עדכון סטטוס-טיפול העירייה בנזקים שנגרמו לחוף הגולשים 18.8.09

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

סמל אישי של משתמש
carmicarmi
איזה_גולש_אתה: גולש קייט

שליחה על ידי carmicarmi »

גם אני חושב כמוכם.
גם אני חושב שהגיע הזמן לפעול בנחישות להוציא מתוך המקום הכי יקר שלנו את המפעיל הכי בעייתי שיש.
gilnoy

שליחה על ידי gilnoy »

ראשית אנו מסכימים עם החברה המכובדים באתר כי יש לפעול מידית על מנת שהחוף יוכל לחזור ולשרת אותנו בעתיד. לפחות מהתמונות אפשר לראות שנעשה כאן משהו בניגוד לחוק.
יש לבדוק בדיוק את היעודים והשימושים של התבע כמו גם את המכרז. לפי דבריו של כרמי נראה שחלק מהפעולות כבר נעשו. לפי מה שנראה לעין יש מקום בטח אם לא תוקנו הליקויים לבטל את ההסכם במקום. כמו כן במקרים כאלו ובמקרים בהם העיריה לא עושה מספיק ניתן ליפנות לועדה המחוזית בחיפה על מנת שיאכפו זאת באמצעות פקח מטעמם (הם בד"כ הרבה יותר פרקטיים). כמו כן דורוני אני מציע שאולי ניפגש (ולא בערב לשם שינוי) נלמד את החמר משפטית ותכנונית ונראה כיצד להגיב.
אתכם תמיד במים גיל ורון
סמל אישי של משתמש
wood1

שליחה על ידי wood1 »

מה קורה עם החלטת השופט בנוגע לצו ההריסה? כמו שאלון רשם חייבים לצאת
בעזרת ההעיתונות לאיזשהוא מסע יחצנות בנושא,העיריה כמו העיריה תגרור
רגלים לנצח והנזקים רק יגדלו לקראת החורף, הרי צדקתנו זועקת מכל פיסת חול
וכל פינה בחוף לא יתכן שפשוט יגנבו את החוף והרשויות ישתקו!!!!!!!!!!!!!!!!!

רק שתנשוב רוח טובה במחוזותינו

איתי. 8O
סמל אישי של משתמש
shimon

ציטוט מפרוטוקול ישיבת ועדת הפנים

שליחה על ידי shimon »

מישיבת ועדת הפנים ואיכות הסביבה

יום שני, כ"ה באלול התשס"ג (‎22 בספטמבר ‎2003), שעה ‎10:30

במדינת ישראל יש כ-‎190 קילומטר של חוף, כש‎50 קילומטר סגורים לצורכי תשתיות וביטחון, ‎50 קילומטר הם חוף טבעי, כ‎73 קילומטר חוף בנוי וכ‎17 קילומטר מוכרזים כחופי רחצה. ‎70% מכלל אוכלוסיית מדינת ישראל גרה ברצועת החוף, כש-‎95% מזה זאת אוכלוסייה עירונית. יש שימוש המוני בחופים האלה. ידוע על סמך סקרים שלפחות ‎60% מכלל האוכלוסייה מבקרים בחוף לפחות פעם אחת בשנה, כשחלק גדול מבקר הרבה יותר מאשר פעם אחת בשנה.

לשם מה נדרש חוק החופים? יש לנו אמנם את תמ"א ‎13, אבל תמ"א ‎13 לא מספיקה. היא מסדירה זכויות פיתוח, היא מתייחסת אל הקרקע כאל מוצר שצריך להסדיר לגביו את השימושים המותרים ואת השימושים האסורים, היא עוסקת בפעילות פיזית של בנייה ופיתוח קרקע, אבל היא לא עוסקת בכל מיני דברים אחרים כמו שמירה על החוף כעל משאב אקולוגי, היא לא מדברת על ההיבט החברתי של החוק הזה, היא לא מתייחסת לשינויים בניקוז של השפכים. היא נכנסה לתוקף בשנת ‎1983, אבל אנחנו יודעים היטב שהיא לא הצליחה למנוע את הפגיעה בחופים מאז ועד היום. זאת הסיבה שיש צורך חשוב מאוד בחוק חופים, שיאמר משהו הצהרתי לגבי זכויות הציבור. גם במדינות שיש להן קילומטרים רבים של חוף, כמו צרפת וספרד, קיימים חוקי תכנון ובנייה וחוק חופים שמטרתו להסדיר את הנושא של הטיפול בחוף.

החוף הוא נכס ציבורי, ולכן במטרות החוק יהיה כתוב כך: להגן על הסביבה החופית ואוצרותיה הטבעיים, לשקמם, לשמרם כמשאב טבע בעל ערך ייחודי ולמנוע פגיעה בהם ‎2. לשמור את תחום חוף הים לתועלת ולהנאת הציבור, לרבות הדורות הבאים. ‎3. לקבוע עקרונות והגבלות לניהול פיתוח ושימוש בריי-קיימא של תחום החוף.

