי לך לדעתי למצוא משהוא במצב טוב שלא עבר תיקונים, ואם כן אז תברר אצל מי ומה ואיזה , אם אתה חושד על תיגע!
לדעתי כדאי מחנות בכדי להחליף אותו בהמשך ( אתה יכול לבקש לרכוש ובתנאי שלא מתאים תחליף למשומש אחר / תקבל זיכוי בחנות)

קרדן חדש בלבד!!

והכי חשוב - על תתפתה לעיסקאות מדהימות!!! תקנה מה שמתאים לך ולא מה שיש !!!

הידע הנ"ל נרכש בהרבה דם - נצל אותו.

תהיה לי בריא.
dandan

שליחה על ידי dandan »

לצערי... או למעשה לשמחתי אני עדיין במקסיקו עד אמצע ינואר - עוד סשן אחד בלוס ברילס :)

שאלה נוספת שעלתה לי - האם ברמה שלי יש משמעות לתוצרת הגלשן אם אני בוחר בין JP, starboard,mistral וכל החבריה?
סמל אישי של משתמש
גנג'ה

viva mexico

שליחה על ידי גנג'ה »

תרביץ הרבה torta con cavesa או con carne עם sol של ליטר בצד גם בשבילי., ואל תחזור אם אתה לא שבע.
הים יחכה.
:msw2:
זה לא EVO, זה אבן!!!
dandan

שליחה על ידי dandan »

טוב, אז הנה אני פה :)

חזרתי אחרי הרבה , pescado, cervesa, tequila, carne והמון שמש וים.
עוד שבוע גלישה אינטנסיבי, ואני כבר הצלחתי לגלוש עם מפרש 5.7 ברוחות של 15-18 קשר, וגם ווטר סטרט איך שלא יקרא בעברית :)
ובסוף גם יום וחצי על גלשן Starboard Kode 112 ליטר שהיה נחמד מאוד אבל לא קל.

כמו שאומרים... its beer oclock.
בעל המועדון איפה שגלשתי:

תמונה
שלח תגובה