גלישה בMui Ne ויאטנם

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
tsahih

גלישה בMui Ne ויאטנם

שליחה על ידי tsahih »

Mui Ne
כיוון שאני לא יכול להיות מצחיק כמו יובקה או פרופוקטיבי כמו דוכס אני אנסה להיות אינפורמטיבי כמו דני רופ (יש לנו גם אותו סוודר טיבעי)
Mui Ne הוא כפר דיגים קטן השוכן בקרבת העיר Phan Thiet בויאטנם. המקום הפך לאחד ממרכזי הגלישה הגדולים באסיה.
הגעה: שדה התעופה הבינלאומי הקרוה הינו ב Ho Chi Min City הינו סיגון, מסיגון ישנם אוטובוסי תירים הנוסעים ישירות ל Mui Ne , הנסיעה עורכת כ4-5 שעות, לפחות שני מועדים ביום (8:30 בוקר ו 8:30 בערב) מחיר הנסיעה 4$. טיסה מבנגקוק 240$ הלוך חזור.

מגורים: המקום כמו הרבה מקומות התחיל כ backpackers joint אך כיום יש פה את כל מגוון סוגי החדרים, החל מ 5$ ללילה לחדר בסיסי, דרך 20$ ללילה לחדר עם מזגן שירותים פרטיים ומקלחת "חמה" עד מאות דולרים ב 5stars resorts
מקום ממולץ: Kim Hong על החוף צמוד למועדון Jibe’s חדרים מ 12$ - 30$ .
מקומות אחרים Full Moon חדרים החל מ35$
למי שיש כסף Coco Beach חדרים החל מ100$

אוכל: מדהים! כל פירות הים טריים – עדיין שוחים כששמים אותם על האש במחירים מצחיקים (2-3$ לצלחת עמוסה כל טוב), מומלצת בתור מסעדה זולה המסעדה הצמודה לJibe’s מכוון מזרח אוכל טעים טרי ומאוד זול.

חיי לילה: רגועים, הרבה ברים עם מוזיקה טובה וקצת ריקודים. הרבה מקומות עם happy hours כלומר 2 כוסות מוחיטו ב 12ש"ח.
לחרמנים שבינינו: ים בחורות, סקנדינביות צרפתיות, גרמניות, והרבה אנגליות שעובדות בסיגון ובאות להתפרק בסופי שבוע (האנגליות כל השאר נמצאות פה כל הזמן)
לחרמניות: ים מדריכי קייט חטובים ושרמנטים.
מקום מומלץ: WAX דנס בר על החוף, מוזיקה מצוינת ואוכלוסיה נעימה.

הספוט: רוח side on במפנה כמו בת גלים בדרומית מערבית, החוף הוא רצועה חולית מדהימה של כ10 ק"מ. הגלים הינם בעיקר Shore break לא מעוד קשה למעבר לגולשי רוח, קיטונרים לכם אני חושב בד"כ אין ממש בעיה עם shore break , מתפתח פה ספוט חדש בימים אלו צפונית לכפר, הרוח יותר חזקה, והגלים יותר גדולים האיזור נקרא על שם Malibu resorts שכבר שוכן שם, בקרוב מאוד יפתח שם המועדון הראשון.
רוח: אומרים שיש פה 6 חודשים עם סטטיסטיקה די טובה, ראיתי ש windfinder מחזיק סטטיסטיקה אז תיבדקו לפני שאתם נוסעים!
http://www.windfinder.com/windstats/win ... _thiet.htm
בכללי הרוח מתחילה חלש בבוקר (טוב למתחילים) ומתחזקת בשעות הצוהריים.
תמונה

מועדונים: Jibe’s היו פה ראשונים לפני 5 שנים,ציוד גלישת רוח – Star ו Severne (לא מדהים במגוון ובמצב הציוד) לא מבין בגלישת קייט אז תציצו באתר שלהם לבדוק את הציודים. Jibe’s גם עומדים לפתוח מועדון קרוב למליבו (ספוט גלים)
http://www.windsurf-vietnam.com/
תמונה של Jibe’s מגג הגסט האוס שלי
תמונה

Windchimes גלישת רוח – Naish ו Ezzy שוב אותה הערה לגבי קייט.