מה זה הגדרת קו חוף? ישנה איזו שהיא נקודת ‎0 שנקבעה בעבר. מפלס הים נמצא באיזו שהיא נקודה מסויימת, פחות או יותר פלוס ‎25 סנטימטר מעל נקודת ה-‎0. זה הממוצע שנמדד ב-‎19 השנים האחרונות. אנחנו מוסיפים בערך כמטר וחצי מעל מפלס הים. מתוך הנחה שבגלל התחממות כדור הארץ המים הולכים ומתפשטים, ובשל תופעות שונות קו המים הולך ועולה, קבעו מטר וחצי מעל מפלס הים. עם זה הולכים בקו ישר אל תוך הקרקע. זה מגיע לסדרי גודל של עשרות מטרים. זה הקו שנקבע על ידי ועדה של אנשים מוסמכים. היא מביאה בחשבון את עליית מפלס הים ב-‎100 השנים הבאות.

תחום חוף הים הוא מקו החוף לכיוון הים. לתוך כיוון הים אנחנו מתייחסים או עד קו עומק של ‎30 מטר, או עד למרחק של ‎1 מייל ימי. בכיוון היבשה אנחנו מדברים על ‎300 מטר איפה שיש חוף פתוח, ו-‎100 מטר בתחום שמיועד לבנייה.

מה זו פגיעה בסביבה החופית? פעולה של אדם שגורמת לשינוי ניכר במהלך ההתפתחות הטבעית של הסביבה החופית. מי שיגיע לבית המשפט יצטרך להוכיח שנעשתה פגיעה בסביבה החופית. פגיעה בסביבה החופית זו פגיעה במערכות אקולוגיות שמתקיימות בסביבה החופית, כמו פגיעה בצוק הטבעי, בדיונות חול ובאזורי שפך נחלים, פגיעה בקו המגע בין הים ליבשה, פגיעה בזרימה ובתנועה הטבעית של החול החופי, גרימת נזק או סיכון לבעלי חיים וצמחים ואזור מחייתם. בסעיף ‎4(א) מופיע איסור הפגיעה, בסעיף ‎10 מופיע העונשין על הפגיעה ובסעיף ‎12 ישנו צו שמאפשר למנוע את הפגיעה מלכתחילה או להסיר את הפגיעה במידה והיא נעשתה בסביבה החופית.

שמירה על איכות הסביבה החופית. לא יותרו שימושים בחוף הים, לרבות בנייה, עיסוק ועבודה, אלא אם כן ועדות התכנון יחשבו שהמיקום הוא חיוני, שהמיקום מיועד לתועלת הציבור.
סמל אישי של משתמש
zorkin
יצירת קשר:

שליחה על ידי zorkin »

כן גם פה אותה ההרגשה.

נראה שגלגלי החוק עובדים לאט מידי, ועד שיגיעו הבולדוזרים לחוף. כבר יהיה שם מלון.

צריך לחשוב על רעיון מקורי במסגרת החוק וללכת עליו בכל הכוח, ויש פה מלא כוח.
יאללה
סמל אישי של משתמש
shimon

שליחה על ידי shimon »

מה שרציתי לומר בציטוט שכתוב בלשונו כי בפגיעה בקו החוף שמשמש את הציבור לצרכים מסוימים כפי שהיו קיימים שנים רבות נעשתה עבירה. והשלב שצריך להעשות מאחר ובעיריה אף אחד לא נתן דעה נחרצת לאכיפה מיידית היא להעביר אינפורמציה כגון תמונות ישנות כפי שהיו ותמונות של המצב החדש לוועדת פנים של הכנסת.
סמל אישי של משתמש
Idan L

שליחה על ידי Idan L »

אני לא חושב שיש כאלו שלא מסכימים עם הרוח הכללית של כל הדברים שכבר נאמרו כאן, וגם אם כן - הם כנראה לא מעיזים לדבר...

הצעד המיידי והפשוט ביותר שניתן לבצע היא לייבש את מפעילי המתקנים - כפי שייבשו לנו את החוף!
:evil:
חרם צרכני מוצהר הוא כלי אפקטיבי ולגיטימי, ויש לשכנע כל אדם אחר שפותח את ארנקו בחוף להמנע מכך ולהצטרף למטרה הצודקת
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

