רובי ההונגרי

פורום הנוסטלגיה של שכונת בת גלים.
זה המקום לחלוק חוויות משנים עברו לכל ילידי וחברי השכונה

מנהלים: batgalim, aharon

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
ayala

רובי ההונגרי

שליחה על ידי ayala »

זוכרים אותו ? רובי הדייג ההונגרי מבת-גלים, הדייג התת-מימי הראשון בארץ שסיפק לובסטרים לכל המסעדות הנחשבות בארץ למאכלי ים.
הוא היה מביא לי הביתה לובסטרים, שהיו מטיילים במטבח עד שהיו מתעייפים ואז הייתי מכניסה אותם לסיר.
רובי שחי בישראל 40-50 שנה לא למד עברית כהלכה והיה מדבר בשגיאות מצחיקות.
היתה לי חברה רותי וסלי ז"ל. היא נפטרה לפני חודשים מספר .
כשהיתה רותי בת 15-16 היתה נוהגת לצחוק מרובי ולאמר : איך ההונגרים צוחקים? - אי-חו-חו-חו,
אי-חו-חו-חו.
יום אחד ניגש אלי רובי ואמר לי - אילה, אני רוצה אתה מסדר לי רותי, אני רוצה ד*** אותו.
אמרתי לו : רובי אתה השתגעת? רותי ילדה קטנה ואתה תלך לבית סוהר...
רובי ענה לי : אתה לא מבין אילה, אני רוצה ד*** רותי, מכניס אותו בחריון (הריון) וכשהוא יבוא אלי ויגיד רובי אני בחריון, אני אעשה לו אי-חו-חו-חו אי-חו-חו-חו......
רובי חי כבר שנים רבות בבודפסט, נשוי עם אשה מאד צעירה וכותב ספרים בהונגרית.
מסתבר שבגלל העברית הקלוקלת שלו לא ידענו כמה האיש אינטיליגנטי. רק אלה מאיתנו שדיברו גרמנית, שפה שהוא ידע על בוריה, הכירו את רובי צ'ומוש כפי שהוא.
roby young

רןבי "איגן מיגן" ההונגרי

שליחה על ידי roby young »

מאחר ואישתי היא ממוצא הונגרי ושמי גם רןבי אסור לי ללגלג על רובי הדייג בעיקר אחרי מה שכתבה איילה עליו, אבל תמיד צחקנו בחברתו של רובי. רובי היה המציל בחוף של הבריכה ויום אחד כשהייתי בגיל 13-14 הגעתי לחוף מצויד בסנפירים, מסיכה, שנורקל ורובה דייג תת מיימי. רובי ניגש אלי ושאל במבטא הונגרי טהור:"מה זה"? והצביע על הרובה, ומה זה... ומה זה...אחרי רבע שעה של הסברים הוא אמר: "אני לוקח זה במים, בסדר? אמרתי לו :" בסדר, אבל אתה נותן לי להכנס לבריכה מתי שאני רוצה?" הוא הסכים ונכנס לים. כעבור כשעה חזר עם כמה דגים. למחרת הוא הגיע לבריכה עם ציוד מלא וכך התחיל בקריירת הדייג שלו, כולל רכישת סירת דייג בעכו ועוד ועוד.
רובי יאנג
סמל אישי של משתמש
aharon

שליחה על ידי aharon »

זה מה שמצאתי ברשת על רובי האגדי מבת גלים.
http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.a ... Id=1198554
סמל אישי של משתמש
ayala

שליחה על ידי ayala »

אקי - קראתי את מה שמצאת ברשת על רובי ובכיתי מצחוק.
זה היה כל כך רובי.... מעניין מי זה האיש הזה שכתב את הכתבה.
שון שמחון

Re: רובי ההונגרי

שליחה על ידי שון שמחון »

שלום, אני רק רעיתי את זה ומזה צחקתי. צחקתי מכיוון שזה אמת.
שנה שעברה סבא שלי(רובי) התקשר אילי מהונגריה לאמריקה ביום הולדת שלי ואמר לי ״יופי בחיי כל משאתה צריך לעשות זה לד**ק זונות ולעשות קושר״ כל פעם שהוא בא לבקר אותי בסן דיאגו הוא מבי איתו האנרגיה הצעיר שלו והאהבה שיש לו אילי ולמשפחתי. אני זוכר כשהיתי ילד אמא שלי(נורית הבת של רובי) הייתה מספרת לי סיפורים על הספינה שהייתה לו וכל הדברים הטובים שהוא עשה לתושבי בת גלים ואכשיו שאני גדלתי קצת אני רואה את הדברים הלא כלכך טובים אבל מצחיקים שהוא עשה. בסך הכול אני חושב שהמטרה שלו בחיים היא לעשות לכולם שמח אם הצחוקים והאור שיש לו
אילנה צומוש פז
איזה_גולש_אתה: גולש רק באינטרנט

שליחה על ידי אילנה צומוש פז »

היי לכולם אני ביתו של רובי קוראים לי אילנה קראתי את הכתבות וצחקתי זה כל כך אבא שלי רודף שמלות בעל חוש הומור שאין כמוהו ואנטלגנציה וחוש הומור עד אין סוף אבי מאד מתגעגע לישראל אבל אנחנו הילדים שלו גרים בארהב וכלכלית אפשר לעזור בהונגריה אבל ישראל יקרה מידי אבי בן 82 עם מרץ ושמחת חיים של 30 אשמח לתת כל אינפורמציה שתבקשו ואולי בעתיד אספר לכם קטעים מצחיקים עליו
דליה טל
איזה_גולש_אתה: גולש רק באינטרנט

שליחה על ידי דליה טל »

אילנה שלום
תנחומי.
אמא שלי, יפה, הכירה היטב את אביך ומבקשת ליצור איתך קשר.
האם תוכלי לשלוח את כתובת המייל שלך לכתובת:
daliat31@gmail.com

תודה

דליה טל
שלח תגובה