C2sky בעיקר מועדון קייט
ניתן גם לעשות פה הסמכה רשמית למדריכי קייט של IKO (דוכס אל תצחק – נראה לי שהספורט הזה הולך בכיוון של להיות פופולרי כמו סקי – ולכן דברים כאלה יתפסו יותר ויותר מקום במועדונים גדולים, ואולי גם חשוב מבחינת היבטי בטיחות)

לינקים:
http://www.muinebeach.net/

לסיכום סבבה של מקום וגם מאוד משתלם לתקופות שהייה ארוכות, הספוט הינו בעיקר קייט ספוט, אבל נראה לי’ שזה הולך להיות נכון לגבי כל ספוט טוב בעולם עם רוחות לא חזקות מידי!
תמונות:
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

צחי,
תודה רבה על הסקירה וההשקעה. באמת אינפורמציה חשובה.
בדיוק דיברו על הספוט הזה כאן.
נראה שאתה לא שוכח את הגלישה בטיול הזה.
יש לנו כבר הרבה כתבות בפורום של גולשים על ספוטים בעולם ובקרוב אני ארכז
קישורים לכל הכתבות בדף מיוחד.
סידרתי קצת את הגלריה ויש תיקייה עם אלבומים של טיולי גולשים בעולם.
נשמח אם תפתח בגלריה אלבום עם תמונות מהספוט הזה.
סמל אישי של משתמש
doron_hackam

שליחה על ידי doron_hackam »

צחי'לה איזה כיף זה לא לעבוד, הא?
סמל אישי של משתמש
הדר

שליחה על ידי הדר »

צחי
כתבה רצינית מקיפה ומעולה - :msw2: . בטוחני שתשמש הרבה גולשים שמתעניינים בספוטים בחו"ל.
כל הכבוד ותודה רבה. - :cc1:
סמל אישי של משתמש
tsahih

שליחה על ידי tsahih »

אכן דורוני, כיף להיות "בילתי מועסק" אני אפילו עובד לקבע את המצב הזה וזה בדיוק המקום להודות להדר שעוזר כמו תמיד אפילו מרחוק.
נזכרתי בכמה פרטים מאוד חשובים
המקום מוצף בטוסטוסים להשכרה 5-10$ ליום.
יש פה הרבה נקודות WiFi בחינם אז תביאו laptops
סמל אישי של משתמש
aharon

שליחה על ידי aharon »

אני אורז
since1981[img]http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/y/a/m/_/g/a/l/5/3/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200603172339494748/200612200756569015/hatima.jpg[/img]אקי פלקסר0523715696
shay_k12

שליחה על ידי shay_k12 »

יש לי כמה שאלות אני נוסע לוויטנאם בתאריך 6.2.08-13.2.08
1. האם במועדון שם אפשר להשכיר טרפז או שאני צריך להביא איתי אחד?
2. מישהו מכיר עוד מקומות טובים בוויטנאם? ואיך הרוח שם?
תודה..
[img]http://img514.imageshack.us/img514/8541/35065147qw7.jpg[/img]
סמל אישי של משתמש
Dor_azu

שליחה על ידי Dor_azu »

כמה שאלות...
מה לגבי מחירים של השכרת ציוד(גלישת רוח)...
כמה זמן הייתם שם וכמה ימי גלישה היו לכם?
מה הייתה בערך עוצמת הרוח שם?....

תודה.

משהו שראיתי באחד מהלינקים שנתת:
(ההודעה נכונה ללפני שלושה שבועות אז לא להבהל מי שנוסע בקרוב...)

Typhoon Expected to Hit Phan Thiet This Weekend

22.11.07 Vietnam has asked nearby countries to give shelter to thousands of fishermen from tropical storm Hagibis, now moving though the Spratly archipelago in the South China Sea. Nearly 74,000 fishermen were working off Vietnam's coast in the path of the Storm on Wednesday.

Hagibis is expected to land on Phan Thiet (Mui Ne) over the weekend, augmented by an exceptionally large high tide.

It poses a major danger to southern Vietnam, a region rarely struck by typhoons or tropical storms. The southern tip of Vietnam was hit in November, 1997 by Typhoon Linda, with as many as 2,123 people killed or never accounted for.

עד כמה המקום בטוח באמת??
מרחק מבית חולים וכו'
שלח תגובה