האם כדאי לגור בבת גלים?

פורום תושבי השכונה.

מנהלים: batgalim, כרמל נאוה

סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

Re: האם כדאי לגור בבת גלים?

שליחה על ידי גולן »

תקרית מלפני מספר ימים. אלימות ושוד באור יום של קשיש בטיילת בת גלים:
http://www.0404.co.il/archives/20483" onclick="window.open(this.href);return false;
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

כתבה בידיעות חיפה:
"אין ביטחון ברחובות, אין גני ילדים, חינוך גרוע, השכונה מוזנחת והצעירים המעטים עוזבים את השכונה"
http://www.batgalim.org.il/forum/viewto ... =6&t=12747" onclick="window.open(this.href);return false;
ruthersh

שליחה על ידי ruthersh »

אחרי שהתיעצתי איתכם ואף באתי לשכונה להסתובב בה בשעות שונות של היום והלילה קניתי לי דירה בבת גלים. השכונה נראית לי מסוכנת פחות או יותר כמה כל שכונה עירונית אחרת שבה גרתי (ועל הצד של הפחות ולא היותר), הים זה חלום שלא האמנתי שיכול להתגשם, השכנים מוצאים חן בעיני, והקרבה למקום עבודתי היא יתרון בולט מאד. הייתי צריכה לשפץ את הדירה לפני שאוכל להכנס לגור בה וממש בשבועות הקרובים (אני מאד מקווה שלפני תחילת יולי) אוכל לעבור לגור בשכונה ולהפסיק להסחב כל יום הלוך ושוב ברכבת ישראל החיננית (אגב תחנת הרכבת היא גם יתרון לא קטן מבחינת נגישות). אכן כמה דברים הפריעו לי, אך אלה דברים שניתן וצריך להלחם עליהם ולשנות אותם (חניה על מדרכות ונהיגה בלתי סימפטית, זה שכמעט אין בתי קפה ומקומות בילוי ציבוריים מסוגים אחרים (אגב אם אנחנו רוצים שיהיו בתי קפה ויהיו יותר צעירים אנחנו אמורים דווקא לעודד אנשים לרצות לעבור לשכונה ולא לנסות לשכנע אותם שלא כדאי), הזנחה של חלקים מסוימים של השכונה, וכו...). אני מבינה את עניין ההתנגדות למשקיעים מתל אביב, אבל מראש הצגתי את השאלה מזווית מאד אחרת. אני לא משקיעה אלא מישהי שרצתה עזרה להחליט איפה לגור. השכונה לדעתי היא מקום עם פוטנציאל ענק להיות מקום שכיף בצורה בלתי רגילה לגור בו. אין שום דבר דטרמינסטי שגורם לכך שזה לא יכול לקרות, ויש פשוט המון דברים שכמעט מחייבים שזה יקרה (האפשרות ללכת כל בוקר לים, במקרה שלי ההליכה הקצרה ברגל לעבודה, הקרבה לרכבת שמאפשרת גישה קלה לכמעט כל מקום אחר בארץ, העובדה שזאת שכונה עם אופי) זה רק שאלה של פסיכולוגיה ושל מי מחליט שהוא רוצה לגור שם. ככל שיותר אנשים ישתכנעו בכך, כן יטב.
ולגבי שתי התקריות האחרונות והמצערות שקרו בבת גלים בחודשים האחרונים, שמתם לב מה קרה בתל אביב באותה תקופה?
סמל אישי של משתמש
carbon fiber

שליחה על ידי carbon fiber »

רות יפה לקרוא את המילים נשמח להכיר אותך
אנו גרים כאן ומשוועים לבית קפה איכותי וקטן
ויש כאן אנשים ומקומות לזה
רון
תמונה
demo20

שליחה על ידי demo20 »

ומה לגבי דירה להשקעה (השכרה לטווח ארוך) ?

יש ביקוש לשכירות בשכונה ?

מה הרחובות המומלצים ?

תודה
ruthersh

שליחה על ידי ruthersh »

בשעה טובה (אחרי שיפוץ שכצפוי נמשך יותר זמן משציפיתי) עברתי לשכונה. אני אומנם כאן רק שלושה ימים אבל בינתיים נדמה לי שההחלטה היתה נכונה. המקום פשוט מקסים בעיני ולפתוח כל בוקר בים זה תענוג שאין כמותו. אשמח להכיר אנשים ולהשתלב בשכונה.
תודה על עזרתכם ושנה טובה!
רותי (השכנה החדשה)
שלח תגובה