אני אישית לא מכיר עוד מקום בחיפה או אפילו בישראל - חוף ים או כל אתר אחר,
ללא משמעות דתית שכל כך הרבה אנשים מכל הארץ אוהבים אותו והוא יקר לליבם.
אין כזה מקום שאנשים ניהלו למענו כזה מאבק עם כזו הצלחה.
אין עוד מקום שבשביל לשמור עליו אנשים עובדים שנים בהתנדבות וחלקם אף מוציאים כספים לשם כך מכיסם הפרטי.
הצורה שבה בא אדם ומביט על אותה אוכלוסייה בזלזול ומתוך שיקולים כלכליים משכיר חוף גלישה ליזם לצורך הקמת מסעדה/גן אירועים פשוט מקוממת.
יש פה כל כך הרבה אנשים איכותיים ומוכשרים שהחוף הזה יקר להם ואני בטוח שאפשר למצוא פתרון הפעלה אמיתי למקום.
יש מקומות בעולם שעמותות של גולשים מנהלות מועדונים. אם אין ברירה אז אפשר
להפעיל את החוף במסגרת עמותת גולשים שנקים.
בכל אופן אם החוף הזה חפץ חיים כחוף גלישה של כולם אז
אסור יותר לתת לחתול לשמור על השמנת.
hoffman10

קשה להבין את זה

שליחה על ידי hoffman10 »

אם אני הייתי במקום המפעיל הייתי עושה הכל לתקן את הבעייה כמה שיותר מהר.
לפחות מזמין טרקטור שינסה לפנות את הסלעים או מינימום מרחיק אותם מהמים ומצמידם לקיר (זו עבודה של כחצי שעה לטרקטוריסט). אני וחבר שילמנו לטרקטוריסט 300 שח לחצי שעה של עבודה! נראה שהמפעיל מצפצף עלינו בצורה הכי ברורה שיש. ההתנהלות שלו רק מוכיחה שהתוכניות שלו למקום השתנו ולכן הוא חייב לעזוב וכמה שיותר מהר יותר טוב.
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

מסתמן מצב בו לא רצה אף אחד מאיתנו.
ע"פ הערכתי, לא יהיה מנוס ממאבק נוסף על החוף .
כל הסימנים מובילים למציאות עגומה מאד עבור ציבור הגולשים.
לא הייתי נמנע מלהגדיר את המצב כסיכוי גדול שנאבד את החוף לטובת מסעדה.

אתם יודעים ? זה קצת מוזר. סיפור הזוי :
באו גופים חזקים, רבי השפעה, עם אינטרסים מכאן עד קנדה, נתמכים ע"י ראש העיר, והצהירו שהם הולכים לבנות מרינה.
ומהצד השני, ציבור המשתמשים בחוף. הגולשים, בסיוע הגופים הסביבתיים , תושבי השכונה.
סיפור דוד וגוליית.
ועכשיו, אחרי הנצחון הגדול על האוייב הגדול, נדמה שבלי מאבק נוסף, אנחנו הולכים להפסיד הכל.
צחוק הגורל.
---------------------------------------
הדר . 052-2414444 . חיפה
---------------------------------------

משפט סיני עתיק :"גרם אחד של תרגול עולה על טונה של תאוריה"
סמל אישי של משתמש
doron_hackam

שליחה על ידי doron_hackam »

אל תדאג הדר.
אנחנו לא נפסיד כל כך מהר את החוף.
מאידך, נפסיד זמן, כסף, שמחה ופנאי לטובת מאבק נוסף.
הסרט הזה משקף את שיא החוצפה ופריעת החוק שאפשר להעלות על הדעת.
ehud

שמשון ודלילה

שליחה על ידי ehud »

דורון חזק ואמץ
אני מקווה שאתם מעבירים את כול המידע על בת גלים גם לגולשי הקייט כי נראה שחלקם לא מעורבים וזה חבל
סמל אישי של משתמש
hilik

שליחה על ידי hilik »

אני דווקא חושב המודעות לענין גבוהה מאד ואני ובטוח שכמוני ( הרוב בדומם בד"כ )רבים אחרים עוקבים בדאגה אחר הפרק החדש בשיטת הקומבינה ומחכים לרגע שבו ניקרא שוב לדגל
חיליק
hoffman10

אני אתכם

שליחה על ידי hoffman10 »

מקווה להגיע בקרוב למכון (למרות שדי גמרתי את העבודה שם) ולצלם את המפגע מכל זווית אפשרית. אם החוק אוסר הקמת מסעדה במקום ויש ייעוד מדוייק לשטח הרי שכל בית משפט צריך להורות על הריסת המבנה הבלתי חוקי או לפחות שינוי הייעוד שלו. הבעייה היא מערכת המשפט בישראל והמשט-רע. השופט שדן בעניין היה צריך כבר להוציא הודעה חוקית בה הוא מורה לבעל הבית להחזיר את המצב לקדמותו.
והעירייה היא אכן משתפית של המפעיל וסיבותיה איתה!
לכן צריך להראות לה שלא נרדמנו בשמירה. ולצאת שוב למאבק על ייעוד החוף ועל הדרך לפעול לסילוק המפעיל הנוכחי (שלא עומד בסיכומים הכתובים עם העירייה) ופתיחת מכרז חדש.
שלח תגובה